Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 5 (1976) (série)


Drahý Sigmunde (S05E08)

(epizoda)
  • USA Dear Sigmund

Obsahy(1)

Psychiatr Sidney Freedman přijede do tábora, aby se zbavil své deprese a současně sledoval, jak se s válkou vyrovnávají ostatní. Jako formu terapie zvolí psaní imaginárního dopisu Sigmundu Freudovi. Zjišťuje, že nejlepší způsob je humor. (TV Nova)

Recenze (5)

tranquill 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Pokud existuje způsob, jak si ve válce uchovat zdravý rozum, oni ho našli. Šoupají ty svoje záplatované pacienty do evakuačních vozů jako chleba do pece, ale nikdy nezapomínají, že ty balíky jsou lidé!" ()

Reklama

Zajímavosti (5)

  • Alan Alda (Hawkeye) chtěl dlouho psát pro Allana Arbuse (psychiatr Sidney Freedman), protože na něj udělaly velký dojem jeho herecké schopnosti a považoval ho za natolik věrohodného, že se na něj někdy instinktivně obracel s prosbou o radu při natáčení. Když Alda poprvé řekl producentovi Genu Reynoldsovi o svém nápadu na epizodu, Reynolds se ohradil s tím, že „když požádáte herce, aby hrál v depresi, bude to pro diváky depresivní“. V důsledku toho Alda při psaní scénáře dbal na to, aby byl Freedman navenek veselý a aby jeho deprese zůstala pod povrchem. (sator)
  • Pacienta Johna v této epizodě hraje Sal Viscuso, který je v mnoha epizodách slyšet z místního amplionu. (sator)
  • Dr. Freedman (Allan Arbus) píše, že otec Mulcahy (William Christopher) nemá „absolutně žádné školení“ jako terapeut. Katolický kněz je vysoce vzdělaný nejen v teologii, ale také v tom, jak jednat s lidmi. (sator)

Reklama

Reklama