Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 4 (1975) (série)


Autobus (S04E07)

(epizoda)
  • USA The Bus
Komedie / Drama / Válečný
USA, 1975, 25 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Radar přiváží autobusem Hawkeyho a ostatní z lékařského kongresu, ale ztratí se a navíc se poláme autobus. Nakonec jsou zachráněni zraněným Korejcem. Pozn.: V této epizodě se neobjevují ani Margaret ani Klinger. (TV Nova)

Recenze (3)

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vždy jsem rád, když dojde ke změně prostředí, oproti jiným dílům, dodá to patřičný prostor pro nové vtipy atp. Byť některé z nich by mohly zaznít i v táboře, tady dostávají nový rozměr. ()

Zajímavosti (5)

  • Když skupina po průzkumu 50m nastupuje do autobusu, napíše Hawkey na špinavé okno Kilroy (pod B.J.). „Kilroy was here“ (v překladu „Kilroy byl zde“) je anglicky psaný projev, zpravidla doplněný kresbou, který se stal obzvláště populární mezi americkými vojáky během druhé světové války. (ArthasKarfa)
  • Radar (Gary Burghoff) má obuty „Tanker boot“. Tanker boty jsou vojenské boty pro tankisty. Tato obuv zohledňuje specifika obsluhy tanku, její zásadní rozdíl je, že nepoužívá tkaničky ale pásky. (sator)
  • Vyobrazené čokoládové tyčinky nepatří k těm, které byly vydávány vojákům v korejské válce. Obal byl z pergamenového papíru, bílého nebo hnědého, potištěného hnědým inkoustem s výjimkou slova „Tropical“, které bylo vytištěno červeně. Složení výrobku tyčinky Tropical pro vojsko bylo navrženo tak, aby tyčinka udržela svůj tvar i po jedné hodině při teplotě 120 stupňů Celsia. (sator)

Reklama

Reklama