Kutil Tim (TV seriál)

Home Improvement

Majster Tim

Komedie / Rodinný

USA, 1991 - 1999, 77 h 16 min (Minutáž: 204x22–24 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning, Marla Sokoloff, Lucy Liu, Jay Leno, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Kate Levering, Dennis Burkley, Pat Crawford Brown, Ann Miller, Kathryn Joosten, Roland Kickinger, Arroyn Lloyd, Michelle Williams, Jane Hallaren, Lynn A. Henderson, Troy Evans, Josh Paddock, Polly Holliday, David Graf, T.J. Thyne, Jim Beaver, Ernest Borgnine, Drew Carey, David DeLuise, Robert Picardo, Ann Morgan Guilbert, Amy Ryan, Mitch Rouse, Lee Garlington, Stan Sellers, Blake Clark, Anne Francis, Lorna Scott, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Stephen Root, Jessica Tuck, Art LaFleur, Bill Ferrell, Jarrad Paul, Kaj-Erik Eriksen, John Cothran Jr., William O'Leary, Angela Paton, John Kapelos, Raye Birk, David Starzyk, Natalia Nogulich, George Coe, David Warshofsky, Lea Moreno, Hillary Danner, Tracy Letts, Jack Elam, Mark L. Taylor, Max Gail, Tom Poston, Jimmy Carter, Dick O'Neill, Maitland Ward, Dan Tullis Jr., Kaitlyn Hooper, Susan Krebs, Mike Love, Bonnie Bartlett, Gregg Daniel, Tom McCleister, Tammy Lauren, Alan Fudge, Larry Flash Jenkins, Dorien Wilson, Ritchie Montgomery, George DelHoyo, David Brisbin, Connie Sawyer, Craig Richard Nelson, Laura Bell Bundy, Al Jardine, Kari Coleman, Jim Pirri, Alex Rocco, Lisa Robins, Rondi Reed, Sam Sarpong, Blake McIver Ewing, Zachary Bostrom, Joel Polis, Peter Michael Goetz, Sam Whipple, Tom Gallop, Paige Tamada, Michael Toland, Bridgette Cameron, Wendie Jo Sperber, Patrick Renna, Simon Templeman, Carmen Filpi, Danny Zorn, Bobby Slayton, Bibi Osterwald, Eric Christmas, Joseph David Whipp, Dion Anderson, Channing Chase, Sheila Franklin, Wesley Mann, Rickey D'Shon Collins, Jim Breuer, Rebecca Balding, Kavi Raz, Rebecca Staab, Marcelo Tubert, Earl Billings, Julie Cobb, Marcia Rodd, Dex Elliott Sanders, Bruce McGill, Bo Brundin, Ralph Manza, Troy Christian, Patrick Cronin, Shirley Prestia, Al Fann, Mike Pniewski, Michael Yama, Haynes Brooke, Michael Milhoan, William Allen Young, Will Nye, Deborah Lacey, Vincent Guastaferro, Anndi McAfee, Thom Sharp, Diana Bellamy, Kathleen Freeman, Greg Collins, Joe Urla, Janet MacLachlan, Carol Mansell, Sherry Hursey, Rocky Giordani, Jeanette Miller, Royce D. Applegate, Vicki Lewis, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Adam Hendershott, Christopher Michael Moore, Rodney Kageyama, Bob Vila (a.z.), Berlinda Tolbert, Caroline McWilliams, Rudolph Willrich, Sam McMurray, Adam Wylie, Mickey Jones, Ray Baker, Christopher McDonald, Aaron Freeman, Noble Willingham, CCH Pounder, George Foreman, Tom Verica, Kevin Brief, Eileen Brennan, Rider Strong, Michael Andretti, Ron Taylor, M. Emmet Walsh, Amy Steel, Drake Bell, Victoria Principal, Shashawnee Hall, James Cromwell, Jensen Daggett, Philippe Bergeron, Dave Chappelle, Rif Hutton, Richard Karn (a.z.), Debbe Dunning (a.z.), Mickey Jones (a.z.), Pamela Anderson (a.z.), Stuart Quan (a.z.), Casey Sander (a.z.), Jay Lacopo, Charles Robinson, Miguel Sandoval, Rosalind Allen, Andi Eystad, James Hong, James Read, Don Perry, Sherman Howard, Rick Fitts, Larry Hankin, Mario Andretti, Caroline Keenan, Leslie Bibb, Rick Lenz, Mike Starr, Harry Groener, Peter Bonerz, Janeane Garofalo, Adam Lawson, Rick Cramer, Loryn Locklin, Pamela Anderson, James DuMont, Corinna Everson, Casey Sander, Kyle Howard, China Kantner, Tom Wopat, Dan Aykroyd, Eileen Heckart, Rodney Dangerfield, Liz Vassey, RonReaco Lee, Maggie Lawson, Graham Jarvis, Grant Hill, Megan Cavanagh, Michael Cudlitz, Richard Riehle, Morgan Fairchild, Courtnee Draper, Brent Hinkley, Shawn Shea, Gedde Watanabe, Leeza Gibbons, Oprah Winfrey, Penn Jillette, Teller, Jenny McCarthy, Dean Haglund, Brant von Hoffman, Steven Barr, John Putch, Jonathan Taylor Thomas (a.z.), Gary Bayer, Walter Addison, Steve Vinovich, Jack Murdock, Pete Gardner, Kevin Scannell, David Wohl, Veronica Lauren, John Marshall Jones, Jeannine Renshaw, Joel Stoffer, Dom Irrera, Lois De Banzie, Jack Blessing, Alice Carter, Anthony Russell, Clive Rosengren, Gary McGurk, Bonnie Hellman, David Haskell, Sonya Eddy, Nancy Linari, Holly Maples, Rose Portillo, Vaughn Armstrong

