60. léta, Oklahoma. Zatímco pro Iris, zakřiklou dívku, jež je terčem posměchu svých spolužáků, je život na malém městě utrpením, pro čerstvě přistěhovalou sebevědomou Maggie se stává příležitostí, jak před ostatními zazářit. Co začíná jako nevyvážený vztah dvou zcela odlišných dívek, pomalu přerůstá v silné přátelské pouto, které Iris začne přidávat na sebevědomí. Jak však hrdinky zjišťují, společnost svázaná genderově podmíněnými tradicemi trpí vybočování z řady jen velmi nerada. S citem pro drobnokresbu vyprávěný snímek Marthy Stephensové nás zavádí do černobílého, až snového světa, který se na první pohled může jevit jako vzdálený, nastavuje však současně zrcadlo dnešní době. (MFF Karlovy Vary)

Aljak

Waw! Skvelá atmosféra amerického juhu 60tych rokov, a v hlavnej úlohe zaujímavá dvojica v podobe hanblivej Iris a excentrická Maggie. Natočené je to skutočne pútavo, čomu samozrejme prispieva aj samotný príbeh, prirodzený tok deju a pozoruhodné priateľstvo medzi dvojicou protikladov s tajomným podtextom a nevšednosťami vtedajšej doby. Martha Stephens vytvorila naozaj pútavé divadlo, ktoré rozhodne zaujme. Herecké prevedenie v podaní Kary a Liany stálo naozaj za to! Jediné, čo trochu pokrivkávalo, boli trochu slabšie dialógy, ale inak veľká spokojnosť a za mňa veľmi milé prekvapenie! 4* ()

silentname

"To The Stars" je veľmi príjemným filmom. Skvelá kamera, dobrý soundtrack, sympatické dve hlavné hrdinky, uveriteľné priateľstvo a je príjemné vidieť, že Iris dokáže vnútri seba nájsť silu brániť sa a zmeniť svoje myslenie. Dokonca aj nájsť si lásku. To na mňa pôsobí veľmi príjemne. Osobne by som povedal, že až na pár momentiek pri konci som s filmom dokopy nemal žiadne problémy. Napriek tomu, že Maggie rozumiem, tak ku koncu urobí a povie niekoľko vecí, ktoré sú skutočne nepríjemné. Vnútorne bojovala so svojimi vlastnými démonmi. V tomto je asi najlepšia momentka, keď príde opitá za Iris a rozplače sa. Myslím si, že tam bolo veľmi dobre všetko zachytené. Nebyť tých pár nasilu momentov na konci, tak by som ohodnotil film ako jeden z najlepších za tento rok. Lenže tam sa dostaneme trošku do klišé teritória. Nepodkopáva to film nejako zásadne, no myslím si, že mohol skončiť o niečo silnejšie. Každopádne som rád, že aj dievča, ktoré sa stalo boxovacím vrecom pre celú školu môže nakoniec byť šťastná a nemusí to dopadnúť ako v prípade "Carrie". Ak máte radi trošku romantiky a príbehy o priateľstve, tak si myslím, že tento film oceníte. Hodnotenie: A- ()

SatyR.film

Tak som šľapol zasa vedľa. Film zvolený z mojej filmotéky len podľa názvu, občas je fajn si zapnúť niečo a nevedieť o čo ide, ale tentokrát nie. Dráma pre ženy, to by až tak nevadilo, no viac ako polovicu filmu nie je ani jasné, či pre tínedžerky alebo mamičky až to nečakane sklzne do LGBT. Rozbeh dobrý, ale potom celý film nuda. 50% ()

Arsenal83

Mohol to byť príjemný príbeh o priateľstve. O priateľstve medzi dvomi pubertiačkami, ktoré majú svoje problémy. Len to by nesmela zasiahnuť libtardská propaganda, ale koniec koncov od hollywoodskej pakultúry sa dnes už nič iné nedáva očakávať. Len LGBT, utláčaní černosi a zlí bieli otcovia rodín, umelé prisudzovanie rolí obetí a tyranov. Škoda, chvíľami tu totiž existovala nádej na dobrý film s hodnotou, ale ešte aj ten záver to úplne sprznil, z ničoho nič proste tragédia. Nejaké hviezdy ale dám za tému šikany a zrady/samozrady. ()

LenkaAK

To, co nejdříve vypadalo jako milý černobílý film ze šedesátek o dvou středoškolačkách, se vyvinulo do úplně jiné roviny. Příběh rámuje skvělá kamera a hudba. Iris se pod vlivem nové kamarádky mění v sebevědomou ženu. Maggie bojuje se svou podstatou, ale maskuliní společnost ji nutí zavrhovat samu sebe a pochybovat. Otázkou zůstává, kdo vyhraje? ()

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

28.05.2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná přesně za měsíc a nyní byla čerstvě odhalena dvanáctka filmů, které se budou ucházet o hlavní festivalovou cenu, Křišťálový globus.… (více)