Reklama

Reklama

Apollo 11

(festivalový název)
  • USA Apollo 11 (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Apollo 11 nás zavedie do srdca najvýznamnejšej misie NASA – tej, ktorá dostala prvých ľudí na Mesiac a navždy preslávila Neila Armstronga a Buzza Aldrina. Dokument nás veľmi živo prenesie do dní a hodín roku 1969, kedy ľudstvo podniklo veľký skok do budúcnosti. (Gothar)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (72)

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Náhled do průběhu mise Apollo 11 skrze autentické záběry - jak jsem pochopila, tak jde nejen o vyčištěné a restaurované záběry, ale také o záběry nikdy neuveřejněné. Chápu, že to samo o sobě má velkou hodnotu. Zážitek je to tak veskrze autentický, ale musím říct, že právě svou formou mířený na již zasvěceného diváka. A právě v tom vězí ten malý háček. Myslela jsem si totiž, že půjde o více klasický dokumentární styl, kde budou i nějaké ty komentáře a vysvětlení. Nic takového v tom ale nenajdete. Mohla jsem tak sice nasát atmosféru toho tehdejšího dění (ať už z pohledu samotných kosmonautů, techniků a dalších pracovníků NASA nebo zkrátka jen lidí, kteří té události přihlíželi jako diváci), ale místy jsem jednoduše nechápala, na co to vlastně koukám a co se aktuálně řeší. Pro lidi, které vesmírné mise vysloveně zajímají nebo jsou technicky založení, značka ideál. Stejně tak si dovedu představit nostalgii někoho, kdo tuto událost třeba v dětství sám zažil a koukal na to v televizi. I pro takového člověka může být tento dokument skvělým zážitkem. Pro mě jde však ve výsledku pouze o lehce nadprůměrný zážitek, jelikož na mě byly tyto záběry možná až moc syrové a nedovysvětlené. To, co jsem do teď o první misi na Měsíc věděla, bylo rozhodně nedostačující k tomu, abych si tento dokument mohla naplno užít a docenit ho. Subjektivně proto hodnotím takto. ~(3,3)~ ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Film spíše pro nadšence do tématu než pro smrtelníka (ten ať si pustí loňského Prvního člověka). A narozdíl od mnohých si ani nemyslím, že je to film do kina. Většina filmu jsou beztak jen záběry na inženýry z NASA napjatě koukající do monitorů. A většina zvuku jsou rádiová hlášení v nesrozumitelném technickém žargonu (navíc v retardovaných amerických měrných jednotkách jako "námořní míle" nebo "stopy za sekundu"). Záběry na startující raketu/na blížící se Měsíc/na povrch Měsíce jsou sice hezké, ale tehdejší kamery nebyly zrovna HD, takže velké plátno by to stejně moc nevylepšilo. Takže buďte v klidu, domácí kino stačí bohatě (a do kin to stejně nejde, haha). ()

Reklama

sunfreedom 

všechny recenze uživatele

Domnívám se, že tohle musí mít buď 5* nebo nic. Buď se o to zajímáte, zažili jste to, fascinuje vás to - pak není co řešit. Nebo to jde mimo vás, pak taky není co řešit. Některé komentáře tady jsou docela mimo. Stěžovat si, že to není v HD, když se to točilo na 70mm film je... no zvláštní. Srovnávat s First Man je úplně mimo. Je to geniální, skvělý, úchvatný... ale jen pokud vás to zajímá. Jinak budete hodinu a půl zbytečně trpět. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,039,891Tržby Celosvetovo $15,342,353▐ Aj keď už ubehlo cez 50 rokov od pristátia na Mesiaci stále to má svoje čaro. Dokument dosť podrobne ukáže ako to celé prebiehalo, je z toho cítiť pocity, nadšenie, či nervy zúčastnených pri tejto obrovskej vesmírnej akcii. Je tu nasnímaných veľa pekných záberov. /75%/ ()

Honzeek95 odpad!

všechny recenze uživatele

Remake komedie z roku 1969. Tomuto opravdu mohou věřit jen ti, kteří si dnes myslí, jak je chce vláda zachránit před virem z netopýra. Otazníků mám tolik, že bych o tom mohl napsat bakalářku - a nikde žádné odpovědi. Jaká smůla, že v roce 1969 neměli na vybavení Apolla lepší kameru než tu, která snímá 1 snímek za sekundu, jejda! Spaceship máme, ale sorry, kamery došly. Větřík zafoukal, americká vlaječka vesele vlaje na Měsíci, dokud ovšem někdo nepauzne video z videomontáže. Pak se valí nazpátek v té maličké popelnici, co jim zbyla - asi na vesmírnou energii, protože palivo už není. Kluci se krásně vymaní z gravitačního pole Měsíce a zamíří si to přímo na Zemi, přičemž nám natáčí Zemi přímo před sebou. Nádherně a topově ji samozřejmě trefí. Kluci z Apolla a inženýři z NASA všechno vypočítají a odchylky v rychlosti samozřejmě být nemohou. No a následných 50 let se už na Měsíc nelétá. To víte, vědecký pokrok je vědecký pokrok, ale nikomu se už na Měsíc nechce, je to nuda, už jsme tam byli mockrát. Hlavně nepřemýšlejte a konzumujte. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (6)

  • Ve filmu je velká faktografická chyba při samotném přistání. Jedná se o chybný údaj aktuální výšky lunárního modulu. NASA zveřejnila přistávací profil Apolla 11, a ten vykazuje daleko pomalejší klesání. Záběr přistání ve filmu začíná přibližně 4 minuty před přistáním a údaj o výšce ukazuje 49 000 stop (asi 15 km). Tou dobou bylo skutečné Apollo 11 ve výškce zhruba 6 500 stop (necelé 2km). (papuchalk)
  • Skladatel Matt Morton napsal a také nahrál veškerou hudbu pro film i upoutávky výhradně za pomoci hudebních nástrojů, které byly dostupné v roce 1969, kdy se mise Apolla 11 uskutečnila. Použil nástroje Moog Synthesizer IIIc, Binson Echorec 2 a Mellotron. (D.Moore)

Související novinky

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Reklama

Reklama