Srdcová královna

• Dánsko Dronningen (více)

Úspěšná právnička Anna žije v krásném moderním domě se dvěma dcerami a manželem, lékařem Petrem. Její perfektní život ohrozí až příchod Petrova problematického náctiletého syna z předchozího vtahu, s nímž Anna naváže intimní pouto. Co se zdálo být pouhým flirtem, se rychle promění ve znepokojivý příběh síly, zrady a zodpovědnosti s ničivými důsledky… (Film Europe)

eLeR

Jeden by povedal, že tej Anne vlastne nič nechýbalo. Možno len nejaké to vzrušenie, vybočenie z bežnej životnej rutiny .. ale tie následky. Lenže Anna je šikovná vo svojej profesii a roky praxe náležite zúročila. A Gustav, ktorý v tom síce nebol až tak nevinne, tak tomu zostali len oči pre plač. Výborné spracovanie, zaujímavá hudba a skvelá Trine. ()

Rocky62

Precizně vystihnutá osudová dráma otevírající hříšné chtíče i temnější stránky lidské povahy. Kvůli explicitním erotickým scénám jsem si možná nemusel připadat jak v pornokině, ovšem i tak nutno uznat, že seveřanům jdou taková dramata od ruky. Palec nahoru pro Trine Dyrholm za velmi odvážnou roli a patrnou výpovědní hodnotu. Ponaučení na závěr? Nedělit se s otcem o frndu macechy. ()

Arsenal83

Podľa námetu si režisér chcel zrejme uspokojiť svoje granny chúťky a tendencie k incestu. A k tomu chcel stiahnuť podobne ladených úchylákov. Ale našťastie tu bol priestor aj pre skutočnú zápletku a koniec ako z tradičnej škandinávskej drámy. Nie krimi ale čistej nefalšovanej drámy. A tiež ukážka, že ženy dokážu mužmi sakra účinne manipulovať. ()

Chrustyn

Odvážně natočený film, který má sice standardní porno premisu (sexuální vztah matky a nevlastního syna) ale díky skvělým hercům funguje jako citlivé drama, zakázané lásky. ()

Marze

Tématem je krutá žena, která brání svoje jistoty. Její postava není tak krásná, jako je zajímavá.První dvě třetiny jsou ospalé a banální, ale poslední třetina přeroste v pěkné drama. Film neukazuje ženy v líbivém světle. Pokud jsou zahnány do kouta, jsou krutém manipulativní a tvrdé. ()

marhoul

Silné, kruté, odvážné. Perfektní rodinné drama, s nekompromisní královnou v hlavní roli. Dánské filmy můžu, tento byl jiný, ale taky mi sedl. ()

Flego

Severská dráma o nezodpovednosti a nude, ktorá zmení život celej rodine. Pomalá deštrukcia právničky a zároveň manželky a matky sa napokon utopí v klamstve a tento prístup tvorcov sa mi skutočne viacej páčil ako klasický morálny happy end. Film prekvapivo ponúka aj soft-porno scénu, ale od severanov sme si už na otvorenosť zvykli. ()

Jenda

K Anne, jejímu manželovi a dvěma dcerám se po letech přistěhuje mužův syn z prvního manželství. Otec je štěstím bez sebe, ale Anně docvakne, že sexuálně není tak vytížená, jak by v manželství chtěla. Po postupném sbližování Anne a syna Gustava dochází k až nečekaně explicitní sexuální scéně, u které při představení odcházelo obecenstvo. Když se pak Gustav svému otci sveří, ze zamilované Anne se stává hysterická prolhaná mrcha, která se snaží zachránit svoje rodinné postavení za jakoukoli cenu. Trine Dyrholm je dobrá herečka, ale v této pozici je naprosto geniální. [Rakkautta&Anarkiaa 2019] ()

Necrotongue

Jo, jo, takhle nějak si představuji typicky severské drama; příběh se nesl ve velmi poklidném tempu, dovolil bych si odhadnout, že se některým divákům přímo vlekl, ale já si myslím, že to bylo tempo přímo ideální. Vždyť šlo přece o události z běžného života, ne? Jasně, každý má své mantinely nastavené jinak, ale člověk se v životě setká spíše s podobnými záležitostmi, jaké tady představila dánsko- švédská parta tvůrců než s tím, že ho unese UFO, nebo že vyhraje miliardový jackpot. No, a třeba můj život žádným zběsilým tempem neoplývá. Vsadil bych se, že si zastydlí puboši a skalní puritáni z celého snímku zapamatují maximálně několik scén (ti první, aby nad nimi ...., a ti druzí proto, aby usilovali o zákaz tohoto jednoznačně pornografického braku), přičemž jim dokonale unikne, o co vlastně šlo a co chtěli tvůrci divákovi sdělit. Za mě šlo o skvěle zpracované téma, v němž Trine Dyrholm zazářila v roli chladnokrevné manipulátorky, a když si člověk uvědomí, čím se její Anne živí (a co zřejmě bere i za své životní poslání), zanechává snímek ještě mnohem nepříjemnější dojem. A teď, když to tak píšu, ještě pro svou spokojenost a angažovaným puritánům navzdory přihodím i pátou pěticípou. / Poučení: Každé jednání má své následky. No jo, ale když na jednoho přijdou touhy... ()

Padme_Anakin

Zdařile znepokojující drama o právničce, která se ve svých kauzách ujímá zneužívaných dětí a bojuje za ně jako lvice, aby následně udělala kotrmelec či lépe řečeno veletoč a sama sklouzla po šikmé ploše... Po pravdě řečeno v poslední třetině filmu mi byla dokonale odporná.. Herecký trojlístek Dyrholmová-Lindh-Krepper výborný. ()

