Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 4 (1975) (série)


Hawkeye (S04E19)

(epizoda)
  • USA Hawkeye
Komedie / Drama / Válečný
USA, 1976, 25 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Hawkeye havaruje s džípem a je zraněn na hlavě. Protože ví, že nesmí upadnout do bezvědomí, celý den mluví ke korejské rodině i když mu nikdo z ní nerozumí. (TV Nova)

Recenze (16)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Devätnásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "M.A.S.H." sa volá "Hawkeye" (Hawkeye). Doktor kapitán Benjamin Hawkeye Pierce pri jazde vojenským džípom havaruje. Je sám, niekoľko kilometrov od tábora a je si vedomí toho, že má vážne zranenie hlavy. Pokiaľ mu neprídu jeho kolegovia na pomoc, tak sa musí udržiavať v bdelom stave. Nesmie zaspať, pretože by sa už zrejme neprebudil. Pri čakaní na záchranu je u domorodej kórejskej rodiny. Aj keď je medzi nimi jazyková bariéra, Hawkeye musí vkuse niečo hovoriť, aby sa udržal pri vedomí. **** ()

Reklama

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hawkey nepatří mezi mé nejoblíbenější postavy seriálu a někdy mi to jeho žvanění už začíná lézt na nervy - v téhle epizodě ale nejde o nic jiného, jen žvanění a žvanění s cílem neusnout, žádná výrazná pointa nebo děj zde nejsou. Usnout se Hawkeymu nakonec nepovedlo, zato já k tomu měl pořádně blízko. Jeden z nejhorších dílů celého seriálu. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Korejská žena v epizodě vaří na sporáku. Korejci však neměli kamna. Venku se vařilo na ondolech, trubkách v zemi. Nádobí bylo tvarováno tak, aby se vešlo do trubek, do kterých se spouštělo, a teplo získávalo z velkých válcových briket z dřevěného uhlí. Odvod spalin byl veden potrubím přes podlahu, aby zahříval „hooch“ – obydlí. (sator)
  • Hawkeye (Alan Alda) se zmíní o klasickém filmu Ztracený obzor (1937) s Ronaldem Colmanem v hlavní roli a domnívá se, že tohle je možná jeho Šangri-La. Říká krávě: „A ty jsi Margo,“ čímž odkazuje na herečku Margo, která ve filmu hrála postavu Marie. (sator)

Reklama

Reklama