Show Jerryho Seinfelda (TV seriál)

Seinfeld

Seinfeld

Komedie

USA, 1989 - 1998, 68 h 52 min (Minutáž: 180x22–24 min)

Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards, Jason Alexander, Wayne Knight, Richard Fancy, Victor Raider-Wexler, Ian Abercrombie, Heidi Swedberg, Larry David, Jerry Stiller, John O'Hurley, Estelle Harris, Jon Favreau, Guy Siner, Kyle Gass, Daniel Dae Kim, Lauren Graham, Marlee Matlin, Steve Skrovan, Scott Patterson, Bob Odenkirk, Frances Bay, Brad Garrett, Susan Walters, Maggie Wheeler, Ken Hudson Campbell, Rena Sofer, Tom Towles, Amanda Peet, Patrika Darbo, James Lesure, Charles Cyphers, Kristin Bauer van Straten, Patrick Warburton, Leon Russom, Anna Gunn, Neil Giuntoli, Eric Allan Kramer, Mark Harelik, Kathryn Joosten, Yul Vazquez, Neil Flynn, Ann Talman, Tawny Kitaen, Kellie Waymire, Andrea Bendewald, Merrin Dungey, Timothy Omundson, Thomas Dekker, Helen Carey, Brian Leckner, Arabella Field, Lisa Edelstein, Ted Rooney, Marcia Cross, Shaun Toub, Constance Zimmer, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Danny Strong, Paula Marshall, Brian Posehn, Ernie Lively, Justine Miceli, Raquel Welch, Kimberly Guerrero, Cary Elwes, Peter Dinklage, Megan Mullally, Marisa Tomei, Thom Barry, Grant Heslov, Blake Gibbons, John Michael Higgins, Lynn A. Henderson, Victoria Dillard, David Graf, Barbara Alyn Woods, Leonard Termo, Sheree North, Michael Chiklis, Dan Cortese, Jack McGee, David Letterman, Scott Shaw, Sam Lloyd, Earl Boen, Don Perry, Samantha Smith, Kieran Mulroney, Jami Gertz, Taylor Negron, Edward Winter, Kathy Griffin, Mark Christopher Lawrence, Ann Morgan Guilbert, Illeana Douglas, Alexandra Wentworth, Lisa Houle, James Rebhorn, Melinda Clarke, Elina Löwensohn, James Karen, Bruce Mahler, Steve Koren, Anita Barone, Michele Maika, Kim Gillingham, Elizabeth Sjoli, Karla Tamburrelli, Stan Sellers, Mike Hagerty, Jana Marie Hupp, Jack Betts, Katherine LaNasa, Reni Santoni, Mark Holton, Melinda McGraw, Gerry Bednob, Warren Frost, A. J. Langer, Eric Simonson, Marco Rodríguez, Tom Wright, Stephen Root, Stacey Travis, Fred Savage, Denise Richards, Jessica Tuck, Marguerite MacIntyre, Lane Davies, Peter Parros, Richard Gant, Robert Fuller, John Paragon, Jesse D. Goins, Toši Toda, Jonathan Penner, Kim Zimmer, Matthew James Gulbranson, Jarrad Paul, Torsten Voges, Dayton Callie, Dan Studney, David Mandel, John Cothran Jr., John F. O´Donohue, George Cheung, Patton Oswalt, Don McManus, Rance Howard, John Kapelos, Regis Philbin, Raye Birk, Kevin Page, Jack Plotnick, James Reynolds, Iqbal Theba, Len Lesser, William Utay, Paul Benedict, Gail Strickland, Victoria Mahoney, Anthony Starke, Matthew McCurley, Tracy Letts, Philip Bruns, Roger Rose, Al White, Sean Moran, J.G. Hertzler, Louis Mustillo, Melanie Good, Alex Kapp Horner, Mark L. Taylor, Scott Jaeck, Alex Craig Mann, Kevin J. O'Neill, Larry B. Scott, Mark Metcalf, Michael Fairman, Rob Schneider, Teri Austin, Lauren Bowles, Angelo Tiffe, Jack Riley, O-Lan Jones, Jon Gries, Steve Susskind, Molly Hagan, Larry Thomas, Joseph Maher, Sab Shimono, Annabelle Gurwitch, Brian Doyle-Murray, Michael McShane, Gerrit Graham, Jessica Lundy, Mo Gallini, Brian George, Debra Mooney, Ana Gasteyer, Marita