Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 2 (1973) (série)


Soud Henryho Blakea (S02E08)

(epizoda)
  • USA The Trial of Henry Blake

VOD (1)

Obsahy(1)

Margaret a Frank tvrdí, že Henry je neschopný velitel a vsadí Hawkeye a Trappera do vazby. Ti však utečou a s pomocí sestry Crattyové z místního sirotčince, které Henry pomohl, jej ve funkci udrží. (TV Nova)

Recenze (8)

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tuhle epizodu si McLean Stevenson napsal evidetně pro sebe, aby i Henry vypadal jako charakter. Trošku okaté, ale zas tolik to nevadí, navíc když ten příběh je spíš jen kostra pro jednotlivé gagy. Mimochodem, asi jediná epizoda s filmovými triky. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Za každým velkým mužem stojí žena s vibrátorem." A za každým udáním plukovníka Blakea stojí dva majoři, kteří dle mého názoru nehorázně lžou. Vždyť co je nevojenského na závodech sálových stolů, prodeji bot, hlídce v lodičkách nebo napomáhání nepříteli. Podle mne je to všechno v naprostém pořádku a Henry je nejzábavnější plukovník v korejské válce. Minimálně z jižní strany. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Zatímco Majoři Burns (Larry Linville) a Houlihanová (Loretta Swit) jsou přívrženci vojenských postupů a často podávají obvinění proti kolegům důstojníkům, oba by sami mohli snadno čelit všeobecnému vojenskému soudu podle článku 134 UCMJ za cizoložství a čelit propuštění se ztrátou poct. (sator)
  • Plukovník Blake (McLean Stevenson) má na uniformě tato vyznamenání: Army Commendation Medal, Purpurové srdce, Army of Occupation Medal, National Defense Service Medal, Korean Service Medal a Army Good Conduct Medal. (sator)

Reklama

Reklama