Dokonalá parodie klasických noir detektivek a detektivních seriálů 70. let. Je pravdou, že obvykle Leslieho Nielsena zrovna dvakrát nevyhledávám, ale v tomhle komediálním seriálu mne skutečně dostal... Jeho ,,Bogartovské" monology, parkování o stojící popelnice, shánění informací na ulici (moje favorizovaná postava čističe bot coby absolutního informátora), dadaistický humor... Navíc je velmi důležité pečlivě sledovat druhý plán obrazu, jelikož mizanscéna je doslova přeplněna (a právě ponejvíce v pozadí) a platí, co scéna, to několik vtipných propriet. Koncentrace gagů je nebývale vysoká a seriálu zřejmě paradoxně prospělo, že bylo natočeno všeho všudy jen 6 dílů, jelikož nemohl být rozmělněn. Co více si přát od parodie - seriál dokonale vystihující stereotypy detektivních filmů. Police Squad In Color produkovali bratři Zuckerové, kteří výše uvedený tvůrčí postup později reinscenovali v mnohem známější a úspěšnější sérii Bláznivá střela, platí ovšem, že na tento původní seriál ani jedna z Bláznivých střel nemá...(18.7.2008)

Takové střídání mezi skvělými, trapnými a hluchými fóry, ty skvělé jsou často opakovány ve většině dílů. Možná je to mojí nepozorností, ale kadence ani ostrost vtipů se mi nezdála povětšinou taková, jako v ZAZ filmech. Avšak těch skrytých vtípků tam je tolik, že může mít seriál poměrně vysokou replayabilitu. Tommy je samozřejmě nejlepší postava, ale ani vědec z laborky není špatný...(18.1.2010)

Výborný parodický seriál se spoustou zábavy a perfektních nápadů. Pokud vám něco říká humor Bláznivé střely, rozhodně ho vyzkoušejte, pokud tuto trilogii nemáte rádi, možná se Police Squad! raději vyhněte. Seriál si vytvořil několik dobrých postav v čele se všehoschopným Frankem Drebinem, kterému zdatně sekundují jeho šéf Ed Hocken, který je už vždy na místě a úchylák z laborky pan Olson (i když největší hvězdou pro mě stejně byl vševědoucí Johnny). Jinak Police Squad! stojí samozřejmě hlavně na již zmiňovaném humoru, který nabízí uragán různých inovativních, švihlých, absurdních, doslovných vtípků a narážek. Třeba taková japonská zahrada, osobní věci rukojmí či způsob udržování vyděrače na telefonu mě uměly spolehlivě dostat do kolen. Takových fórku je tam spousta, a to jsem jistě nepobral všechny (navíc některé nejsou tak nápadné, třeba Kramer vs. Kramer na boxerském stadionu se dal snadno přehlédnout). Přestože kolísavost kvality humoru je zde sem tam zřejmá a třeba postava Norberga se dá označit za docela stupidní, hodnotím slabším plným počtem, tenhle vysoce vtipný seriál si ho za svůj originální přístup zaslouží. „Když jsem přijel domů, tak mi zavolala Mimi Denjour. Pověděla mi, že se se mnou chce setkat v klubu, a to ihned. Jelikož jsem neměl ponětí, kde je klub "A to ihned", tak jsem navrhl klub Flamingo. Souhlasila.“(24.7.2012)

Jmenuji se seržant Frank Drebin. Detektiv poručík na policejním oddělení. Zrovna jsem se vracel z ohrady pro dobytek, kde byly nesmyslně vyvražděny stovky krav. Ale nemohl jsem najít žádný důkaz. Stavil jsem se na hamburger a zamířil jsem na oddělení. Byla to jasná sebevražda. Pachatel opustil místo činu. Výborný začátek filmové série Bláznivá střela, který byl sice v mnoha scénách a vtipech pozdějšími filmy "vykradený", ale i tak stojí za to se na něj kouknout. Oproti filmům, které představují "pouhý" sled výborného absurdního humoru, je seriál navíc výbornou parodií starších kriminálních filmů stylu film-noir a nekonečných kriminálních seriálů. I když je tento seriál natočen s jinými herci ve vedlejších rolích, předpokládám, že fanoušci Bláznivé střely si ho rozhodně oblíbí. Už se ozvali únosci? - Jo, sluha našel vzkaz. Přivázali ho k tomuhle oknu a hodili do zahrady. Už ho mají kluci z laborky. Požadují 1 milion dolarů. - Proč by kluci z laborky chtěli 1 milion?(29.6.2013)

Ultimátní záležitost!! Při zhlédnutí prvních dvou dílů jsem málem umřel smíchy. Osobně bych tento seriál zařadil asi výše než celou filmovou sérii Naked Gun. Bavil jsem se vyloženě královsky, ale osobně jsem rád, že seriálu vzniklo pouze 6 epizod, protože se bojím, že nastavené tempo by nešlo v žádném případě udržet. Takhle je tato záležitost kult a každého, kdo má nakoukané krimi seriály 70. let, rád si přečtě něco od Raymonda Chandlera a má rád humor ZAZ, tohle musí odrovnat. "Cigarette?" "Yes, I know"(23.7.2007)

• - Název seriálu, ústřední znělka, úvodní titulky a postava poručíka Franka Drebina parodují seriál M Squad. (HappySmile)

• - Klasické seriály končí tak, že se prostě při pohledu na závěrečnou scénu zastaví obraz a běží přes něj titulky. Tady to tvůrci udělali tak, že obraz doopravdy není zastaven, ale postavy v záběru stojí bez hnutí, jak nejlépe to dokážou. V jedné epizodě např. obraz "zamrzne", když jedna postava nalívá kávu druhé. Všichni stojí nehnutě a šálek vesele přetéká. (HappySmile)

• - Po úspěchu Bláznivé střely (taktéž s Leslie Nielsonem v hlavní roli) začaly hned stanice Comedy Central a CBS-TV opakovat všech šest dílů tohoto seriálu. Producenti chtěli, aby se v repríze objevil John Belushi jako jeden z hvězdných hostů, který byl kvůli své smrti v roce 1982 vystřižen. Ovšem záznam s jeho scénou se nenašel, takže se předpokládá, že byl ztrcen nebo ukraden. (HappySmile)