Vlastníci

• Česko S péčí řádného hospodáře (pracovní název) (více)

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje… (CinemArt)

FilipStinef

Dvanáct rozhněvaných vlastníků. Konečně mám po dlouhé době u českého filmu pocit, že někdo pochopil, co český film potřebuje. Že už je těch generických komedií dost, že tady je potřeba něco víc. O to víc mě překvapilo, že asi jeden z nejlepších českých filmů za poslední dekádu napsal a zrežíroval divadelní režisér a že je to jeho prvotina. Má to nápad, zajímavé provedení, myšlenku i pointu. To celé s hvězdnou pěchotou herců, upřímně bychom lepší na české scéně jen těžko hledali. Mám dojem, že máme na poli českých tragikomedií nový velký talent, o kterém ještě uslyšíme. Držím Jiřímu Havelkovi palce. ()

Harry_

První dvě třetiny excelentní jízda, pak to trochu ztrácí náboj, jak se snaží příběh uzavřít. Skvělé herecké obsazení. Členové výboru si hvězdičku přidají a nevlastníci uberou. ()

pepa3rd

Z počátku skvěle rozjeté, aby se to celé postupně začalo ztrácet v přílišné karikatuře jednotlivých postav, která by nevadila, pokud by i nadále udržela úroveň humoru na slušné úrovni. Pointa na konci a vlastně i titulková tečka hodnocení opět zvedá, nicméně celkově nic, co bych chtěl vidět znovu. Přesto nadrpůměrných 65 % ()

Mara97

Parádní konverzační komedie ve stylu Jména či Boha masakru, takže za každou takovou v českých podmínkách palec nahoru. Námět z divadelní hry je skvělý, protože koho by při opravdových schůzích bavily ty pedantské formality stanov, volby zapisovatele či naplnění usnášeníschopnosti. Škoda jen opakujícího se humoru - když potřetí proletí hláška "já mám takovou firmičku...", tak už to vážně není vtipné, jenže potom je zmíněna ještě asi pětkrát. Takovou hlášku má bohužel každá z postav, což trošku filmu sráží body. ()

Nail

Spíše bych to viděl na divadelní představení než celovečerní film. Pár dobrých hlášek jinak pro mě šeď a nuda i přes kvalitní herecké obsazení. Trocha jsem nalítl tak vysokému hodnocení, které teda moc nechápu. ()

DAPDO

Vlastníci se odehrávají v jedné místnosti, lítaj hlášky prakticky od všech postav, do kterých byli mimochodem obsazení herci, který fakt můžu. A smál jsem se, což je u českejch komedií někdy problém. Možná, že až film uvidím podruhý, přidám další hvězdu - 65%. ()

gazogazo odpad!

"Ty jejich fotky strašně žerou toner." Tak díky scénáristi, díky dramaturgie. Tak tohle je absurdní humor, paráda! Prostě skvělá a nádherná doslovnost Deluxe 3000. ()

Rockerman

Viděno v době, kdy celý svět kosí virus zvaný COVID - 19. Zhlédnutím jsem se chtěl trochu odreagovat od velké psychické zátěže současnosti a to jsem si dal. Ano, smál jsem se mnohokrát, protože je to nesmírně vtipné a herecky skvěle zahrané, ale z toho filmu je mi zároveň smutno. Pár lidí se není schopno dohodnout prakticky na ničem, jeden druhého uráží a pohrdá jim. Celé to odráží náladu v naší společnosti, kdy všichni chtějí prosadit jen ten svůj názor a názory jiných je nezajímá. V takové době se daří populistům a těm, co slibují lepší zítřky. Starý bolševik Kubát to jasně říká: " Dobře brzy zase bude". ()

caramell

To není komedie, ba né, to je dokument. A tak realistický, že mi na něj fakt nebylo vůbec příjemné koukat a několikrát jsem se přemlouval, abych ho dokoukal. Navodit tak silný pocitu trapna a znechucení pouze na základě dialogů postav? Absolutorium pro scénář a herecké výkony. ()

DWR

Chvílemi vtipná komedie, rozhodně jeden z lepších filmů ČR. Vynechal bych záběry na prázdný byty! Je zajimavé sledovat politickou a gender rozmanitost. Konec se mi nějak nezalíbil. ()

Stíba

Já si myslím, že si v tom najde svoje asi každý kdo někdy zažil domovní schůzi či zkrátka soužití v bytovém domě :-) Typické charaktery postav, k nim dobře vybraní herci a kvalitní dialogy jsou jediné tři prvky o které tu vlastně jde. Škoda jen že v druhé polovině film najednou začne ztrácet na tempu a celé se to tak nějak rozpadne. ()

bararich8

H: výborná komedie odehrávající se v jedné místnosti. Skvělé a uvěřitelné herecké výkony jdou ruku v ruce s reálnými dialogy. Příběh drží po celou dobu a finále stojí za to. Pokud je tohle divadelní hra, musím to vidět. 5* ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

07.03.2020

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (více)