Reklama

Reklama

Boží láska

  • Česko Divine Love (více)
Trailer 2
Drama / Erotický / Sci-Fi
Brazílie / Uruguay / Dánsko / Norsko / Chile, 2019, 101 min

Obsahy(1)

Brazílie, rok 2027. Bůh se neuctívá na mších, ale na tanečních party, a pro rozhřešení si můžete dojet do drive-thru zpovědnice. Úřednice Joana dělá navzdory svým pracovním povinnostem vše pro to, aby naplnila svoje osobní poslání – zabránit co nejvíce párům v rozvodu. Pomáhá jí v tom společenství Boží láska, které se manželům prostřednictvím modliteb a nezvyklých sexuálních praktik snaží navrátit blízkost, víru i touhu. Sama Joana prochází životní krizí, která její vlastní vírou hluboce otřásá. Futuristické drama nabité elektrizující vášní představil Gabriel Mascaro (Neonový býk) poprvé na MFF v Sundance, které si podmanil živelným vizuálním stylem v bizarních kulisách dystopického světa. (Aerofilms)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (10)

Marze

všechny recenze uživatele

Bůh se tady neuctívá na mších, ale na tanečních party, pro rozhřešení se jezdí autem do drive-in zpovědnic a hlavní hrdinka toužící po dítěti oddaně pracuje na úřadě, který lidem rozmlouvá rozvody. Manželům v krizi pomáhá ve společenství Boží láska, které se pokouší obnovit vyhaslé vztahy pomocí rituálů, modliteb a praktického sexuálního „výcviku“. Ještě bizarnější prvky obsahuje domácké soukromí hrdinky, jejíž manžel vyrábí pohřební věnce a na krkolomném přístroji značky Made in China se pokouší o léčbu vlastní neplodnosti. Rekvizity fiktivní budoucnosti účinkují svou absurditou, což se týká zejména automatizovaného provozu zpovědnic od nahrávek chvalozpěvů až po kadidlo, nicméně z neosobně chladného vyprávění čiší, že spíše než varování si tvůrce hledá uměleckou zástěrku pro měkčí pornografii. Výsledná podívaná je strašlivě nezáživná, ve své podstatě banální a k nepřečkání. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Zajímavý (ale bohužel ne zrovna podmanivý) vizuál, skvělá kamera, dobrý soundtrack, celkem dobré herecké výkony. Přesně tohle se mi na tom filmu líbilo, ten zbytek bohužel ne. Sice to mělo nějaký příběh, ale to finále mi přišlo nesmyslné a poněkud nedotažené. Samotná ta sekta je taky zvláštní a i když se tváří, jako křesťanská, je prostě proti Bibli. Ano, uznávám, sekty vznikají tak, že si vezmou něco ze slavných náboženství (křesťanství, buddhismus...), nejlíp ze všech něco a přetvoří si to podle sebe, což vlastně měla i sekta Divine Love. A málokterá sekta vznikne úplně jinak, když teda ještě nepočítám ty novopohanské. Co ale chci říct je to, že ta sekta tu prostě je a pro ten film a jeho příběh ani není bůhvíjak podstatná. A líbilo se mi, jak ústřední pár měl strašně optimistická povolání - manželka má zařizovat rozvody a manžel zajišťuje věnce na pohřby. Ještě dodám to, že když se zamyslíte hned na začátku nad tím, proč na začátku toho filmu má roli vypravěče nějaké dítě, tak se vám povede odhadnout všechny zvraty. Celkově ale není moc o co stát, byť filmařsky je to pěkné. 2* ()

Reklama

Sarpele 

všechny recenze uživatele

Film, na němž je toho objektivně hodně k ocenění. Kamera kouzlící záběry z šera vystupujících neonových barev, decentní ale působivé herectví Diry Paes, vynalézavá režie, díky níž si vlastně ani nevšimnete, že jde o nízkorozpočtový snímek, nebo některé mrazivě vtipné nápady jako například drive-in zpovědnice. Přesto je toto discodystopické varování před možným budoucím vývojem brazilské společnosti za Bolsonara podivně chladné, řídké a nepůsobivé. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Dira Paes ( 50 let ) jako členka křesťanské sekty, která chce přivádět lidi na víru kombinací modliteb, sexuálních orgií a disco muziky. Stačí vzít témata jako sex a náboženství, které lehce můžou překročit kontroverzní linie, zabalíte to do rádoby uměleckého filmu a myslíte, jaký jste děsnej umělec. Sorry, neuvěřil jsem ničemu , že by nebylo na hloupý efekt, film o ničem. Nadsadím dvě hvězdy za hezkou Brazílii. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zvláštní dystopie, která si z Bible vytahuje základní myšlenku a pak jí převádí do prapodivného nesmyslu, kterému vládne neon, disko a smilstvo. Ta rotika je do toho naroubována tak jako navíc a vypadá poměrně směšně, protože ty kreace, co tu v některých scénách představují, se těm účastníkům snad ani nemohly líbit. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2019 na filmovém festivalu v Sundance. (ČSFD)

Reklama

Reklama