Geraghty, Nick Bakay, Richard Herd, Gina Gallego, Robert Mailhouse, Jesse White, Bill Erwin, Michael D. Roberts, George Murdock, Nick Jameson, Peter Keleghan, Steve Franken, Georgann Johnson, Monica Lacy, Carol Ann Susi, Dorien Wilson, Ping Wu, Carol Kiernan, David Brisbin, Tim DeZarn, Connie Sawyer, John Apicella, Justine Johnston, Paul Mantee, Walter Olkewicz, Julia Campbell, Basil Hoffman, Geraldo Rivera, Michael Fishman, Al Roker, Richard Venture, Sam Shamshak, Jane Leeves, Ellen Albertini Dow, Arthur Rosenberg, Pat Finn, Kari Coleman, Mary Scheer, Bonnie McNeil, Ricky Dean Logan, Kimberley Kates, Derek Jeter, Veanne Cox, Rondi Reed, Ian Patrick Williams, Lisa Arch, James Patrick Stuart, Ellen Gerstein, Dyana Ortelli, Bryant Gumbel, Art Frankel, Rebecca McFarland, Joel Polis, Fred Stoller, Peter Crombie, Vic Polizos, Joel McCrary, Roy Brocksmith, Kathy Kinney, Peggy Stewart, Markus Flanagan, Justina Vail, Sam Whipple, Tom Gallop, Kyle T. Heffner, Steve Ireland, Mimi Lieber, Adrian Sparks, Damon Jones, John Posey, Dave Florek, Liz Sheridan, Paige Tamada, Ilana Levine, Christa Miller, Mik Scriba, Lawrence Mandley, Mel Tormé, Viveka Davis, Elliott Reid, Bradford English, Wayne Grace, McNally Sagal, Steve Tisch, Ray Stricklyn, Eric Christmas, Lanei Chapman, Noëlle Balfour, Norman Large, Mitzi McCall, Myra Turley, Chip Heller, Michael Saad, Andrew Patrick Ralston, Suzanne Cryer, Maurice Godin, Davenia McFadden, Ken Thorley, Susan Beaubian, Claude Earl Jones, Eve Brenner, Patience Cleveland, Chris Latta, Joseph R. Sicari, Jerry Levine, Rebecca Staab, John Gabriel, Fort Atkinson, Johnathan Brownlee, Gavin Polone, Mimi Craven, Kathryn Kates, Joseph V. Perry, Joseph Ragno, Stephen Pearlman, David Fresco, Marcelo Tubert, F. William Parker, Peter Murnik, Barbara Pilavin, Scott Klace, Bruce Jarchow, Edie McClurg, Al Ruscio, Patrick Bristow, Alexandra Bokyun Chun, Wayne Tippit, Steve Hytner, Alison Martin, Yvonne Farrow, Lillian Lehman, Bunny Summmers, Oliver Muirhead, Vito D'Ambrosio, Ralph Manza, Gina Mastrogiacomo, Robert Noble, Wayne Wilderson, Patrick Cronin, Marilyn Tokuda, Dana Wheeler-Nicholson, David Byrd, Paul Michael, Fred Applegate, Al Fann, Bonnie Bruckheimer, Michael Ornstein, Nigel Gibbs, Cathy Lind Hayes, Richard Roat, Stuart Quan, Michael Milhoan, Joe George, Bart Braverman, Kelly Coffield Park, Mark Beltzman, Linda Wallem, Sergio Kato, Jeremy Roberts, Antony Ponzini, Stephen Caffrey, Jeff Yagher, Will Nye, Jason Wingreen, Susan Leslie, John D'Aquino, Patricia Bethune, Allan Havey, Jill Talley, Tucker Smallwood, Bill Applebaum, Diana Bellamy, Dale Raoul, Carol Mansell, Timothy McNeil, Greg Collins, Gordon Jump, Kyle Sullivan, Joe Urla, Kay E. Kuter, Victoria Fischer, Elizabeth Dennehy, John Bishop, Barney Martin, Everett Greenbaum, Michael Laskin, Lou DiMaggio, Jeanette Miller, Van Epperson, Christopher Darga, Vicki Lewis, René Ashton, Ben Reed, Alex Trebek, Cindy Cheung, Carlos Jacott, June Kyoto Lu, Mark Roberts, Nicholas Hormann, John Riggi, Miguel Pérez, Christopher Michael Moore, Wendy Worthington, Johnny Silver, Bret Anthony, Jack Shearer, Lee Garlington, Shireen Crutchfield, Marla Sucharetza, Walter Addison, Chris Parnell, Maud Winchester, David Dunard

