Kutil Tim (TV seriál)

Home Improvement

Majster Tim

Komedie / Rodinný

USA, 1991 - 1999, 77 h 16 min (Minutáž: 204x22–24 min)

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning, Marla Sokoloff, Lucy Liu, Jay Leno, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Kate Levering, Dennis Burkley, Pat Crawford Brown, Ann Miller, Kathryn Joosten, Roland Kickinger, Arroyn Lloyd, Michelle Williams, Jane Hallaren, Lynn A. Henderson, Troy Evans, Josh Paddock, Polly Holliday, David Graf, T.J. Thyne, Jim Beaver, Ernest Borgnine, Drew Carey, David DeLuise, Robert Picardo, Ann Morgan Guilbert, Amy Ryan, Mitch Rouse, Lee Garlington, Stan Sellers, Blake Clark, Anne Francis, Lorna Scott, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Stephen Root, Jessica Tuck, Art LaFleur, Bill Ferrell, Jarrad Paul, Kaj-Erik Eriksen, John Cothran Jr., William O'Leary, Angela Paton, John Kapelos, Raye Birk, David Starzyk, Natalia Nogulich, George Coe, David Warshofsky, Lea Moreno, Hillary Danner, Tracy Letts, Jack Elam, Mark L. Taylor, Max Gail, Tom Poston, Jimmy Carter, Dick O'Neill, Maitland Ward, Dan Tullis Jr., Kaitlyn Hooper, Susan Krebs, Mike Love, Bonnie Bartlett, Gregg Daniel, Tom McCleister, Tammy Lauren, Alan Fudge, Larry Flash Jenkins, Dorien Wilson, Ritchie Montgomery, George DelHoyo, David Brisbin, Connie Sawyer, Craig Richard Nelson, Laura Bell Bundy, Al Jardine, Kari Coleman, Jim Pirri, Alex Rocco, Lisa Robins, Rondi Reed, Sam Sarpong, Blake McIver Ewing, Zachary Bostrom, Joel Polis, Peter Michael Goetz, Sam Whipple, Tom Gallop, Paige Tamada, Michael Toland, Bridgette Cameron, Wendie Jo Sperber, Patrick Renna, Simon Templeman, Carmen Filpi, Danny Zorn, Bobby Slayton, Bibi Osterwald, Eric Christmas, Joseph David Whipp, Dion Anderson, Channing Chase, Sheila Franklin, Wesley Mann, Rickey D'Shon Collins, Jim Breuer, Rebecca Balding, Kavi Raz, Rebecca Staab, Marcelo Tubert, Earl Billings, Julie Cobb, Marcia Rodd, Dex Elliott Sanders, Bruce McGill, Bo Brundin, Ralph Manza, Troy Christian, Patrick Cronin, Shirley Prestia, Al Fann, Mike Pniewski, Michael Yama, Haynes Brooke, Michael Milhoan, William Allen Young, Will Nye, Deborah Lacey, Vincent Guastaferro, Anndi McAfee, Thom Sharp, Diana Bellamy, Kathleen Freeman, Greg Collins, Joe Urla, Janet MacLachlan, Carol Mansell, Sherry Hursey, Rocky Giordani, Jeanette Miller, Royce D. Applegate, Vicki Lewis, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Adam Hendershott, Christopher Michael Moore, Rodney Kageyama, Bob Vila (a.z.), Berlinda Tolbert, Caroline McWilliams, Rudolph Willrich, Sam McMurray, Adam Wylie, Mickey Jones, Ray Baker, Christopher McDonald, Aaron Freeman, Noble Willingham, CCH Pounder, George Foreman, Tom Verica, Kevin Brief, Eileen Brennan, Rider Strong, Michael Andretti, Ron Taylor, M. Emmet Walsh, Amy Steel, Drake Bell, Victoria Principal, Shashawnee Hall, James Cromwell, Jensen Daggett, Philippe Bergeron, Dave Chappelle, Rif Hutton, Richard Karn (a.z.), Debbe Dunning (a.z.), Mickey Jones (a.z.), Pamela Anderson (a.z.), Stuart Quan (a.z.), Casey Sander (a.z.), Jay Lacopo, Charles Robinson, Miguel Sandoval, Rosalind Allen, Andi Eystad, James Hong, James Read, Don Perry, Sherman Howard, Rick Fitts, Larry Hankin, Mario Andretti, Caroline Keenan, Leslie Bibb, Rick Lenz, Mike Starr, Harry Groener, Peter Bonerz, Janeane Garofalo, Adam Lawson, Rick Cramer, Loryn Locklin, Pamela Anderson, James DuMont, Corinna Everson, Casey Sander, Kyle Howard, China Kantner, Tom Wopat, Dan Aykroyd, Eileen Heckart, Rodney Dangerfield, Liz Vassey, RonReaco Lee, Maggie Lawson, Graham Jarvis, Grant Hill, Megan Cavanagh, Michael Cudlitz, Richard Riehle, Morgan Fairchild, Courtnee Draper, Brent Hinkley, Shawn Shea, Gedde Watanabe, Leeza Gibbons, Oprah Winfrey, Penn Jillette, Teller, Jenny McCarthy, Dean Haglund, Brant von Hoffman, Steven Barr, John Putch, Jonathan Taylor Thomas (a.z.), Gary Bayer, Walter Addison, Steve Vinovich

