poster

Americká fabrika

 • USA

  American Factory

Dokumentární

USA, 2019, 115 min

Hudba:

Chad Cannon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GMVajgl
  ****

  Kontrast mezi americkou a čínskou pracovní morálkou je propastný. To, co je v číně normální, je děsivý! Určitě není fér, že tahle komunistická mašinérie založená na vymytých mozcích lidí, co prostě přijali tu otrockou roli, a pošlapávání všech možných patentů, pravidel a zákonů (ochrana přírody, bezpečnost práce) může soutěžit na celosvětovém trhu. Ale nakonec ani číňan nedokáže soutěžit s robotem a je nahrazen. Asi to nejzajímavější, co je v roce 2019 na netflixu, i když to není uplně dokument, ale z části spíš reality tv.(27.9.2019)

 • hufnagel
  ***

  Pracovná sila je drahá,ešte k tomu v Amerike,ale určite všetko v blízkej budúcnosti nahradia roboty.Je to brutálna realita postupne už aj vo Wolkswagene v Bratislave.Robot robí nonstop,nie je hladný,nepotrebuje odbory.Človek ostáva na vedľajšej koľaji.Lenže kto im bude kupovať tie milíony áut čo vyrobia neviem.(27.8.2019)

 • Remivsremi
  ****

  Střet dvou různých kultur, myšlenek a celkových životních postojů. Tvůrci dostali pozoruhodnou volnost ukázat vhled všech zúčastněných stran. Díky tomu je krásně vidět proč a jak se Čína vypracovala na svoji současnou pozici v celosvětové ekonomice. Oběti však nejsou malé a největší část většinou poskytuje obyčejný občan.(3.9.2019)

 • oveckaoa
  ***

  Na jednu stranu je to docela i smutné a bordel co se v té továrně děje na druhou stranu mám jich litovat to ani omylem. Sami měly možnost na změnu a zvolit si odbory, ale nechtěly to tak dobře jim tak. P.s. je docela zajímavé, že ten podnik začínal jako čínsko/americký a na konci je dovětek, že tam je už jen 200 Číňanů takže ti co tam byli na začátku jsou nejspíše už na dlažbě. 60 procent(25.8.2019)

 • em_zet
  ****

  jo, není nad to, když vám komunista od dětství tlačí do hlavy, že musíte makat 12 hodin denně od pondělka do soboty. pak vám přijde normální i pravidelné zdravení vlajky a zpívání songů o fabrice. čínský pseudokapitalismus je hnus, žádný pracovní pravá nebo svobody, snad poprvý sem fandil odborům a ještě americkejm. no a když před dvaceti lety začínal v pardubicích foxconn, tak podobnejch historek bylo. životnost zaměstnance tři měsíce.(25.8.2019)