Show Jerryho Seinfelda

(TV seriál)
  • USA Seinfeld (více)
Komedie
USA, (1989–1998), 69 h 15 min (Minutáž: 22–56 min)

Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards, Jason Alexander, Wayne Knight, Richard Fancy, Victor Raider-Wexler, Ian Abercrombie, (více)

Série(9) / Epizody(173)

Sledujeme osudy svobodného komika Jerryho Seinfelda a jeho, samozřejmě také svobodných, přátel - expřítelkyni Elaine, nejlepšího kamaráda George a excentrického souseda Kramera. Doprovázíme je při jejich každodenních příhodách a klasických sitcomový debatách. Mnoho epizod je inspirováno zážitky tvůrců - Larryho Davida a Jerryho Seinfelda. Také bývají prokládány Jerryho komediálními stand-up výstupy. Seriál si postupně získal velkou popularitu. Poslední díl měl jednu z největších sledovaností v historii americké televize. (scroochy)

ScarPoul

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po prvej sérií som nadšený. Uvidím kam sa to celé bude uberať, ale je to vtipné, dospelé, so skvelými postavami a Julia Dreyfusová je najroztomilejšia dievčina EVER! 1. Séria 80% Druhá séria pridáva na vtipných momentoch, rozširuje vesmír hlavných hrdinov o nové priestory a vzťahové situácie a systematicky sa mi dostáva pod kožu. Ústredná štvorica je bezchybná a skvelo sa dopĺňa. Ďalší dôkaz toho, že Larry David vie veľmi dobre pracovať s humorom. Ak sa takto fajne budem cítiť aj po tretej, dávam tomu plný počet - 2. Séria 80% 3. séria 80%. Štvrtá séria je ako keby ustálením všetkých charakterov a načrtnutím hlavnej myšlienky, ktorá sa ťahá celým filmom s tým, že samostatné diely často odkazujú k predchádzajúcim epizódám. Bavil som sa. 4. séria - 90% Po výbornej štvrtej sérií, prichádza trochu ťažkopádnejšia 5. séria. V zásade sú to ale staré známe postavy, ktoré hovoria o veciach, ktoré majú v sebe akýsi nadhľad a dotýkajú sa našich všedných životov. Kramer a George sú úplne super. 5. séria - 75% Ďalšia séria si drží svoj štandard. Všetci sú vo svojich partoch istejší aj sa kamsi vyvíjajú. Na zabitie času je to super vec. Hoci niektoré veci pôsobia dnes už zastarano. Iné vtipy zase fungujú aj po toľkom čase. 6. séria - 80% Nové dobrodružstvá, skvelé nové postavy a hlavne línia s Georgom a jeho svadbou. Tvorcovia a postavy sú stále lepšie a lepšie či už na poli vtipu, alebo vývoji charakterov. Pritom si ale udržiavajú svoje chyby a rovnako ako v predchádzajúcich sériach ich využívajú vo svoj prospech. Hoci sa opakujú. Niekedy príde diel, kedy je finálne rozuzlenie pritiahnuté za vlasy, ale mimo to sa jedná o celkom vyváženú zmes príbehov. Bavil som sa. 7.séria - 90% Čím sa blížime bližšie ku finále tým sú diely lepšie, vtipnejšie a komplexnejšie. Postavy sa posúvajú po malých krokoch takže o nejakom osobnostnom vývoji nemôže byť ani reč, ale riešia množstvo dôležitých otázok o práci, živote a vzťahoch a tým si to skvelo kompenzujú. George je pán. V zásade mi tu vadil len jeden diel (The Muffin Tops) inak parádička. 8.séria - 90% Niektoré diely výborné. Iné zase pritiahnuté za vlasy. Ako keby tu miera absurdity dosiahla nový stupeň a narúšala tak zaužívané vtipy a prostredie v ktorom sa postavy nachádzajú. Na to, že sa jednalo o poslednú sériu je vidieť v niektorých dieloch absolútnu neschopnosť prísť s nejakým kvalitným nápadom. Finále je potom mdlé a nezaujímavé - až na Teri Hatcher. Čakal som od toho trochu viac. Neupieram tomu fenomenálnosť a kvality. Larry David niekedy trafí klinec po hlavičke tak ako nikto. Ale v konečnom dôsledku chápem, prečo to tak zapadlo. Každopádne som spokojný, že som to videl. 9. séria - 75%. ()

anderson

NOVA kedysi odvysielala asi 4 desiatky epizód pod názvom SHOW JERRYHO SEINFELDA. Je to jeden z najlepších sitcomov "o ničom" - teda taký, ktorý ťaží zo situácií bežného života. Absolútne geniálny je Seinfeldov asociálny a podivný sused Kramer umocnený skvelým dabingom Ivana Trojana. Kiež by sa NOVA k tomuto sitcomu vrátila. (25.3.2004) ()

