Reklama

Reklama

Hudba mého života

  • Velká Británie Blinded by the Light (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Inspirativní drama Hudba mého života od scenáristky, režisérky a producentky Gurinder Chadhové (Blafuj jako Beckham) se odehrává na pozadí melodií a textů nestárnoucích písní Bruce Springsteena. Film vypráví příběh Javeda (Viveik Kalra), britského teenagera pákistánského původu, který vyrůstá v anglickém městě Luton v roce 1987. Zatímco zemí zmítají rasové nepokoje a závažné hospodářské problémy, Javed píše básně, které jsou pro něj prostředkem k úniku před netolerancí rodného města a zatvrzelostí konzervativního otce. Když mu však spolužák představí hudbu „Šéfa,“ Javed vidí ve Springsteenových silných textech paralelu ke svému bezútěšnému životu. Jakmile Javed objeví prostor pro očistné uvolnění svých potlačovaných snů, začne také nacházet odvahu nechat zaznít svůj jedinečný hlas. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (21)

Marze 

všechny recenze uživatele

Britsko-pákistánská pohádka o tom, jak teenager objevil Lanu del Rey. V roce 1987 během vlády Margaret Thatcherové v Británii se teenager učí žít život, rozumět své rodině a najít vlastní hlas pomocí hudby Bruce Springsteena. Horečka po Sprinsteenovi je nakažlivá. Je to jak znásilnění rockové ikony. Ukazuje jak jsou texty v hudbě důležité, životy měnící. Ztrácel jsem se v tom jestli se to odehrává v Pákistánu, Británii nebo v USA protože v Londýně už na rodilého Brita nenarazíte. Film má vážnost Bollywoodského muzikálu s optimismem a postavami do nichž se dá zamilovat. To za éry Thatcherové v Británii nebylo. . ()

Beckett51 

všechny recenze uživatele

Velice příjemná motivační jednohubka (pro mě díky hudbě možná i dvojhubka), která správně nakopne, rozesměje, rozesmutní, rozveselí a hezky přileje čaj do hrnečku našich snů, který má málokdo z nás plný. Pár scén bylo sice (i přes skvělou hudbu) dost cringe, ale kupodivu mi to ani nijak výrazně zážitek nezkazilo... naopak to tam svým vlastním způsobem jaksi pasovalo. Why not. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Springsteena si poslechnu rád, i jeho rozumné a zralé názory na život, ale nepotřebuji k tomu plytce vyrobenou tuctovost, plnou patosu a klišé. 1) Zarazila mě kombinace Springsteenovy hudby jako symbolu naplněného života a synthpopu._____ 2) Vystupují tu 21letý Angličan Viveik Kalra (Pákistánec Javed), Aaron Phagura (sikhský kamarád Roops) a 21letý Dean-Charles Chapman (Matt s melírem)._____ 3) Fakt, že film je založený na skutečnosti, nemá žádnou relevanci. Skutečnost je někdy pěkně nudná. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

„Doufám, že přes své ambice postavím most a ne zeď mezi mnou a rodinou.” - Tenhle životopisný film má svoje mouchy, tak třeba bez těch muzikálových scén bych se klidně obešla. Nicméně celkově z toho jde taková příjemná pozitivní energie a soundtrack je také poměrně vydařený. +++ „Synu, ten Bruce Springsteen, je to jistě Američan?” - „Ano. A není to Žid.” - „Četl jsem texty. Bruce říká: tvrdě pracuj, nevzdávej se, cti své rodiče. To musí být Pákistánec.”  (70%) ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Blinded By The Light" si ma získalo dvoma vecami. Príbehom, ktorý som nepoznal a mohol ma prekvapiť a faktom, že tu nemáme žiadnych výrazne známych hercov. A dáva mi to často možnosť sa pozerať na film tak, aby som nebol neustále v myšlienkach, ktorého herca vidím na obrazovke. A ako to dopadlo? Sklamaný som neostal. Myslím si, že film má určité mínusy, no o tom si povieme neskôr. Hudba vo filme je veľmi dobrá. Je tu veľa skladieb od Bruca Springsteena, no súčasne sa tu dostal aj nejaký 80s synth pop. A je to dobrá muzika, ktorú počúvam veľmi rád. Mám rád naše postavy. Aj hlavné aj vedľajšie. Myslím si, že dodávajú tomu filmu presne ten šarm, ktorý potrebuje. A ten šarm je práve to, čo ho najviac po celú dobu ťahá. Má to dobrý príbeh a postavy, ktoré ho vedia podať. A som tomu rád. Okrem toho je tu aj skvelé zakončenie, ktoré stojí za to. A padne tu občas aj nejaký ten dobrý fór. Dramatické momentky, sú trošku klišé, ale na druhú stranu mi prídu veľmi uveriteľné. Film podľa mňa padá len na dvoch aspektoch, no bohužiaľ sú pre mňa celkom veľké. V prvom rade tu máme asi 2 scénky, ktoré sú ako keby boli vystrihnuté z amerického muzikálu. Možno by mi to nevadilo, keby to nerozpráva skutočný príbeh. Lenže jediné na čo som dokázal vtedy myslieť bolo, že som si istý, že takto sa to udialo a tie momentky boli tak nafúknuté a spracované. To určite. Život nie je muzikál, kde ľudia začnú spievať a tancovať s vami. A druhá vec, ktorá mi trošku vo filme prekáža je fakt, že napriek tomu, že tu máme skvelé postavy, tak občas mám pocit, že film s nimi slabo pracuje. Niekedy sa niektoré postavy na dlhú dobu stratia a potom sa nám pripomenú, že majú vo filme miesto. Som rád, že sa nám znovu ukážu, no mohli toho priestoru dostať viac. A určite by ma ich prítomnosť viac potešila. Pretože si myslím, že si to zaslúžili. Ako celok hovorím, že ide o dobrý film, ktorý ma ale zaujal a presvedčil o svojich kvalitách. Za pozornosť určite stojí a myslím si, že by som sa k nemu aj nebránil vrátiť. Dobrá atmosféra, dobrý príbeh, skvelé postavy, čo viac je treba? Hodnotenie: B+ ()

Galerie (31)

Zajímavosti (2)

  • Název filmu pochází z Springsteenovy písně „Blinded by the Light“, kterou proslavila Earth Band od Manfreda Manna. [Zdroj: časopis Cinema 06/2019] (ČSFD)
  • Příběh vychází ze skutečných událostí z pozdních 80. let 20. století. [Zdroj: časopis Cinema 06/2019] (ČSFD)

Reklama

Reklama