• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2019, 102 min

• Reif

Ke svému drastickému hodnocení jsem sáhl ve chvílích totálního diváckého vyčerpání po celotýdenním festivalovém filmovém maratonu, a sám jsem čekal, že za pár dní se můj postoj k filmu zklidní. Ale není tomu tak, jen vzpomínka na "zážitek" v malém sále bolí. Nevtipná komedie o jakože vtipných komicích, kde většina humoru spočívá v tom, že Katharine je BÍLÁ a STARÁ (něco přes padesát) a že její nová scénáristka je indická žena, což se zopakuje v průběhu snímku 789x, kdyby si divák náhodou nevšiml. Do toho se rozhodl film vytěžit do poslední kapky hlavní podmínky amerického kýče, totiž neustálé omlouvání se, vracení se k sobě a rádobyhlubokomyslné projevy s tklivou kytarou v pozadí. #KVIFF2019(18.7.2019)

• J*A*S*M

Zakončovací film 54. ročníku karlovarského festivalu. Chápu snahu nabídnout divákům po devítidenním maratonu náročných festivalových filmů něco odlehčeného, ale čeho je moc, toho je příliš. Americká komedie o polepšení nerudné hrdinky přesně podle šablony, v níž je pomalu více liberální agendy (doslovné, hlasité a otravně moralizující) než vtipu. Tohel nemělo na festivalu co dělat. #KVIFF2019(7.7.2019)

• Enšpígl

Nebýt Emmy Thompson, kterou mám velmi rád a herecky je pořád extra třída, dal bych odpad. Mindy Kaling bych za tenhle scénář dal týden uklízení v tureckým kriminále, opravdu neuvěřitelná amatérsky, ukecáná nuda. Krátce před tím jsem viděl film, kde velcí digitální aligátoři žrali lidi, modlil jsem se ať přejdou do tohohle filmu a sežerou všechny a Mindy Kaling ať sežerou rovnou dvakrát, protože herecky je zoufalá, ale scénaristicky je na úrovni vodovodní sítě v Pakistánu.(10.7.2019)

Kýčovitá komedie ze zajímavého prostředí, která se až moc zaměřuje na feminismus a rovnost obecně. Film se na to soustředí tak moc, že je vlastně plý sexismu a rasismu. Ale když jsem se to rozhodla ignorovat, zbytek filmu byl vlastně docela fajn. Žádný zázrak, ale ani propadá. Mindy byla na pěst, ale Emma Thompson výborná jako vždy. 3*(11.6.2019)

• Rohy212

Filmové komedie z prostředí stand-up jsou často ty nejméně vtipné komedie. Zakončovací snímek KVIFF Late Night je toho důkazem. Šarm Emmy Thompson se scénáři daří přizabít ohranými vtipy o sexismu a fyzickou komedií s odpadky. Nadějné téma probíhá zcela předpověditelně. Jinak je to ale perfektně snesitelný film. 2,5*(7.7.2019)

• jefff

Byl by to dobrý film. Ostatně Emma Thompson hraje výtečně, ale nesměla by tam být extrémně nepříjemná, protivná a nesympatická Mindy, která si napsala scénář na tělo a naprosto debilně sází na atraktivní témata současné korektní doby. Navíc její herectví je na úrovni telenovel a sitcomů, ve filmu nemá co dělat.(8.7.2019)

Výborná komedie, u které jsem se dost pobavil a několikrát jsem se v kině smál nahlas! Mám rád filmy z prostředí zábavního průmyslu. Původně jsem chtěl jít na jiný film, který ale už v mém oblíbeném kině nepromítali. Proto jsem vybral tento. Už z traileru mi bylo jasné, že půjde o velmi povedený film s aspirací na nejvyšší hodnocení. Opravdu nemám nic, co bych mohl vytknout. Pokud by to bylo možné, hodnotil bych 10 *. Škoda, že tady to nejspíš skončí jen lehkým nadprůměrem.(18.7.2019)

Late Night je oddychovou komedií, která stojí a padá na hereckém esu v podobě Emmy Thompson, jež si celý film pochopitelně ukradla pro sebe. Mindy Kaling, která je zde podepsána i pod scénářem, jí tak jen zlehka sekunduje. Pokud se čas od času podíváte na Jimmyho Fallona, Conana O’Briena, zmíněnou Ellen, nebo jakýkoli jiný pořad tohoto formátu a máte rádi dojímavé komedie, je tento snímek přesně pro vás a vůbec neváhejte. Tvůrci si zde berou na paškál nějaké ty mediální kauzy dneška, ale i společenské problémy. Ty narážky někdy působí hodně “na sílu,” jindy jsou vydařené. Celému filmu by rozhodně prospěl lepší scénář a režie. Jinak ale rozhodně nejde o špatný počin. Late Night neurazí, zabaví a v rámci možností i pobaví…(11.7.2019)

Bylo to takový odlehčení na závěr Varů. Chvílemi jsem si připadal spíš, že koukám doma na seriál od HBO než že bych byl v kině. Mám rád filmy z prostředí médií a zábavního průmyslu. A tohle byla taková pohodová televizní komedie. [kviff 2019](9.7.2019)

Pohodovka na proprseny podvecer, coz dneska byl...zadny vrchol kinematografie...ale proste pohodovych 65%...misty dobry hlasky...(13.7.2019)

Nebylo snadné se ve snímku zorientovat. Protože je prošpikovaný právě vzkazy o „rasové nerovnosti“, diskriminaci nebo „nechtěném konzervativismu“, chvíli mi trvalo zjistit, jestli autoři tyto myšlenkové proudy obhajují nebo je kritizují. Nakonec mám ze snímku dojem, že se pokouší o druh společenské satiry, proto si také tvůrkyně vybraly jako hlavní motiv příběhu moderování satirické noční „talkshow“ a jako hlavní postavu zvolili ženu. Hlavní postava, moderátorka Katherine Newburyová, v níž jistě diváci ocení vytříbené herecké umění Emmy Thompsonové, byla zřejmě tvůrci příběhu záměrně sepsána jako Angličanka. Postava symbolizující tradiční hodnoty, konzervativní prostředí Anglie – kterým právě hlavní proud společnosti věnuje stále menší pozornost a dává jim stále menší důležitost. Není tedy divu, že její „Noční talkshow“ má stále menší sledovanost a vedení televize jí chce zrušit. Snímek je asi lépe rozumově pochopitelný pro americké publikum, které žije v prostředí, o němž snímek je. Ale i Evropan v něm nalezne řadu vtipných momentů, kterým bude ochoten se upřímně zasmát...(14.7.2019)

• tucnakomet1

U Nishy Ganatry víme, že není zrovna nadanou režisérkou a Late night ji rozhodně reputaci nezlepší. Mindy Kaling je na tom s nadáním podobně jak už zmiňovaná Ganatry - podprůměrně - její herecký výkon stejně jako její scénář (neustále poukazující na sexismus, rasismus apod.) bylo špatné a ze spodní hranice hodnocení to zachraňuje asi jen skvělá Emma Thompson. Námět, scénář, režie i většina přehrávajících herců je hrůza.. Snímek ve mně nezanechal vůbec nic. 45%(22.7.2019)