Frank a Štabajzna jsou pobouřeni, když jmenuje Henry Hawkeye šéfchirurgem místo Franka. Zavolají generála Barkera, který přijede do tábora na inspekci. Potkává tu Klingera (jeho první účinkování v seriálu), prohlásí ho za blázna a přesvědčí se, že Hawkeye je geniální chirurg. (TV Nova)

Jara.Cimrman.jr

"Už jsem někdy zneuctil svou uniformu?" Hawkeye a zneuctít svůj župan či kovbojský klobouk? Neslýchané. Ovšem inspekce generála Barkera ve 4077, kde spí jen ti ve službě, je naprosto báječná. Jen ten desátník Klinger mě při své premiéře moc nerozesmál, ale to bude tím, že mu lodičky sluší k uniformě víc než mě. ()

sator

Chlemtat džín?! Na scéně se prvně objevuje desátník Max Kliger (Jamie Farr) a jedinkrát jej dabuje Vítězslav Bouchner. Ve všech ostatních epizodách mu hlas propůjčil Ladislav Potměšil. ()

drackula

"This place is a madhouse, Henry! A nut farm!" - Toto bola naozajstná divočina! Húsenková dráha absurdných nápadov, z ktorých Klinger sa ujal dokonca dlhodobo. Paráda. Disney plus ()

Gooran

Klasický příběh dějové linky celého seriálu, tedy Frank těžce nese další osobní profesní prohru s ostatními chirurgy a jedinou útěchou mu tak zůstává pouze Štabajzna. A samozřejmě znovu zásoba výborných a vtipných hlášek. ()