NinonL

Ani nevím, koho mi ve filmu bylo nejvíc líto. Jestli stárnoucí Anne, která zase po letech našla lásku a špatně to dopadlo. Nebo jejího muže, který nebyl žádný anděl a chvílemi byl i dost macho a hrubý. Nebo jeho nezletilého syna, kterého Anna skutečně svedla a který se z toho docela pomátl. Ke konci jsem stále čekala, kdy a jak to celé praskne a ono to dopadlo docela jinak a nečekaně. ()

PP66

Silný scénář, výborná kamera, skvělé herecké výkony - po čase opět Seveřanům tleskám... 4,5 hvězdy ()

M.i.k.e

už od traileru jsem se těšil na pořádné severské drama a to jsem ve finále dostal tak z poloviny.Trine Dyrholm je sice skvělá,ale vzhledem k tématu a tomu co se na plátně děje bych čekal mnohem intezivnější a emočně vyhrocenější podívanou.Ne snad,že by tady ty emoce chyběli úplně a dost možná je to dáno severskou náturou,ale na to,že snímek provází až skoro kontroverze (viz.explicitní scéna,která ale není až tak explicitní jak by se dalo z některých názorů čekat) je to ve výsledku takové až zvláštně studené.Suma sumárum,čekal jsem extrémní depku a dostal jsem "pouze" nadprůměrné drama,které ale už nebudu muset vidět znova...70% ()

Aljak

Presvedčivejšiu postavu ako Anna som už veru dlho nezažil. Vlastnú vinu dokázať obrátiť vo svoj prospech, to je priam majstrovské umenie manipulácie. Mohli by sa od nej učiť aj tí najväčší manipulátori, lebo takto vykonštruovať krivdu z krivého obvinenia, to sa len tak nevidí. Trine Dyrholm bola v tejto úlohe výborná! Avšak, aby som len nechválil, prvé fázy filmu boli na môj vkus trochu mdlé a bez dynamiky. Potom sa to postupne rozbehlo a záver už bol maximálne vypätý a fascinujúci. Gradácia na severský spôsob určite nesklamala. Skôr ma mrzí ten nenápadný začiatok. A musím uznať, že tie necenzúrované intímne scény to poriadne okorenili. ()

Garson

Spokojená rodinka složená z právničky Anny,lékaře Petera a jejich dvou dcer obdrží trhlinu velkou jako kdysi Titanic od ledovce brzy po té co si Peter nakvartýruje do své moderní vily problémového synáčka Gustava.Postupné sbližování neukojitelné Anny a jejího nevlastního syna dává tušit,že dojde k sexuální explozi.Chtěl bych věřit,že jsou takové případy ojedinělé a možné převážně ve filmu,ale jednou jsem slyšel pořad v rádiu něco jako TEST VĚRNOSTI kdy jedné ženě volali z rádia a ona se do éteru pochlubila svým milostným vztahem k nevlastnímu synovi,ale k její smůle u telefonu seděl na druhém konci její manžel který chtěl otestovat její věrnost,který také všechno slyšel a když ho přepojili do rádia tak ženě v tom afektu vzkázal,že si může přijet pro svoje věci které bude mít v kufrech za dveřmi,prostě přirozená a pochopitelná reakce.Anna si párkrát s Gustavem v posteli zašpásuje a pak se rozhodne radši vztah ukončit a brát to jako uzavřenou věc a ještě víc je o konci přesvědčená po tom co její manžel Peter odjede s Gustavem na chatu a ten mu celý svůj milostný poměr vyžvaní.Peter se sice Anny na to po příjezdu zeptá,ale ta všechno popře a ještě víc se cítí ukřivděná.Petera jsem docela litoval,protože on podvědomě cítil,že mu Gustav řekl pravdu,ale nechtěl si to připustit.Gustav se nakonec z vily odstěhuje,protože cítí,že citovou válku prohrál,ale několikrát Annu navštíví i když ona už nechce o své milostné avantýře ani slyšet.Peter je nakonec policií povolán do Stockholmu s tím,že se našlo zmrzlé Gustavovo tělo v lese a Anna tak vyvázla ze svého milostného karambolu bez trestu a osud to tak bez cizí pomoci vyřešil za ní. ()

Rocky88

První půlka je úmorná, nezajímavá, ukolíbající. Pokud to nevypnete, druhá půlka je o něco lepší, ale potenciál stejně neždíme, tudíž budete rádi, že je konec. Nebýt skvělého herectví Trine Dyrholm, kdo ví, jestli by to byl někdo schopný dokoukat. ()

Cheeter

Celou dobu se zdálo, že půjde o poměrně jasnou linku, že zápletka bude zřejmá už z popisu filmu. To se do určité míry potvrdilo a film se tak stal lehce čitelným. V jeden moment dokonce začal připomínat jiný dánský film Potvora. Nicméně podobná manipulace zde byla přítomna. Závěr byl docela logickým vyústěním. K zlepšení by mi určitě pomohla lepší hudba, tohle bylo místy dost mdlý. ()

zette

Za me stejne dokonale jako Absolvent s Hoffmanem. Neskutecne autenticka kamera a vynikajici herecky vykon Triny Dyrholm. Velmi zajimavy pribeh. Nebyt poslednich deseti minut, nenasel bych chybu. ()

SCANDI 2020 se blíží

SCANDI 2020 se blíží

04.01.2020

Šestý ročník Scandi nabízí to nejlepší ze současné severské kinematografie napříč žánry – od temného noiru přes melancholické drama až po provokativní dokument. Úspěšná právnička zamilovaná do… (více)