Velitel Henry dostane z domova dopis, ze kterého si vydedukuje, že jeho žena má možná jiného muže. Otec Mulcahy provede židovský obřad křtu pro korejské dítě amerického vojáka. (TV Nova)

Jara.Cimrman.jr

"Vsadím se, že v téhle Bohem zapomenuté toaletě se stromy není nikdo, kdo by měl povolení své ženy, aby si šoupnul vedle." Moc se mi líbilo, jak Henryho prvotní nadšení vystřídalo zděšení, podezřívání a zoufalství. Taky jeho pokec s Otcem Mulcahym byl dokonalý v tom, jak si každý mlel svou. Ovšem obřízka mě nebavila. Amen. ()

• Ve scéně, kdy provádějí obřízku prostřednictvím spojení s USS Essex (CV-9), můžeme v prvním záběru vidět, jak na lodi přistává dvoumotorový stíhací letoun McDonnell F2H Banshee. Loď Essex byla první, která tyto letadla použila v misi. Ve druhém záběru na letadlové lodi přistává vrtulník Boeing CH-47 Chinook. Ten byl ale nasazen až ve Vietnamu. (motejl01)
  • Název je narážkou na film Life with Father (1947). Stejnojmenná divadelní hra se hrála na Broadwayi. Ve hře i filmu se řeší stejné téma jako v epizodě, a to křest. (sator)