The Sunlit Night

silentname

"The Sunlit Night" je pre mňa filmom, ktorý ma ohromil a súčasne ohromne sklamal. Začal absolútne perfektne, priniesol niekoľko výborných nápadov, ktoré vo výsledku dopracoval do skvelého finišu, no okrem toho sem priniesol aj bočné línie, ktoré mi proste nezapasovali a úplne zmenili tón celého filmu a rovnako aj to, čo som asi v tom filme reálne chcel vidieť. Je to asi blbé, ale tento film ma sklamal v tom, že mi nepriniesol to, čo som od neho reálne chcel. A hoci by som nepovedal, že to čo film nakoniec priniesol je zlé, tak moja predstava bola niekde úplne inde a myslím si, že by bola lepšia. Čo som ja od filmu chcel bolo, aby si Francess našla svoju identitu a spoznala seba samú ako maliarku. A aby na konci sme mali pocit, že sa niekam posunula. A reálne to síce docielime, no radšej by som sa viac venoval práve tomu hľadaniu počas filmu, než odbočkám o vikingskom pohrebe a nie veľmi dobre vypracovanej romantickej linke. Pravdou je, že V mnohých aspektoch film musím oceniť. Jenny Slate je skvelá a podľa mňa aj najlepšia postava celého filmu. Ten projekt maľovania stodoly je skvelý a keď uvidíte výsledok, tak vás to podľa mňa tiež ohromí. Možno to tak nemusí pôsobiť ale správne farby dokážu miesto oveľa viac rozžiariť. A toto bol ten prípad. Niekedy je až smutné, že steny vo väčšine bytov sú namaľované na bielo a pôsobí všetko potom rovnakou bytovou atmosférou. Aj preto mám rád farebné steny v našom byte. Je to úplne iný pocit. A ako som už naznačil, je vidno obrovská cesta medzi úvodným obrazom a obrazmi na konci filmu. Prial by som asi, aby sme sa viac venovali len našim dvom hrdinom Francess a Nilsovi, ich projektu a jej hľadaniu svojej umeleckej identity. Všetko ostatné okolo toho mohlo ísť von. Pretože akonáhle sa posunieme preč z toho čo je skvelé, film stráca moju pozornosť. A je to škoda. Hodnotenie: C+ ()

BOURQUE

Najviac vás oslovia krásne prostredie Nórska a maľované kresby. Ešte ten príbeh a jeho vedenie by mali byť viac koherentnejší. Gillain Anderson a Zach Galifianakis vo veľmi malých roliach, kde možnosti ich postáv ani zďaleka nie sú využité. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()