Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 3 (1974) (série)


Zlí psi a servismani (S03E13)

(epizoda)
  • USA Mad Dogs and Servicemen

Obsahy(1)

Radar je pokousán místním psem a celý tábor se ho snaží najít, aby Radar nemusel podstoupit sérii bolestivých injekcí. Hawkeye přes Frankův odpor pečuje o vojáka, který utrpěl v boji hysterickou paralýzu a nemůže se hýbat. Nakonec s pomocí nové metody dr. Friedmana slaví úspěch. (TV Nova)

Recenze (5)

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vůbec nechápu co chceš, ale pevně stojím za tvým pravém mě mást... Dávám mu zbytky z kuchyně i když mám zvířata moc rád... Jak můžete být tak krutý?! Guma od trenek, zamezuje přístupu kyslíku do mozku... Slibuji že už nebudu pozorovat králíky při tom...Švábní všeobecná... ()

Zajímavosti (5)

  • Desátník Travis (Michael O'Keefe) je šokován, když slyší o tom, že byl povolán Ted Williams, a prohlásí: „Bez něj The Sox nikdy nevezme vlajku.“ Ted Williams měl svou atletickou kariéru dvakrát přerušenou kvůli vojenské službě, když hrál za Boston Red Sox. Během 2. světové války byl u námořní pěchoty tři roky a 9. ledna 1952 byl námořní pěchotou odvolán do aktivní služby v korejské válce. (sator)
  • Název epizody je narážkou na baladu „Mad Dogs and Englishmen“. Píseň byla napsána Noëlem Cowardem a poprvé uvedena 1. června 1931 v muzikálu od Beatrice Lillie „The Third Little Show“ v Music Box Theatre v New Yorku. Refrén písně zní: „Mad dogs and Englishmen go out in the midday sun.“ Používá se jako varování před extrémním poledním horkem a vysmívá se chování Angličanů v bývalých kolonií Britského impéria. (sator)
  • Je li nutné otestovat zvíře na vzteklinu, musí být zvíře utraceno. Vzteklina může být detekována pouze v mozku zvířete. (sator)

Reklama

Reklama