Boží láska

Gabriel Mascaro

Gabriel Mascaro

Diego García

Otavio Santos

Film, na němž je toho objektivně hodně k ocenění. Kamera kouzlící záběry z šera vystupujících neonových barev, decentní ale působivé herectví Diry Paes, vynalézavá režie, díky níž si vlastně ani nevšimnete, že jde o nízkorozpočtový snímek, nebo některé mrazivě vtipné nápady jako například drive-in zpovědnice. Přesto je toto discodystopické varování před možným budoucím vývojem brazilské společnosti za Bolsonara podivně chladné, řídké a nepůsobivé.(14.10.2019)

• DannyBoon

K nepřečkání.(1.11.2019)

Dobrý kuchař sáhne po koření, aby dal vyniknout jistým chutím, ten špatný, aby zakryl své neumětelství. Obávám se, že rok 2027 a vše s ním spjaté zde slouží právě jako ono koření špatnému kuchaři. Téma člověka, který se brání přijmout zázrak, který celou dobu vzýval, ve všech ohledech lépe zpracovala už Jessica Hausner v Lurdech. A tohle všechno říkám jako někdo, komu se Neonový býk vážně moc líbil.(1.4.2019)

• Cobur

Můj problém s filmem byl, že smysl nedávající a rušivé elementy zastínily cokoliv, co se v jinak zajímavém snímku mohlo skrývat. Hlavním zástupcem je drive-thru zpovědnice, nebo utužování manželského svazku tím, že se oba členové dysfunkčního páru vyspí s někým jiným (cizoložnictví), zatímco všichni tvrdí jak hrozně moc podle Bible to je. Četl jsem Bibli a ne, takhle to prostě nefunguje.(6.11.2019)

Obžaloba nesoucitné byrokracie a konzervativního výkladu bible zahalená ve snové neonové atmosféře blízké budoucnosti. Snad na tom bude Brazílie lépe než v této Mascarově depresivní vizi. Na druhou stranu drive-thru zpovědnice je docela cool :D. 65% (Febio 2019)(24.3.2019)