Eric Horsted

Home Improvement rozhodně znamenal pro Tima Allena rozhodující nakopnutí do jeho slušné kariéry a kromě něj, se zde poprvé objevila i třeba Pamela Anderson. Dnes je seriál stále vtipný, ale už drží spíše pomocí nostalgie. Rychlost jeho stárnutí, humoru, i postav je bohužel příliš rychlá. Přesto kdo si čas od času rád nezavzpomíná na Tima a jeho show, asistenta a především souseda za platem? Pro představu o úspěchu sitcomu může posloužit rozpětí sledovanosti od 10,9 do 19,2 milionů diváků v USA.(26.6.2005)

Tim Allen už bude navždycky Kutil Tim, to mu prostě nikdo neodpáře a já myslím, že on už to dávno ví. Možná si tím vlastně zkazil život, jako spousta jiných herců (Bobby z Dallasu by mohl vyprávět). Ale my všichni, kdo tenhle seriál sledovali jsme byli rádi, že se tak stalo a dnes si neumíme představit, že by si někdo jiný přilepil hlavu ke stolu, udělal závod na sekačkách, rozvístil vánoční výzdobu na střeše a připravil o proud celou část města. Navíc jako milovníka silných aut u mě má ještě další plusový bod.(28.5.2012)

• Cycake

Tomuhle seriálu jsem nikdy nemohla nějak přijít na chuť, navíc mi teď přijde, že v podstatě všechny epizody byly o tom stejném. S odstupem, když sleduju jakýhokoliv chlapa, jak se snaží něco opravit, mu prostě ty dvě * dát musím. Jednu za přípravu nářadí a druhou za telefonát někomu, kdo přijde spravit původní problém, plus ten nový.(1.8.2008)

Pohodový seriál, perfektní Tim Allen a jeho náražky na flanelovou košili Ela. No a pak samozřejmě "zdravíčko sousede" v podání pana nikdynejsemvidět Wilsona. Dobrou roli v celkovém velice pozitivním přijetí téhle show určitě sehrál i velmi povedený český dabing, kde prim hráli Postranecký, Zawadská a Saic.(15.4.2003)

dobrej komediální seriál, akurát mi vadil ten pitomej novej dabing s mahdalem. pak už jsem to přestal sledovat. ale ze začátku to bylo fajn. nezapomenu na scénu, jak Tim stojí u díry do zdi (snad větrání nebo od elektrickýho vedení) a říká, že jestli je tam had, tak ať mu klidně vleze za košili. no a on mu tam vlezl.(18.1.2006)

• - Nářadí Binford, jež sponzoruje Timovu Chvilku pro kutily, nese své jméno po kamarádovi jednoho z produkčních seriálu. (HellFire)

• - Al se původně měl jmenovat Glenn. (Kulmon)

• - Wilson se celým jménem jmenuje Wilson W. Wilson mladší. Prostřední W. taky znamená Wilson. (Kulmon)