Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 1

(série)
Komedie / Drama / Válečný
USA, (1972–1973), 10 h (Minutáž: 25 min)

VOD (1)

Epizody(24)

Recenze (11)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Vždyť mě znáte. Podepíšu vám kdykoliv cokoliv vojenského. Klidně i kapitulaci." Která velká postava vojenských dějin pronesla toto přiznání? Správně, plukovník Henry Blake, jehož MASH 4077 je jediným ospravedlněním korejské války. V 1. sérii zaznělo mnoho skvělých myšlenek či vtipů, z nichž bezkonkurenčně nejlepší se dle mého pacifistického názoru motaly kolem neexistujícího kapitána Tuttlea a rekordmana v počtu ztrát Buzze Brightona. ()

Jan.Cada1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Párkrát jsem nějaké díly viděl náhodně v televizi, ale nikdy jsem seriál ještě nejel hezky postupně od prvního dílu. Ne že by díly na sebe nějak navazovaly. Je vidět, proč je to jeden z nejkultovnejších seriálu vůbec... hlášky jsou někdy fakt dobré. Hlavně se mi líbí český dabing, bez kterého, co jsem slyšel, je seriál fakt špatnej. Už jen z důvodu, že je to sitcom v angličtině... což se absolutně do mashe nehodí. Hodnotím lepším průměrem, protože je na mě seriál až moc prostě starý a u novějších komedií se prostě bavím víc... Na další sérii se rozhodně v nejbližší době nepustím, i když v budoucnu bych se někdy k seriálu zase vrátil. ()

Reklama

rashaverak 

všechny recenze uživatele

Jednoznacne nejslabsi sezona, serial se teprve hledal. Nektere postavy jeste nebyly poradne ukotveny a casto se chovaly zcela jinak nez by bylo obvykle v pozdejsich sezonach. Mnohe postradaly jakoukoliv hloubku a byly spis plytke karikatury sebe sama z pozdejsich serii. Ale vsechno nejak zacina a zasmat se obcas da i zde i kdyz humor je ponekud jednodussi a primocarejsi. Musim me hodnoceni poupravit ze 3 na 4. Druha pulka sezony je jiz vyrazne lepsi nez prvni dily. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"M*A*S*H" (Mobile Army Surgical Hospital) je americký dramaticko-komediálny televízny seriál, ktorý bol vyprodukovaný v priebehu rokov 1972 až 1983. Bolo natočených jedenásť sérií, ktoré dohromady obsahujú dvestopäťdesiatšesť samostatných častí. Pilotná, v poradí prvá, epizóda z prvej série mala premiéru sedemnásteho septembra roku 1972. Vtedy sa začala písať história tohto nadčasového seriálu, ktorý obletel celý svet. Po nej nasledovalo dalších dvestopäťdesiatpäť častí. Prvá séria obsahuje dvadsaťštyri epizód, ktoré boli natočené v rokoch 1972 a 1973. Zrejme vtedy ani sami tvorcovia tohto antivojnového, pacifistického seriálu netušili, že položili základy nezabudnuteľnej kultovej klasiky. ***** ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série byla asi ta nejlepší, což většinou bývá. Nejde říct, že by ty další byly o tolik horší, ale tahle se povedla prostě nejvíc. Některé témata, která se později opakovala, tu byla poprvé. Navíc mnohem větší herecká pestrost, než později, jsou tu lidi ve vedlejších rolích, kteří tak nějak byly pevně na svých místech. Později to jde říct snad jenom o sestře Kellyové. ()

Galerie (312)

Zajímavosti (113)

  • Když otec Mulcahy (William Christopher) dokončí počítání do deseti a máchne rukou na znamení knokautu, nápadně se to podobá takzvanému poslednímu pomazání v okamžiku smrti. (sator)
  • Mjr. Houlihanová (Loretta Swit) odvelela sestru Cutlerovou z jednotky, ale personál může převést pouze velící důstojník jednotky a takový přesun by muselo schválit velitelství pluku, velitelství divize nebo I. sbor. Navíc by takový proces zabral poměrně dost času a nebyl účinný okamžitě, jak je vylíčeno. (sator)
  • V této epizodě říká Hawkeye (Alan Alda), že Ho-Jon může po příletu do USA zůstat u jeho rodičů. V pozdějších epizodách však zmíní, že jeho matka zemřela, ještě když byl chlapec. (Dr. Hawkeye)

Reklama

Reklama