Kutil Tim (TV seriál)

Home Improvement

Majster Tim

Komedie / Rodinný

USA, 1991–1999, 77 h 36 min (Minutáž: 20–24 min)

Tvůrci:

Matt Williams

Dan Foliart

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning, Marla Sokoloff, Lucy Liu, Jay Leno, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Kate Levering, Dennis Burkley, Pat Crawford Brown, Ann Miller, Kathryn Joosten, Roland Kickinger, Arroyn Lloyd, Michelle Williams, Jane Hallaren, Lynn A. Henderson, Troy Evans, Josh Paddock, Polly Holliday, David Graf, T.J. Thyne, Jim Beaver, Ernest Borgnine, Drew Carey, David DeLuise, Robert Picardo, Ann Morgan Guilbert, Amy Ryan, Mitch Rouse, Lee Garlington, Stan Sellers, Blake Clark, Anne Francis, Lorna Scott, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Stephen Root, Jessica Tuck, Art LaFleur, Bill Ferrell, Jarrad Paul, Kaj-Erik Eriksen, John Cothran Jr., William O'Leary, Angela Paton, John Kapelos, Raye Birk, David Starzyk, Natalia Nogulich, George Coe, David Warshofsky, Lea Moreno, Hillary Danner, Tracy Letts, Jack Elam, Mark L. Taylor, Max Gail, Tom Poston, Jimmy Carter, Dick O'Neill, Maitland Ward, Dan Tullis Jr., Kaitlyn Hooper, Susan Krebs, Mike Love, Bonnie Bartlett, Gregg Daniel, Tom McCleister, Tammy Lauren, Alan Fudge, Larry Flash Jenkins, Dorien Wilson, Ritchie Montgomery, George DelHoyo, David Brisbin, Connie Sawyer, Craig Richard Nelson, Laura Bell Bundy, Al Jardine, Kari Coleman, Jim Pirri, Alex Rocco, Lisa Robins, Rondi Reed, Sam Sarpong, Blake McIver Ewing, Zachary Bostrom, Joel Polis, Peter Michael Goetz, Sam Whipple, Tom Gallop, Paige Tamada, Michael Toland, Bridgette Cameron, Wendie Jo Sperber, Patrick Renna, Simon Templeman, Carmen Filpi, Danny Zorn, Bobby Slayton, Bibi Osterwald, Eric Christmas, Joseph Whipp, Dion Anderson, Channing Chase, Sheila Franklin, Wesley Mann, Rickey D'Shon Collins, Jim Breuer, Rebecca Balding, Kavi Raz, Rebecca Staab, Marcelo Tubert, Earl Billings, Julie Cobb, Marcia Rodd, Dex Elliott Sanders, Bruce McGill, Bo Brundin, Ralph Manza, Troy Christian, Patrick Cronin, Shirley Prestia, Al Fann, Mike Pniewski, Michael Yama, Haynes Brooke, Michael Milhoan, William Allen Young, Will Nye, Deborah Lacey, Vincent Guastaferro, Anndi McAfee, Thom Sharp, Diana Bellamy, Kathleen Freeman, Greg Collins, Joe Urla, Janet MacLachlan, Carol Mansell, Sherry Hursey, Rocky Giordani, Jeanette Miller, Royce D. Applegate, Vicki Lewis, Jim Jansen, Drew Pillsbury, Adam Hendershott, Christopher Michael Moore, Rodney Kageyama, Bob Vila (a.z.), Berlinda Tolbert, Caroline McWilliams, Rudolph Willrich, Sam McMurray, Adam Wylie, Mickey Jones, Ray Baker, Christopher McDonald, Aaron Freeman, Noble Willingham, CCH Pounder, George Foreman, Tom Verica, Kevin Brief, Eileen Brennan, Rider Strong, Michael Andretti, Ron Taylor, M. Emmet Walsh, Amy Steel, Drake Bell, Victoria Principal, Shashawnee Hall, James Cromwell, Jensen Daggett, Philippe Bergeron, Dave Chappelle, Rif Hutton, Richard Karn (a.z.), Debbe Dunning (a.z.), Mickey Jones (a.z.), Pamela Anderson (a.z.), Stuart Quan (a.z.), Casey Sander (a.z.), Jay Lacopo, Charles Robinson, Miguel Sandoval, Rosalind Allen, Andi Eystad, James Hong, James Read, Don Perry, Sherman Howard, Rick Fitts, Larry Hankin, Mario Andretti, Caroline Keenan, Leslie Bibb, Rick Lenz, Mike Starr, Harry Groener, Peter Bonerz, Janeane Garofalo, Adam Lawson, Rick Cramer, Loryn Locklin, Pamela Anderson, James DuMont, Corinna Everson, Casey Sander, Kyle Howard, China Kantner, Tom Wopat, Dan Aykroyd, Eileen Heckart, Rodney Dangerfield, Liz Vassey, RonReaco Lee, Maggie Lawson, Graham Jarvis, Grant Hill, Megan Cavanagh, Michael Cudlitz, Richard Riehle, Morgan Fairchild, Courtnee Draper, Brent Hinkley, Shawn Shea, Gedde Watanabe, Leeza Gibbons, Oprah Winfrey, Penn Jillette, Teller, Jenny McCarthy, Dean Haglund, Brant von Hoffman, Steven Barr, John Putch, Jonathan Taylor Thomas (a.z.), Gary Bayer, Walter Addison, Steve Vinovich, Jack Murdock, Pete Gardner, Kevin Scannell, David Wohl, Veronica Lauren, John Marshall Jones, Jeannine Renshaw, Joel Stoffer, Dom Irrera, Lois De Banzie, Jack Blessing, Alice Carter, Anthony Russell, Clive Rosengren, Gary McGurk, Bonnie Hellman, David Haskell, Sonya Eddy, Nancy Linari, Holly Maples, Rose Portillo, Vaughn Armstrong, Steve Monroe, Jim Boeke, Betsy Randle, Christopher Ogden, Montrose Hagins, Paul Keith, Leigh Ann Orsi, Jessica Wesson, Carole Androsky, Michael Holden, Justin Shenkarow, Robert Gould, Bruce Johnston, Pearl Shear, Stephanie Dunnam, Michael Winters, Vic Stagliano, Byrne Piven, Melissa Christopher, Marliece Andrada, Sean Baca, Gregory White, Pat Asanti, Kath Soucie, Fred Sanders, Thomas Bankowski, Francesca P. Roberts, William Thomas Jr.

