Můj boj 1 (S10E01) (epizoda)

 • USA

  My Struggle

 • Slovensko

  Môj boj

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 2016, 42 min

Režie:

Chris Carter

Scénář:

Chris Carter

Kamera:

Joel Ransom

Hudba:

Mark Snow
(další profese)
 • skrblik007
  ***

  Já jsem z toho nějak v rozpacích, mám z toho velmi rozporuplné pocity. Legendární seriál X-Files se vrací po 16 letech a dost z tohoto comebacku těží. Nutno smeknout před všemi herci ze staré gardy v čele s famózním duem Gillian & David, kteří si návrat do konspiračních vod patřičně užívají. Natočené je to také parádně a místy na diváka dýchne atmosféra jako v prvních sériích. Co je to však platné, když Chris Carter opakuje své chyby z pozdějších sérií, čímž to dějově posílá úplně do kopru. Konspirace a převratná zjištění se na nás valí kulometným tempem, jenomže to naprosto postrádá konzistenci a nesedí to k původní mytologii (chválím téma "ochrana soukromí vs. špehování vládou" a zmínku o Snowdenovi, naopak celá ta flashback linka s Roswellem je jedno velké WTF). Vypadá to, že duchovní otec seriálu se pokouší o restart. Tož, uvidíme, jestli mu to vyjde. Bojím se toho, ale dám tomu šanci.(26.1.2016)

 • AlfaNumerO
  ****

  Tak a je to tady, serial, ktery me privedl ke scifi manii pokracuje dal. Povedlo se nebo ne je vcelku predcasne, pokud neshlednu vsech 6 dilu. Tady ovsem hodnotime pilotni epizodu. Je tady, tlaci na pilu, utika smyslenim od predchozich dilu, to se ovsem delo X krat pred tim (Mulder sesel nepocitanekrat z cesty)... a to i ted, on se na ni ovsem vrati. Co se jste vsichni cekali? Ja hodnotim maximalne kladne to, ze i kdyz koukam na novy Akta X, citim z nich porad to stare kouzlo (nebyt vrasek hlavnich akteru). Ten pocit, kdyz prisla stara znelka je naprosto nehraditelny a kolikrat mi nedal zivot pocitit takove emoce. Mozna jsem divny, anebo jsem jenom totalni filmovy (serialovy) scifi fanda. Chci vic, dejte mi plnohodnotnou serku o 24 dilech, kde se mytologie poradne rozvine. Hodte po me kamenem, kdo... 84%(27.1.2016)

 • J*A*S*M
  ***

  Až na pár výjimek byly iksfajlácké mytologické epizody vždycky celkem opruz a nejinak je tomu u první epizody Revivalu. Problémem je především totální nepřehlednost, já jsem upřímně přesvědčen o tom, že zcela pořádek v těch konspiracích nemají ani samotní scenáristé, ani Chris Carter. Všichni pořád o něčem žvaní, mluví v hádankách, nikdo nikdy na nic jasně neodpoví, všechno je zpochybňováno ... a nikdy to k ničemu pořádnému nevedlo a nevede. Přesto je to nostalgie jako sviňa, ten feeling devadesátek je úplně hmatatelný, Mulder je Mulder, Scullyová je Scullyová, Skinner je Skinner ... prostě jsou to Akta X. Těším se na samostatné epizody, tohle je svým způsobem "nutné zlo".(27.1.2016)

 • dO_od

  // Jako člověk původními X-Files téměř nepolíbený můžu s klidem říct, že se mi tenhle soft-reboot poměrně líbil. Když pominem ty triky, lehce tuctový příběh a herectví Joela McHalea, pak tu máme docela fajn retro mysteriózní thriller s legendárním Mulderem a Scullyovou v čele, kterak se snaží vykřesat z původního nápadu ještě poslední zbytky šťávy, aby ještě jednou, naposledy, nakojili hladové davy fandů. A dívat se na tenhle "boj" zvenčí je mnohem pohodlnější a přístupnější, než dejme tomu kdybych se rozhodl celý seriál začít postupně nakoukávat. My struggle wins. 2/10(26.1.2016)

 • classic
  ***

  S úvodným pilotom, s ohľadom návratu - kultu, The X - Files, nie som dvakrát nadšený, je to prešpikované množstvami konšpirácii, zostarnutý - Fox Mulder, čiže David Duchovny, už nie je, čo býval, na mysli mám - zápal a nadšenie po veci, starnutie sa na ňom extrémne podpísalo, Dana Scully, čiže Gillian Anderson, nemá ani, čo zatiaľ hrať. Pilotný diel, sa točí, okolo havárie U.F.O. v Roswelli - Nové Mexiko - júl -1947. , a to v digitálnych efektoch, ktoré bijú do očí, ďalej - ex - agentov, kontaktuje - fanatický moderátor do konšpiračných teórii, menom Tad O'Malley a vystrašená, mladá dievčina - Sveta, ktorú unášajú mimozemšťania, tak Scully, skonštatovala, že hm... , nie som sama ! Chris Carter, sa pokúša - dvakrát vkročiť do tej istej rieky, bohužiaľ, pochybujem, že sa mu to podarilo, má slabšiu réžiu, lepšie píše, a tak, to nejde dokopy. Seriálu, minisérii, dám samozrejme šancu, úvod, je zatiaľ, slabo vťahujúci a atraktívny, po 14. rokoch, to už nie je - ono ! Budem rád, ak sa ďalšie epizódy - vylepšia, lebo prvých - 5. sezón, možno aj 6. , obdivujem, som fanúšikom seriálu od roku 1993, do rokov 98 / 99, potom to už išlo dole vodou. Carter, je borec, no trochu sa obávam, že staré - dobré časy, jednoducho skončili... ?(26.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace