Kutil Tim (TV seriál)

Home Improvement

Majster Tim

Komedie / Rodinný

USA, 1991–1999, 77 h 16 min (Minutáž: 22–24 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Dan Foliart

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning, Marla Sokoloff, Lucy Liu, Jay Leno, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Kate Levering, Dennis Burkley, Pat Crawford Brown, Ann Miller, Kathryn Joosten, Roland Kickinger, Arroyn Lloyd, Michelle Williams, Jane Hallaren, Lynn A. Henderson, Troy Evans, Josh Paddock, Polly Holliday, David Graf, T.J. Thyne, Jim Beaver, Ernest Borgnine, Drew Carey, David DeLuise, Robert Picardo, Ann Morgan Guilbert, Amy Ryan, Mitch Rouse, Lee Garlington, Stan Sellers, Blake Clark, Anne Francis, Lorna Scott, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Stephen Root, Jessica Tuck, Art LaFleur, Bill Ferrell, Jarrad Paul, Kaj-Erik Eriksen, John Cothran Jr., William O'Leary, Angela Paton, John Kapelos, Raye Birk, David Starzyk, Natalia Nogulich, George Coe, David Warshofsky, Lea Moreno, Hillary Danner, Tracy Letts, Jack Elam, Mark L. Taylor, Max Gail, Tom Poston, Jimmy Carter, Dick O'Neill, Maitland Ward, Dan Tullis Jr., Kaitlyn Hooper, Susan Krebs, Mike Love, Bonnie Bartlett, Gregg Daniel, Tom McCleister, Tammy Lauren, Alan Fudge, Larry Flash Jenkins, Dorien Wilson, Ritchie Montgomery, George DelHoyo, David Brisbin, Connie Sawyer, Craig Richard Nelson, Laura Bell Bundy, Al Jardine, Kari Coleman, Jim Pirri, Alex Rocco, Lisa Robins, Rondi Reed, Sam Sarpong, Blake McIver Ewing, Zachary Bostrom, Joel Polis, Peter Michael Goetz, Sam Whipple, Tom Gallop, Paige Tamada, Michael Toland, Bridgette Cameron, Wendie Jo Sperber, Patrick Renna, Simon Templeman, Carmen Filpi, Danny Zorn, Bobby Slayton, Bibi Osterwald, Eric Christmas, Joseph David Whipp, Dion Anderson, Channing Chase, Sheila Franklin, Wesley Mann, Rickey D'Shon Collins, Jim Breuer, Rebecca Balding, Kavi Raz, Rebecca Staab, Marcelo Tubert, Earl Billings, Julie Cobb, Marcia Rodd, Dex Elliott Sanders, Bruce McGill, Bo Brundin, Ralph Manza, Troy Christian, Patrick Cronin, Shirley Prestia, Al Fann, Mike Pniewski, Michael Yama, Haynes Brooke, Michael Milhoan, William Allen Young, Will Nye, Deborah Lacey, Vincent Guastaferro, Anndi McAfee, Thom Sharp, Diana Bellamy, Kathleen Freeman, Greg Collins, Joe Urla, Janet MacLachlan, Carol Mansell, Sherry Hursey, Rocky Giordani, Jeanette Miller, Royce D. Applegate, Vicki Lewis, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Adam Hendershott, Christopher Michael Moore, Rodney Kageyama, Bob Vila (a.z.), Berlinda Tolbert, Caroline McWilliams, Rudolph Willrich, Sam McMurray, Adam Wylie, Mickey Jones, Ray Baker, Christopher McDonald, Aaron Freeman, Noble Willingham, CCH Pounder, George Foreman, Tom Verica, Kevin Brief, Eileen Brennan, Rider Strong, Michael Andretti, Ron Taylor, M. Emmet Walsh, Amy Steel, Drake Bell, Victoria Principal, Shashawnee Hall, James Cromwell, Jensen Daggett, Philippe Bergeron, Dave Chappelle, Rif Hutton, Richard Karn (a.z.), Debbe Dunning (a.z.), Mickey Jones (a.z.), Pamela Anderson (a.z.), Stuart Quan (a.z.), Casey Sander (a.z.), Jay Lacopo, Charles Robinson, Miguel Sandoval, Rosalind Allen, Andi Eystad, James Hong, James Read, Don Perry, Sherman Howard, Rick Fitts, Larry Hankin, Mario Andretti, Caroline Keenan, Leslie Bibb, Rick Lenz, Mike Starr, Harry Groener, Peter Bonerz, Janeane Garofalo, Adam Lawson, Rick Cramer, Loryn Locklin, Pamela Anderson, James DuMont, Corinna Everson, Casey Sander, Kyle Howard, China Kantner, Tom Wopat, Dan Aykroyd, Eileen Heckart, Rodney Dangerfield, Liz Vassey, RonReaco Lee, Maggie Lawson, Graham Jarvis, Grant Hill, Megan Cavanagh, Michael Cudlitz, Richard Riehle, Morgan Fairchild, Courtnee Draper, Brent Hinkley, Shawn Shea, Gedde Watanabe, Leeza Gibbons, Oprah Winfrey, Penn Jillette, Teller, Jenny McCarthy, Dean Haglund, Brant von Hoffman, Steven Barr, John Putch, Jonathan Taylor Thomas (a.z.), Gary Bayer, Walter Addison, Steve Vinovich, Jack Murdock, Pete Gardner, Kevin Scannell, David Wohl, Veronica Lauren, John Marshall Jones, Jeannine Renshaw, Joel Stoffer, Dom Irrera, Lois De Banzie, Jack Blessing, Alice Carter, Anthony Russell, Clive Rosengren, Gary McGurk, Bonnie Hellman, David Haskell, Sonya Eddy, Nancy Linari, Holly Maples, Rose Portillo, Vaughn Armstrong, Steve Monroe, Jim Boeke, Betsy Randle, Christopher Ogden, Montrose Hagins, Paul Keith, Leigh Ann Orsi, Jessica Wesson, Carole Androsky, Michael Holden, Justin Shenkarow, Robert Gould

