Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 4

(série)
Komedie / Drama / Válečný
USA, (1975–1976), 10 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

Larry Gelbart

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Hudba:

Pete Rugolo

Hrají:

Dennis Troy, Alan Alda, Mike Farrell, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, Gary Burghoff, Jamie Farr, William Christopher (více)
(další profese)

Epizody(25)

Recenze (7)

mcvpn 

všechny recenze uživatele

Trapper a Henry boli jedny z mojich obľúbených postáv a dosť dlho som si zvykal na dve nové postavy, no nikdy to nebolo ono... ()

Galerie (6)

Zajímavosti (73)

  • V důstojnickém klubu mají pověšený vojenský znak, který na první pohled připomíná oficiální znak pro vojenské sestry „US Army Nurs Corps“. Při detailnějším zkoumání je však zřejmé, že se jedná o jeho vtipnou modifikaci, tedy: „Kiss An Army Nurse PRN.“ Zkratka PRN je latinská lékařská fráze, která znamená „pro re neta“, tedy „podle potřeby“. (sator)
  • Cenu Akademie televizních umění a věd Emmy získal za vynikající režii v komediálním seriálu za tuto epizodu Alan Alda. (Dr. Hawkeye)
  • Hemoragická horečka přenášená hlodavci v této epizodě je pravděpodobně kmenem Hantaviru .Tento eurasijský kmen nemoci způsobuje symptomy zobrazené v epizodě – horečku, šok, zarudnutí očí, selhání ledvin a přetížení tekutinami. Hantavirus infikoval během korejské války více než 3 000 korejských a amerických vojáků a více než 300 obětí zemřelo. V této epizodě je hemoragická horečka přenášena z roztočů a blech, které se živily krysami; dnes vědci vědí, že oběti se nakazí tímto kmenem Hantaviru kousnutím infikovaným hlodavcem nebo vdechnutím aerosolizovaných hlodavčích slin, moči nebo výkalů, které tento virus obsahují. Téma nemoci se opakuje v epizodě Pan a paní Kdo? (1979). (sator)

Reklama

Reklama