Eric Horsted

A zase v televizi. A zase neodolám. A zatímco Krok za krokem už přestává bavit, Kutil u mě s postupem času zraje jako víno. Nebo spíš motorový olej. Hou hou hou. Seriál zdánlivě pro muže a o mužích, který si z nich na druhou stranu dělá prostřednictvím Jill a chlapů samých nehoráznou srandu. Mě seriál přijde jako velmi vtipná sonda do manželského života, kde se bez kompromisů nikdo neobejde. Ano, taky jsou tu rádoby mravoučné poučky (vševědoucí soused Willson bez anfasu), ale vždy mají hloubku a jsou, pokud může svobodný člověk jako já (nebo Al) soudit, velmi pravdivé. "Proč nemáš ráda myši? - Jsou malé, chlupaté, špinavé a živí se odpadky! - To jsou naše děti taky a miluješ je." "Manželství je jako tenhle lakovaný nárazník. Každý vidí jak se leskne zvenčí, ale nevidí pod povrchem všechnu tu práci. Rozdíl je v tom, že v manželství máme tchýni - tu se většinou snažíme dostat před nárazník." P.S. Neplatí pro poslední série a nový dabing.(1.3.2011)

Stereotyp, samej stereotyp, schéma každého dílu je jednoduchý a následující: Tim je hlupák a největší nemehlo, udělá nějakou botu ( na úrovni 10-ti letého dítěte) a na konci je mu rozum osvícen v podobě postavy souseda Wilsona (jinej scénář nehledejte), je to sice zprvu vtipný, ale když to člověk prokoukne ( a že to jde rychle ) a připočte si k tomu naprosto trapnej dabing Zdeňka ,,nadabuju všechny" Mahdala (asi od 4. nebo 5. série), zjistí, že je kupa lepších sitcomů...55%(15.10.2007)

Tim Allen je tady fenomenální. Je zábavnej v každym dílu a jeho scény s Alem 'flanelem' Borlendem nemají obdoby. Utahování si buď právě z jeho flanelových košilí nebo jeho tlusté mámy je už téměr kultovní. Celé to ale stojí na Timovi. Pokud není před kamerou, je to jen další z mnoha nezábavných sitcomů. Jeho snaha všechno vylepšovat a jeho hloupost jsou k popukání. Trošku mi to kazí morální poučení na konci skoro každého dílu.(9.11.2004)

Pohodový seriál, perfektní Tim Allen a jeho náražky na flanelovou košili Ela. No a pak samozřejmě "zdravíčko sousede" v podání pana nikdynejsemvidět Wilsona. Dobrou roli v celkovém velice pozitivním přijetí téhle show určitě sehrál i velmi povedený český dabing, kde prim hráli Postranecký, Zawadská a Saic.(15.4.2003)

Tohle je vysněný život každého chlapa milující manželka, 3 kluci, v garáži si stavíte svoje fáro, navštěvujete své oblíbené sportovní týmy, pracujete s nejlepší asistentem Alem Borlandem a za souseda máte nejchytřejšího člověka na Světě, který vždycky přispěchá s užitečnou radou, když jste v koncích. Jen těch nehod se zbavit :). Kutil Tim patří k mým nejoblíbenějším seriálům, ale nastavenou laťku Tim Allen nedokázal udržet až do konce, poslední série je trošku zklamáním. I přesto jasných 5.(3.3.2013)

• - V garáži, kde Tim tráví hodně času, vidíme červenou skříň na nářadí. Stejnou skříň použili filmaři při natáčení snímku 60 sekund i s nálepkou BinFord. (James46)

• - Postava Wilsona je založena na dětské vzpomínce Tima Allena, kdy byl moc malý, proto byl neschopný si souseda prohlédnout (Kulmon)

• - Al se původně měl jmenovat Glenn. (Kulmon)