Eric Horsted

Scénografie:

David Sackeroff

Kdyby tento seriál skončil po druhé sérii dostal by ode mě 4 hvězdy, ale jelikož neskončil a dále vaří jen a jen z vody, musím ho poslat do obyčejného průměru. Jak jsem již psal první dvě sezóny byly opravdu povedené , vtipné a zábavné, leč tvůrci se nepoučili z chyb podobných seriálů a uměle tuto sérii natáhli až na nekoukatelnou frašku plnou táááhlých nudných dialogů.(12.8.2005)

Další kdysi milovaná věc,která mě sice po letech nevytáčí jako Krok za Krokem,ovšem co se týče zábavy je v hutném průměru.Co řada to vetšina absolutně nevtipných dílů,u kterých sem nedokázal vykouzlit ani úsměv,natož smích a zbytek sem se celkem řechtal.Další hvězda mého dětství která bohužel časem přestala zářit,ale jen problikává :-((24.3.2011)

Pohodový seriál, perfektní Tim Allen a jeho náražky na flanelovou košili Ela. No a pak samozřejmě "zdravíčko sousede" v podání pana nikdynejsemvidět Wilsona. Dobrou roli v celkovém velice pozitivním přijetí téhle show určitě sehrál i velmi povedený český dabing, kde prim hráli Postranecký, Zawadská a Saic.(15.4.2003)

Jestli jsem někdy někoho slyšel nazývat seriál slovem KULT, tak pro mě je takovým kultem ve světě seriálu právě Kutil Tim. Nezapomenutelné hlášky, které jsem slýchal každý díl. Vtipné příběhy, za kterými se často skrývalo nejedno poučení a nezapomenutelný Timův soused. To vše dohromady tvořilo neumělou dokonalost, na kterou se budu dívat rád stále dokola.(20.9.2006)

Skvelý sitkom so skvelým Timom Allenom, jeho skvelou manželkou a so skvelými troma nepodarenými synmi, ale aj tak sa mi vždy páčil skvelý bradatý pomocník Al (ktorý na rozdiel od Tima vedel, čo robí) a skvelý, takmer mystický sused Wilson, ktorého som, ak mi pamäť dobre slúži, nikdy nevidel ako vyzerá v tvári.(23.12.2004)

• - V pilotním díle "Debut" má Wilson šedivější vlasy než v pozdějších epizodách. (Kulmon)

• - Během natáčení svého pořadu Tim občas požádá do zákulisí Klause, aby pustil hudbu. Klaus Landsberg pracoval na seriálu v oddělení, které mělo na starost zvukové efekty. (HellFire)

• - Postava Wilsona je založena na dětské vzpomínce Tima Allena, kdy byl moc malý, proto byl neschopný si souseda prohlédnout (Kulmon)