Zodd

Tak český dabing jsem sice neslyšel, ale sitcom je to výborný. Hlavně díky svéráznému humoru a situacím, které pravděpodobně vychází ze života (na kolik procent nevím), každopádně Seinfield je komik s velkým K. Pravá klasika. Skutečnost, že má zde seriál o více než 20% méně než The Big Bang Theory (po rozšíření hlavního obsazení se ráz seriálu hodně změnil) nebo How I Met Your Mother (postupem času dělali moc čajů z mála sáčků), je skutečně zarážející. ()

veru_needy

Seriál, který nezapadá do žádné škatulky. Velmi vtipná situační komika a povedené stand-up výstupy. Skvělé herecké výkony a pohodová atmosféra. Seriál se podobá Friends, ale více si zakládá na konverzačním humoru než na tom fyzickém. Postavy jsou hezky vykreslené a každá z nich je svým způsobem originální (ne tak originální, že byste je ve svém okolí nepotkali, ale originální natolik, že se jeden druému vůbec nepodobají). To máme neurotického ne moc výrazného, naprosto obyčejného ale hodného vtipálka Jerryho, který svůj život staví převážně na předvádění stand up komedie v klubech, nezávazném randění a zabíjení volného času v kavárně společne se svým nejlepším kamarádem Georgem a svou bývalou přítelkyní a zároveň dobrou kamarádkou Elaine, kde se mezi ně pokaždé vloudí Kramer, bez kterého si tento sitcom neumím ani představit. Je to totiž takový magor, že pobaví v každé epizodě a vždycky uplně jinak (a jeho pletky s ovocem, nepřekonatelný). George je nadruhou stranu ne moc pestrý charakter, ale svou občasnou blbostí, vytrvalostí dosáhnout těch nejstupidnjších cílů a jeho extrémní chamtivostí, dokáže také pobavit - obzvláště pokud jde o Georgovu mizernou existenci, to se pak jeden v něm hned vidí. Elaine mám nadruhou stranu velice ráda. Není sice obzvláště originální ve srovnání s jinýma slečnama v seriálu, ale je to dobrá kamarádka, zabijí situace výřečným sarkasmem a má velice hezký úsměv. - "Looking at cleavage is like looking at the sun. You don't stare at it. It's too risky." ()

Tom Riddle

Z mojí zkušenosti až příliš často zaznívá věta "tenhle seriál je o ničem." U Seinfelda je to ovšem pravda, a to záměrně. V seriálovém světě prakticky ojedinělý, Seinfeld zůstává celých devět sezón o ničem, chybí mu jakýkoli konzistentnější motiv, jedná se zkrátka o každodenní, banální život jednoho neurotického stand-up komika a jeho tří stejně vadných a ujetých přátel. Jeho kouzlo pak spočívá ve smyslu pro detail a kontinuitu, a z toho plynoucí neuvěřitelné množství running joků. Ať už se jedná o všeljaké charakterové nešvary, přezdívky a podobně, Seinfeld svoje postavy miluje a hýčká navzdory jejich mnohdy nesnesitelným osobnostem, nikdy je nezradí v zájmu líbivosti, a proto za celou dobu nesklouzne do průměru či středoproudu. Důkazem toho budiž kupříkladu finiš sedmé řady, který je dost možná tím nejhnusnějším sitcomovým momentem všech dob. Jerry je papírově ten nejnormálnější a "nejlepší" člověk party, přesto za 180 dílů vystřídá nějakých 70 přítelkyň, a je schopný opouštět je z nejmalichernějších důvodů (man hands anyone?). Jediná ženská ve skupině, krásná a roztomilá Elaine (v božském podání Julie Louis-Dreyfus), je mnohdy tím největším chlapem (sázka o masturbaci, soup nazi). Tlustý, plešatý a sobecký George potom soutěží s výstředním příživnickým čahounem Kramerem o titul zevla století. Do toho se přidává obrovská plejáda recurringů, kteří dovedou v jedné větě ovládnout scénu (Mrs. Costanza či David Puddy vytanou na mysl jako první), a výsledkem je nekončící přehlídka svéráznosti, sobeckosti, otravnosti, především ale skoro vždycky dobré zábavy plné meta humoru. Před sledováním jsem byl vůči seriálu předpojatý, Jerryho stand-up se mi nikdy nezamlouval, a paradoxně i tady je to ten nejslabší prvek (a hlavní důvod toho, proč se bráním pětihvězdě, tím druhým je potom katastrofálně špatné finále,byť je stejně nekompromisní, jako celý seriál). Říci však o Seinfeldovi to, že je průměrný, prvoplánový nebo nepropracovaný, to je strašlivá ignorance. PS, rád bych napsal pár slov na závěr, tady jsou: Mulva! Jujyfruits! Witchee Woman! Twist Off! Shrinkage! Hello, Jerry! Hello, Newman! Yada yada yada! aaaand Stellaaaaa! STELLAAAAAA!!! ()

• Jerry Seinfeld (Jerry Seinfeld) je jedinou postavou z hlavní čtveřice, která se objevila v každé epizodě. (Elbarto08)
  • Jerry (Jerry Seinfeld), George (Jason Alexander) a Kramer (Michael Richards) mají každý své alter ego, které příležitostně používají. Jerry bývá Kel Varnsen, George se maskuje jménem Art Vandelay a Kramer používá Dr. Martin Van Nostrand a H.E. Pennypacker. (MrPierc)
  • Podle Warner Bros. Entertainment vydělal seriál do roku 2010 2,7 miliardy amerických dolarů. (Delltar)