Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 4 (1975) (série)


Autobus (S04E07)

(epizoda)
  • USA The Bus
Komedie / Drama / Válečný
USA, 1975, 25 min

Obsahy(1)

Radar přiváží autobusem Hawkeyho a ostatní z lékařského kongresu, ale ztratí se a navíc se poláme autobus. Nakonec jsou zachráněni zraněným Korejcem. Pozn.: V této epizodě se neobjevují ani Margaret ani Klinger. (TV Nova)

Recenze (3)

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vždy jsem rád, když dojde ke změně prostředí, oproti jiným dílům, dodá to patřičný prostor pro nové vtipy atp. Byť některé z nich by mohly zaznít i v táboře, tady dostávají nový rozměr. ()

Zajímavosti (5)

  • Vyobrazené čokoládové tyčinky nepatří k těm, které byly vydávány vojákům v korejské válce. Obal byl z pergamenového papíru, bílého nebo hnědého, potištěného hnědým inkoustem s výjimkou slova „Tropical“, které bylo vytištěno červeně. Složení výrobku tyčinky Tropical pro vojsko bylo navrženo tak, aby tyčinka udržela svůj tvar i po jedné hodině při teplotě 120 stupňů Celsia. (sator)
  • Burns (Larry Linville) při hlídání Korejce (Soon-Tek Oh) drží samopal MP40, užívaný a vyráběný nacistickým Německem během 2. světové války. Samopaly MP40 se po válce dostaly do různých koutů světa například do Jižní Koree, Vietnamu (užíván např. Viet Congem), Bulharska, Číny, Litvy nebo i Malajsie. (Maulincio)
  • Použité vysílačky jsou AN/PRC-6. Jedná se o vysílačky používané americkou armádou během války ve Vietnamu. Dosah je ve volném prostoru asi 1,5 km. Jejich výrobcem je firma Raytheon Technologies Corporation, americký nadnárodní letecký a obranný konglomerát se sídlem v Arlingtonu ve Virginii. Je jedním z největších výrobců leteckého a obranného průmyslu na světě. (sator)

Reklama

Reklama