Scénografie:

David Sackeroff, Jeannie Gunn (set dekoratér), Rick Caprarelli (set dekoratér)

Myslím, že jde o jeden z klasických rodinných seriálů...když už nic jiného, tak mu je nutno ku cti přiznat, jak vedle Kroku za krokem rozesmíval řadu českých domovů...Bezvadný komik Tim Allen doplňován příjemně vymyšlenými charaktery vedlejších postav, které jsou zahrány víc než mile...Rád jsem podléhal kouzlu tohoto zábavného díla...(26.6.2008)

Další z komediálních seriálů mé sladké nedospělosti, měla jsem ho ráda - zvláště postavu "neviditelného" souseda a Ala Borlanda. Ovšem postupem času se mi tenhle sitcom docela zprotivil - Tim Allen a jeho ksichty mi byly stále méně sympatické, jednotlivé epizody stále častěji nudily... a vždycky jsem nesnášela tu přiblblou znělku. 60% z nostalgie.(19.3.2009)

Tohle je vysněný život každého chlapa milující manželka, 3 kluci, v garáži si stavíte svoje fáro, navštěvujete své oblíbené sportovní týmy, pracujete s nejlepší asistentem Alem Borlandem a za souseda máte nejchytřejšího člověka na Světě, který vždycky přispěchá s užitečnou radou, když jste v koncích. Jen těch nehod se zbavit :). Kutil Tim patří k mým nejoblíbenějším seriálům, ale nastavenou laťku Tim Allen nedokázal udržet až do konce, poslední série je trošku zklamáním. I přesto jasných 5.(3.3.2013)

Tim Allen (s hlasem Václava Postraneckého) na vrcholu. Jako doplňky slouží jeho rodinka, soused bez obličeje, flanelovej kolega, sekačka na trávu s motorem z tryskáče v garaži a Pamela bez "předností". I po letech je to pořád stejně zábavný. Můj nejoblíbenější vylepšovák je autodráhový autíčko s motorem z vysavače.(30.1.2009)

Kutil Tim se mrzačí na televizních obrazovkách už 20 let, seriál je o chlup mladší než já. Jako malá jsem se na to mohla dívat kdykoliv a na několik dílů za sebou. Po těch letech trošku ztratil šmrnc, ale ráda se na to podívám i dnes. Teď už to asi nepříjde moc lidem tak vtipné jako před 20 lety, lidi teď čekají zábavnou situaci v každé druhé minutě, holt seriálová konkurence je dnes veliká, Time. Oblíbené postavy: Wilson Wilson, Jill Taylor, Al ,,flanelová košile" Borland a Randy Taylor(16.8.2011)

• - V pilotním díle "Debut" má Wilson šedivější vlasy než v pozdějších epizodách. (Kulmon)

• - Do role Jill byla původně obsazena Frances Fisher, ale při zkušebním natáčení pilotního dílu na ni publikum reagovalo negativně. Herečka proto byla přeobsazena Patricií Richardson čtyři dny před začátkem natáčení. (HellFire)

• - Tim má pět bratrů (Rick, Steve, John, Marty a Geoff) a Jill čtyři sestry (Carrie, Robin, Tracy a Linda). (Kulmon)