Andy Ackerman

Fajn sitcom, který právě mě dostal až na druhý pohled. U nás je Seinfeld nedoceněný pravděpodobně proto, že je tak trochu nenápadný. Ale rozhodně stojí za koukání. To, jak jeho hlavní hrdinové dotahují klasické životní situace kolikrát do totální absurdity je často k popukání, viz. například Kramerovo ubytovávání japonců v šuplících prádelníku :-D(4.5.2011)

Když Seinfelda kdysi dávno dávali v TV, tak jsem ho příliš nesledoval. V originále mě však docela zaujmul a po deváté sérii je mi líto, že Seinfeld nepokračoval ještě v dalších letech. Není to sice nejlepší sitcom, co jsem viděl, ale má své kouzlo. Hlavně... všechny hlavní postavy jsou naprosto vyšinuté, dost často se chovají jak idioti a chybí jim smysl pro morálku. Lžou, kradou, pomlouvají, podvádějí, škodí a vůbec... banda pošuků. Možná proto je to v US tak oblíbené. Je to jak ze života. Tedy ze života průměrných američanů. Přesto vše musím říct, že jsem se docela bavil. Geniální je George. Morálně nejzkaženější kladná postava, co lze v sitcomech vidět. Ošklivej, malej, tlustej, plešatej, línej, prolhanej, malichernej, zákeřnej (tak by se dalo pokračovat ještě pár řádků - a o všech postavách) bastard. Ale v okamžiku, kdy si nechal v práci pod stolem udělat výsuvnou postel a každý den tam po příchodu do práce zalehl a nařídil budík, mě naprosto zničil. Je to jako něco, co jsem chtěl vždy udělat, ale nikdy jsem neměl odvahu. Když tento seriál porovnám se sitcomy jako Přátelé nebo Krok za krokem, tak je to rozdíl jako mezi Disneylandem a márnicí. Míra pobavení asi bude do jisté míry závislá na vaší oblibě v černém humoru. Já osobně dávám palec nahoru.(3.5.2009)

Tak český dabing jsem sice neslyšel, ale sitcom je to výborný. Hlavně díky svéráznému humoru a situacím, které pravděpodobně vychází ze života (na kolik procent nevím), každopádně Seinfield je komik s velkým K. Pravá klasika. Skutečnost, že má zde seriál o více než 20% méně než The Big Bang Theory (po rozšíření hlavního obsazení se ráz seriálu hodně změnil) nebo How I Met Your Mother (postupem času dělali moc čajů z mála sáčků), je skutečně zarážející.(3.2.2017)

• Mitopus

Styl humoru tohoto seriálu je velmi trefně podán v jedné epizodě Simpsonových, kdy tety Patty a Selma (což už mluví samo za sebe, že) navrhují, že popularita Spriengfieldu by mohla stoupnout jeho přejmenováním na Seinfeld. Následuje kchůlová NYC-streets-made jazzová znělka (to abyste poznali, že se máte smát) a toť vše. Skutečně nechápu jakým tajemným způsobem se tahle prvoplánově líbivá zhovadilost zapsala do povědomí tolika lidí, ale začínám věřit, že když něco lidem do zblbnutí dokolečka opakujete a vychvalujete a máte za zadkem mocnou lobby, nakonec se jim to zalíbí i kdyby Seinfeld v každém díle 30min sral přímo do kamery. ODPAD!!! P.S. Přátelé, INTELIGENTNÍ ŠTÝL humoru nepotřebuje na pozadí smích mrtvých lidí ;)(3.6.2008)

Revoluce mezi sitcomy a zároveň brilantní ukázka toho, jak by měl sitcom vypadat. Na IMDb 8,9/10, hodnocení tady na čsfd je k smíchu. A začlenění stand up výstupů do jednotlivých epizod, které jako tematický rámec, nejdříve děj uvede a na konci zase vtipně uzavře, je naprostá bomba. Ale pokud bych měl z devadesátek vybrat TEN JEDEN sitcom, stejně by to byli Friends...ačkoliv jim cestičku v mnohém vyšlapal právě Seinfeld.(5.9.2017)

• - Jerry (Jerry Seinfeld), George (Jason Alexander) a Kramer (Michael Richards) mají každý své alter ego, které příležitostně používají. Jerry bývá Kel Varnsen, George se maskuje jménem Art Vandelay a Kramer používá Dr. Martin Van Nostrand a H.E. Pennypacker. (MrPierc)

• - Seriál byl první televizní show, jejíž reklamní čas stál 1 milión USD za minutu. Tolik dříve stál jen reklamní čas SuperBowlu. (Delltar)

• - Kramer měl být původně postavou, která nikdy nevychází z domu, jak Jerry naznačil v prvních dílech. Proto se ještě v díle s čekáním v restauraci vůbec neobjevil, tvůrci toho prý velice litovali. (Delltar)