Kutil Tim (TV seriál)

Home Improvement

Majster Tim

Komedie / Rodinný

USA, 1991 - 1999, 77 h 16 min (Minutáž: 204x22–24 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning, Marla Sokoloff, Lucy Liu, Jay Leno, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Kate Levering, Dennis Burkley, Pat Crawford Brown, Ann Miller, Kathryn Joosten, Roland Kickinger, Arroyn Lloyd, Michelle Williams, Jane Hallaren, Lynn A. Henderson, Troy Evans, Josh Paddock, Polly Holliday, David Graf, T.J. Thyne, Jim Beaver, Ernest Borgnine, Drew Carey, David DeLuise, Robert Picardo, Ann Morgan Guilbert, Amy Ryan, Mitch Rouse, Lee Garlington, Stan Sellers, Blake Clark, Anne Francis, Lorna Scott, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Stephen Root, Jessica Tuck, Art LaFleur, Bill Ferrell, Jarrad Paul, Kaj-Erik Eriksen, John Cothran Jr., William O'Leary, Angela Paton, John Kapelos, Raye Birk, David Starzyk, Natalia Nogulich, George Coe, David Warshofsky, Lea Moreno, Hillary Danner, Tracy Letts, Jack Elam, Mark L. Taylor, Max Gail, Tom Poston, Jimmy Carter, Dick O'Neill, Maitland Ward, Dan Tullis Jr., Kaitlyn Hooper, Susan Krebs, Mike Love, Bonnie Bartlett, Gregg Daniel, Tom McCleister, Tammy Lauren, Alan Fudge, Larry Flash Jenkins, Dorien Wilson, Ritchie Montgomery, George DelHoyo, David Brisbin, Connie Sawyer, Craig Richard Nelson, Laura Bell Bundy, Al Jardine, Kari Coleman, Jim Pirri, Alex Rocco, Lisa Robins, Rondi Reed, Sam Sarpong, Blake McIver Ewing, Zachary Bostrom, Joel Polis, Peter Michael Goetz, Sam Whipple, Tom Gallop, Paige Tamada, Michael Toland, Bridgette Cameron, Wendie Jo Sperber, Patrick Renna, Simon Templeman, Carmen Filpi, Danny Zorn, Bobby Slayton, Bibi Osterwald, Eric Christmas, Joseph David Whipp, Dion Anderson, Channing Chase, Sheila Franklin, Wesley Mann, Rickey D'Shon Collins, Jim Breuer, Rebecca Balding, Kavi Raz, Rebecca Staab, Marcelo Tubert, Earl Billings, Julie Cobb, Marcia Rodd, Dex Elliott Sanders, Bruce McGill, Bo Brundin, Ralph Manza, Troy Christian, Patrick Cronin, Shirley Prestia, Al Fann, Mike Pniewski, Michael Yama, Haynes Brooke, Michael Milhoan, William Allen Young, Will Nye, Deborah Lacey, Vincent Guastaferro, Anndi McAfee, Thom Sharp, Diana Bellamy, Kathleen Freeman, Greg Collins, Joe Urla, Janet MacLachlan, Carol Mansell, Sherry Hursey, Rocky Giordani, Jeanette Miller, Royce D. Applegate, Vicki Lewis, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Adam Hendershott, Christopher Michael Moore, Rodney Kageyama, Bob Vila (a.z.), Berlinda Tolbert, Caroline McWilliams, Rudolph Willrich, Sam McMurray, Adam Wylie, Mickey Jones, Ray Baker, Christopher McDonald, Aaron Freeman, Noble Willingham, CCH Pounder, George Foreman, Tom Verica, Kevin Brief, Eileen Brennan, Rider Strong, Michael Andretti, Ron Taylor, M. Emmet Walsh, Amy Steel, Drake Bell, Victoria Principal, Shashawnee Hall, James Cromwell, Jensen Daggett, Philippe Bergeron, Dave Chappelle, Rif Hutton, Richard Karn (a.z.), Debbe Dunning (a.z.), Mickey Jones (a.z.), Pamela Anderson (a.z.), Stuart Quan (a.z.), Casey Sander (a.z.), Jay Lacopo, Charles Robinson, Miguel Sandoval, Rosalind Allen, Andi Eystad, James Hong, James Read, Don Perry, Sherman Howard, Rick Fitts, Larry Hankin, Mario Andretti, Caroline Keenan, Leslie Bibb, Rick Lenz, Mike Starr, Harry Groener, Peter Bonerz, Janeane Garofalo, Adam Lawson, Rick Cramer, Loryn Locklin, Pamela Anderson, James DuMont, Corinna Everson, Casey Sander, Kyle Howard, China Kantner, Tom Wopat, Dan Aykroyd, Eileen Heckart, Rodney Dangerfield, Liz Vassey, RonReaco Lee, Maggie Lawson, Graham Jarvis, Grant Hill, Megan Cavanagh, Michael Cudlitz, Richard Riehle, Morgan Fairchild, Courtnee Draper, Brent Hinkley, Shawn Shea, Gedde Watanabe, Leeza Gibbons, Oprah Winfrey, Penn Jillette, Teller, Jenny McCarthy, Dean Haglund, Brant von Hoffman, Steven Barr, John Putch, Jonathan Taylor Thomas (a.z.), Gary Bayer, Walter Addison, Steve Vinovich, Jack Murdock, Pete Gardner, Kevin Scannell, David Wohl, Veronica Lauren, John Marshall Jones, Jeannine Renshaw, Joel Stoffer, Dom Irrera, Lois De Banzie, Jack Blessing, Alice Carter

