M*A*S*H - Série 4

(série)
USA, (1975–1976), 10 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Tvůrci:

Larry Gelbart

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Hudba:

Pete Rugolo

Alan Alda, Mike Farrell, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, Gary Burghoff, Jamie Farr, William Christopher, Robert Karnes, Reid Cruickshanks (více)

Epizody(25)

mcvpn

Trapper a Henry boli jedny z mojich obľúbených postáv a dosť dlho som si zvykal na dve nové postavy, no nikdy to nebolo ono... ()

• Hemoragická horečka přenášená hlodavci v této epizodě je pravděpodobně kmenem Hantaviru. Tento eurasijský kmen nemoci způsobuje symptomy zobrazené v epizodě – horečku, šok, zarudnutí očí, selhání ledvin a přetížení tekutinami. Hantavirus infikoval během korejské války více než 3 000 korejských a amerických vojáků a více než 300 obětí zemřelo. V této epizodě je hemoragická horečka přenášena z roztočů a blech, které se živily krysami; dnes vědci vědí, že oběti se nakazí tímto kmenem Hantaviru kousnutím infikovaným hlodavcem nebo vdechnutím aerosolizovaných hlodavčích slin, moči nebo výkalů, které tento virus obsahují. Téma nemoci se opakuje v epizodě Pan a paní Kdo? (1979). (sator)
  • Portrét paní Potterové na plukovníkově (Harry Morgan) stole je skutečná manželka Harryho Morgana. Zůstane tam po zbytek série. (sator)