Hudba mého života

• Nový Zéland

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama

Velká Británie, 2019, 114 min

Skvelé osvieženie si pamäti. Keď ten mladík počúval vo walkmane tie staré hity, človek si spomenul, že kedysi sa robila hudba. Žiadne silikónové NickyMinajky, vyschnuté, no predsa hnusne vulgárne Cyrusky, alebo pol-oktávové spevačky typu Katy Perry. Samotný príbeh filmu je tak trocha priemerný až tuctový, ale tá hudba okolo toho, to je balzam pre dušu, ktorý vyvážil občasné indické vsuvky, ktoré ja teda nemusím.(10.8.2019)

• Marze

Britsko-pákistánská pohádka o tom, jak teenager objevil Lanu del Rey. V roce 1987 během vlády Margaret Thatcherové v Británii se teenager učí žít život, rozumět své rodině a najít vlastní hlas pomocí hudby Bruce Springsteena. Horečka po Sprinsteenovi je nakažlivá. Je to jak znásilnění rockové ikony. Ukazuje jak jsou texty v hudbě důležité, životy měnící. Ztrácel jsem se v tom jestli se to odehrává v Pákistánu, Británii nebo v USA protože v Londýně už na rodilého Brita nenarazíte. Film má vážnost Bollywoodského muzikálu s optimismem a postavami do nichž se dá zamilovat. To za éry Thatcherové v Británii nebylo. .(8.4.2020)

• slunicko2

Springsteena si poslechnu rád, i jeho rozumné a zralé názory na život, ale nepotřebuji k tomu plytce vyrobenou tuctovost, plnou patosu a klišé. 1) Zarazila mě kombinace Springsteenovy hudby jako symbolu naplněného života a synthpopu._____ 2) Vystupují tu 21letý Angličan Viveik Kalra (Pákistánec Javed), Aaron Phagura (sikhský kamarád Roops) a 21letý Dean-Charles Chapman (Matt s melírem)._____ 3) Fakt, že film je založený na skutečnosti, nemá žádnou relevanci. Skutečnost je někdy pěkně nudná.(17.12.2020)

Velice příjemná motivační jednohubka (pro mě díky hudbě možná i dvojhubka), která správně nakopne, rozesměje, rozesmutní, rozveselí a hezky přileje čaj do hrnečku našich snů, který má málokdo z nás plný. Pár scén bylo sice (i přes skvělou hudbu) dost cringe, ale kupodivu mi to ani nijak výrazně zážitek nezkazilo... naopak to tam svým vlastním způsobem jaksi pasovalo. Why not.(15.9.2019)

Neviem,ci by som tento film oznacil aj ako komediou,mozno len velmi z lahka,skor je to krasny zivotny pribeh podla skutocnej udalosti o splneni snov sprevadzany peknou hudbou hlavne od Brucea Springsteena,herec Viveik Kalra podal sympaticky vykon,ta rola mu sadla ako uliata,myslim si,ze kazdy clovek by mal verit svojim snom ako ten chalan z Pakistanu v Anglicku...:-)(15.12.2020)

• - Příběh vychází ze skutečných událostí z pozdních 80. let 20. století. [Zdroj: časopis Cinema 06/2019] (Stoka)

• - Název filmu pochází z Springsteenovy písně „Blinded by the Light“, kterou proslavila Earth Band od Manfreda Manna. [Zdroj: časopis Cinema 06/2019] (Stoka)