Parallel World Love Story

• Japonsko Parareru Warudo Rabusutori (více)

Vavča

Keigo Higašino je literární hvězda, jehož žánrový rozptyl je různorodý, od thrillerů, detektivek po romanci. Parallel World Love Story. Dva přátelé ze střední rozdělí jedna žena - Mayuko Tsuno (Jošioka Riho). Takaši Tsuruga (Júta Tamamori)) viděl každý den ve vlaku svoji vysněnou dívku, o to více je nepříjemné překvapení, že chodí s jeho kamarádem. Ale jednou když se probudí, zjistí, že Mayuko je jeho přítelkyně, ale celá řada věcí je náhle podezřelých a příběh se rozplétá... Námět mi nepřišel vůbec překombinovaný, naopak civilní, nevtíravý, okamžitě mě vtáhnul, poklidné tempo příběhu rozviřují otázky, atmosféra, že něco není v pořádku. Velmi povedená romance, která není nějak efektivně omračující, napínavá, ale neuvěřitelně atmosferická a ty herecké výkony jsou nádherně podané. Jošioka Riho je ve své roli výborná a k sežrání i ve svém pruhovaném antisexuálním pyžamu mužského typu. Na japonské poměry poměrně originální příběh se sympatickými hrdiny, pefektním herectvím a silnou atmosférou romantiky, tajemna, nevtíravá hudba. Asi filmu nadržuji, ale mně se hrozně líbil jak dovede celou dobu působit na diváka a nikdy nevypadne z tempa. ()

Jirka_Šč

Slabší 3*, protože přestože zde hraje Shota Sometani, je to dějově překombinované a nepřehledné. Zajímavá myšlenka “paralelních” světů, realizace ale maličko haprovala. Taky to působí nízkoprodukčně, což by mi ale samo o sobě nevadilo. ()