Eric Horsted

Další z legendárních seriálu věčného kutila nešiky Tima. Skvěle mu sekunduje El "károvaná košile" Borland, který se postupem času dostává do popředí svými vtipy na Tima. Jedna hláška mi stále zní v hlavě. Vždy když se Tim zeptá na něco Ela, tak mu El odvětí: "Myslím, že ne, Time..."...Také jeho manželka začíná být již alergická na jeho nápady, avšak vždy mu nakonec odpustí. V seriálu je pěkné sledovat, jak rostou jejich děti, které procházejí různými obdobími. Také nesmím zapomenout na jejich souseda, přemoudrého Wilsona, jehož tvář za celou dobu můžeme vidět snad dvakrát a to jen na zlomek sekundy...děkuji tvůrcům za tak výborný seriál...(16.3.2009)

Další kdysi milovaná věc,která mě sice po letech nevytáčí jako Krok za Krokem,ovšem co se týče zábavy je v hutném průměru.Co řada to vetšina absolutně nevtipných dílů,u kterých sem nedokázal vykouzlit ani úsměv,natož smích a zbytek sem se celkem řechtal.Další hvězda mého dětství která bohužel časem přestala zářit,ale jen problikává :-((24.3.2011)

• Zl0

V dobe keď to bežalo na ORF mi tí čo to pozerávali o tom básnili. Že mrú od smiechu, že je to skvelé a zábavné. Keď som to konečne mal možnosť vidieť u nás, nestačil som sa čudovať čo za sprostosť to je. Síce sa to slovo hodí aj na viac iných seriálov, ale u tohto je to 100% výstižné. Trápne. Normálne som sa hanbil za tých hercov. Brr.(16.3.2013)

Inu na hollywoodskou seriálovou produkci vysoce nadprůměrný počin, na kterem se dá chvílema i poctivě zasmát. Části, které se odehrávali ve studiu "tool time", mě moc nebrali, více zábavy se odehrávalo v domě/zahradě Taylorových. Škoda, že od 3, 4 serie to už ztrácelo glanc a vtipy se začínali příliš opakovat.(3.1.2015)

Zábavný, humorný a inteligentní seriál hned tak někdo nenatočí. Tento by mohl být příkladem. Tim je vždy nad věcí a jen tak ho nic nevytočí. A když mu po ruce sekundují vtipní členové rodiny, má divák o skvělou zábavu postaráno. Tim vždy ke každému, byť nejobyčejnějšímu kutilskému počinu, potřebuje vždy extra speciální profesionální nářadí, a tak není divu, že se tak příliš odlišuje od večerníčkovských kutilů Pata a Mata, byť mnohdy dosahuje stejných výsledků. No ale, ... co na tom? Vždyť je to jenom zábavný seriál, že? Ale nám, neseriálovým kutilům by to doma asi jen tak neprocházelo jako Timovi. :-)(17.3.2009)

• - V garáži, kde Tim tráví hodně času, vidíme červenou skříň na nářadí. Stejnou skříň použili filmaři při natáčení snímku 60 sekund i s nálepkou BinFord. (James46)

• - Tim má pět bratrů (Rick, Steve, John, Marty a Geoff) a Jill čtyři sestry (Carrie, Robin, Tracy a Linda). (Kulmon)

• - Během natáčení svého pořadu Tim občas požádá do zákulisí Klause, aby pustil hudbu. Klaus Landsberg pracoval na seriálu v oddělení, které mělo na starost zvukové efekty. (HellFire)