Mulder a Scullyová se mají pokusit komunikovat s muslimským teroristou v kómatu. Cílem je získat informace, které by mohly vést k dalším muslimským aktivistům... (TV Prima)

AlfaNumerO

Jsem smutnej. Člověk tolik let doufá v návrat milovaného seriálu (ač v posledních sériích čím dál tím víc guilty pleasure) a když už to přijde a člověk si říká: "Ty vole, těším se na pokračování mytologických dílů, celkem jich je 6, tak minimálně 3 budou mytologický, to je jasný". No a on skončil pátý díl a zatím byl čistě mytologický jenom jeden a to byl ještě k tomu z nejslabších. Co to kur*a, Cartere? Běž se spláchnout do hazjlu, takhle zacházet ze svým dítkem. O takového spratka nikdo nestojí. 53% ()

J*A*S*M

Chris Carter se asi zbláznil. Aneb jak totálně prošustrovat příležitost po 15 letech potěšit věrné fanoušky. Jako opravdu si někdo z tvůrců myslel, že stojíme zrovna o tohle? Debilně napsaný příběh o islámských teroristech, kde skoro absentuje paranormálno, trapný houbičkový trip, Mulder a Scullyová skoro bez společných scén. Zbytečná ztráta jednoho dílu z šesti. Smutné. ()

tron

Najhoršia časť a to vrátane komediálnej časti, ktorá bola tiež zlá, ale aj zábavne kuriózna, kým tento diel je proste len zlý, nudný a nezáživný. Jediný bod k dobru za absurdnú tanečnú scénu. ()

dO_od

// Co je moc, to je moc. Parodie střídající drama? Ne, akorát bordel. Chris Carter je hovado a už by nikdy neměl mít možnost něco dalšího napsat, natož natočit. Objektivně jsem někde na 20%, subjektivně to nenávidím za to, že mě to připravilo o hodinu života. ()

classic

Zaujímalo by ma, čo majú spoločné TERORISTI s mysterióznym seriálom ? , ktorý už, zrejme, nemá takú úroveň, toto je zatiaľ, najhoršia časť - novej minisérie !!!!!! Totálny - Ad absurdum !!!!! Noví, dočasní agenti, t.j Miller - s Einsteinovou, sú extrémne trápni !!!! Zdá sa mi, že títo ľudia, musia byť, isto na drogách, najmä - duchovný otec - Chris Carter ! Príšerné !!!!! ()

6thSun

Fucked up díl. Největší slabina je ale Lauren Ambrose, které zapomněli říct, že netočí další epizodu Odpočívej v pokoji, a proto by bylo vhodné smazat ze svého obličeje ony ironické škleby, tak typické pro dospívající dívenky. ()

GeusX

Z docela aktuálního příběhu o terorismu udělali tvůrci větší mišmaš než Pejsek s kočičkou, když vařili dort. Díl nakonec není v podstatě o ničem. Nejslabší z X-té série. ()

JohnCZ

Už mi docela začíná vadit, jak minisérie plýtvá místem na komediální epizody. Jedna sebeparodická epizoda úplně stačila a tentokrát jsem už čekal, že tvůrci konečně něco rozjedou a místo toho dostáváme ryze béčkovou epizodu s poměrně slabým writingem a otravnými filozofickými kecy, které mě už vadily v původním seriálu. Carter by opravdu měl zůstat u produkce a psaní scénářům nechat svým kolegům, kteří nezaspali dobu. I ty dialogy občas působily tak nějak uměle a strojeně. Houbičkový trip byl celkem fajn (The Lone Gunmen, yes!), pár hlášek se povedlo a dvojice mladých agentů mi kupodivu nevadila, byť bych jejich přítomnost na více než jednu epizodu neroztahoval. Nicméně se pořád nemůžu zbavit dojmu, že se úplně zbytečně plýtvá prostorem. ()

corpsy

Trochu rozporuplná časť, súčasne ale ukazujúca, aký by mal byť ten najideálnejší postoj k súčasnej svetovej problematike. AKTY X sú v novej série proste nestereotypné. ()

stration

Celá nová Akta X mě začínají pěkně srát. To si hernajs nemohli dát víc záležet? Kam zmizelo tajemno? Kam se poděl jeden z nejlepších seriálů historie? Toto je fakt slabota. ()

Trevor

V juhovýchodnom Texase dvaja bratia spáchajú teroristický útok. Uhádli ste, nie sú hinduisti. Jeden nich leží v kóme a za Mulderom a Scullyovou prichádzajú agenti Miller a Einsteinová s cieľom zistiť, či by sa od neho nedalo nejakým spôsobom získať informácie o teroristickej bunke, pre ktorú pracovali. A tak vzniknú dvojice Miller-Scullyová a Mulder-Einsteinová, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a pokúsia sa k informáciam dostať. Mulderov "výlet" určite nie je tým najlepším, čo Akty X kedy priniesli, ale epizóde ide skôr o hlbšiu podstatu, akou sú predsudky a podstata ľudí. Názov epizódy Babylon má tiež hlbší význam ako iba meno hotela. Ak by to nebola v poslednom čase tak obohratá platňa, možno by epizóda zarezonovala viac, takto to je priemer. ()

Colonist odpad!

