Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 8 (1979) (série)


Sbohem, krutý světe (S08E21)

(epizoda)
  • USA Goodbye, Cruel World

Obsahy(1)

Klinger si vyzdobí svou pracovnu po svém - v orientálním stylu, ale setká se s nepochopením, a proto se rozhodne utéct, ale nakonec si vše rozmyslí. Mezitím je přivezen do 4077 americko-korejsky válečný hrdina, který se pokusí o sebevraždu, protože má být propuštěn z armády a jet domů. Musí být k němu povolán doktor Freedman. (TV Nova)

(více)

Recenze (4)

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To jak pomohl Sidney Freedman (Allan Arbus) Michaelovi (Clyde Kusatsu) je v podstatě obrácený tik nebo Touretteův syndrom. Nekontrolovatelné pohyby tiky, či vydávání zvuků je reakce na stres, jedná se o somatizaci projevu duševních pochodů v oblasti tělesné, tedy o mechanismus vyjadřující nezpracované emoční prožitky. V podstatě šlo o odvedení sebedestruktivní energie do opakovaného pohybu ruky. Freedman správně reflektoval že šlo jen psychiatrickou "řezničinu" a že bude třeba ještě mnoho práce. ()

Zajímavosti (4)

  • To, jak pomohl Sidney Freedman (Allan Arbus) Michaelovi (Clyde Kusatsu), je v podstatě obrácený tik nebo Touretteův syndrom. Nekontrolovatelné pohyby, tiky či vydávání zvuků je reakce na stres, jedná se o somatizaci projevu duševních pochodů v oblasti tělesné, tedy o mechanismus vyjadřující nezpracované emoční prožitky. V podstatě šlo o odvedení sebedestruktivní energie do opakovaného pohybu ruky. Freedman správně reflektoval, že šlo jen psychiatrickou „řezničinu“ a že bude třeba ještě mnoho práce. (sator)
  • Plukovník Potter (Harry Morgan) říká Klingerovi (Jamie Farr), že jeho nově vyzdobený pokoj vypadá jako „salón Polly Adler“. Polly Adler byla proslulá majitelka nevěstince v New Yorku v letech 1920 až 1944. (sator)
  • „Goodbye Cruel World“ je píseň napsaná Glorií Shayne, jejíž nejslavnější verzi nazpíval James Darren v roce 1961. (sator)

Reklama

Reklama