M*A*S*H - Série 1 (1972) (série)

Tuttle (S01E15)

(epizoda)
  • USA Tuttle

Hawkeye a Trapper s Radarovou pomocí vytvoří fiktivního kapitána Tuttla, aby z jeho platu mohl byt dotován blízký sirotčinec. Záležitost se jim ale vymkne z rukou. Kapitán Tuttle má být z rozhodnutí generála Claytona dokonce vyznamenán a Hawkeye si musí vymyslet historku o tom, jak kapitán zahynul, když vyskočil z vrtulníku bez padáku. (TV Nova)

Slartibarkfast

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tahle epizoda je úžasná a jednoduše geniální. Řekl bych dokonce, že je to přesně to, co dělá seriál M*A*S*H seriálem, jaký známe a milujeme. Možná je až škoda, že jsou díly této legendární záležitosti tak krátké. Kapitán Tuttle by si rozhodně zasloužil větší prostor. 100% ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Pokud budeš mít zítra volno, mám nějakou skvělou literaturu o sexuálních deviacích." Takhle mě v životě žádná slečna ani paní nebalila a já se ptám: Proč? Vždyť já bych si to zasloužil. Deviací mám hodně a jsem správný chlap, něco jako kapitán Tuttle. Ten nejlepší doktor, voják a vůbec Američan. Vždycky když si na něj vzpomenu, tak mi ukápne slza ... smíchu. Protože znám Tuttlea stejně stejně jako Henry, Frank, Šťabajzna a všichni další, kteří ho nikdy neviděli. Přesto s ním snídali a byl jejich nejlepší kamarád. Tak tady dostávala moje bránice pořádný záhul. ()

• Hawkeye (Alan Alda) udělá chybu, když odevzdává obě vojenské známky zahynuvšího kapitána Tuttlea. Jedna známka totiž musí zůstat u ostatků mrtvého vojáka pro identifikaci. (sator)
  • Podobný příběh o fiktivním důstojníkovi má předobraz v sovětské tvorbě. Autor Yury Tynyanov vymyslel příběh o důstojníkovi Kijé, který existoval pouze na papíře a byl vojákem carské armády. Stejně jako u kapitána Tuttlea se fikce začne po čase hroutit, když se poručík Kijé musí osobně objevit. Novela byla zfilmována jako Poruchik Kizhe (1934) s hudbou Sergeje Prokofjeva. (sator)
  • Kapitán Tuttle je fiktivní postava, jenž je uvedena i v závěrečných titulcích. (sator)