Nejhorší díl revivalu a patrně i nejhorší díl Akt X vůbec (definitivní verdikt udělím až po dalším zhlédnutí celého seriálu). Každopádně "Fight Club" či "First Person Shooter", obecně vnímané jako naprosté dno seriálu, jsou v porovnání s touto epizodou klenoty. Já opravdu nechápu, co se s Chrisem Carterem stalo. Jak mohl duchovní otec Akt X takhle zblbnout? Vždyť býval geniální. Úpadek jeho kreativního talentu začal být patrný někdy od 8. série. Pak přišel druhý film. Už tam jsem si říkal, jak mohl natočit film, který je naprosto zbytečný, jelikož šlo jen o dlouhou, značně podprůměrnou samostatně stojící epizodu. No a s 10. sérií celý seriál téměř pohřbil. Mytologii úplně překopal a zničil, čímž fanouškům v podstatě naplival do tváře. Ale ani všechny "My Struggle" dohromady nejsou tak příšerné jako "Babylon". Tohle totiž nejsou Akta X, tohle je sračka. Slušně to napsat nelze. 10. série má jen 6 epizod. 2 jsou zabité mytologií, takže pak zbývají jen 4 samostatně stojící díly, které by měly představovat to nejlepší, co mohou Akta X nabídnout (proč je jinak oživovat, že?). Tyto čtyři epizody by měly být naprosté bomby, s nimi by si měli tvůrci vyhrát, vytáhnout z rukávu všechny trumfy. Jenže pak přijde Chris Carter a jednu z těch čtyř epizod úplně zmrší. Tento díl je naprosto zbytečný, je to mrhání filmovým materiálem a prací herců. To mu nikdo neřekl, že toto opravdu není dobrý nápad? I když ono by to bylo asi zbytečné, když je to velký šéf... Už jen ta zápletka je mizerná. Akta X nejsou 24 hodin, prací Muldera a Scullyové není honit teroristy. Na jednu stranu to chápu, příběhy Akt X vždycky tak nějak reflektovaly aktuální dobu, v níž seriál vznikal. 90. léta byla dobou paranoie a teorií o vládních konspiracích, tak to tvořilo jádro seriálu. Člověk se zároveň neekologicky choval k přírodě, devastoval ji, znásilňoval, a tak existovaly názory, že mu to příroda jednou může vrátit (v reálu globálním oteplováním, v seriálu se to odráželo v epizodách jako "Darkness Falls" či "Detour", v nichž devastování přírody oživilo nové živočišné druhy či spící monstra z dávné minulosti). Takže inspirace reálným děním a dobovými náladami tu byla vždy. Ale u "Babylonu" si nemyslím, že chtěl Carter reflektovat aktuální napětí z terorismu, spíše si dle mého názoru touto epizodou něco kompenzoval (asi nemůže spát kvůli strachu z terorismu nebo je islamofob - což mu ostatně bylo po premiéře tohoto dílu vytýkáno). Příběh nehodný Akt X je však tím nejmenším, to by člověk ještě přežil (ostatně téma terorismu bylo už v 5. sérií v "The Pine Bluff Variant" a nebyl to špatný díl). Kdyby tedy ty teroristy alespoň opravdu honili, tak by to mohlo být zábavné. Jenže celý ten díl je o tom, že se snaží o komunikaci s teroristou v kómatu. To zní zábavně, že? Kdepak. Není to zábavné, napínavé ani zajímavé. Je to jen debilní. Navíc Mulderův trip na houbičkách je něco tak neuvěřitelně trapného, že se to nedá ani popsat. Znovu připomínám, že jednu ze 4 samostatně stojících epizod zabili tím, že Mulder v kovbojském klobouku tancuje v country baru. TOHLE PŘECI NEJSOU AKTA X! Kvůli tomuhle si člověk ten seriál nepouští! Cameo Osamělých střelců také nefunguje, protože přijde ve chvíli, kdy je divák zcela znechucen tím, co sleduje. Carter si podle mě nedokázal v hlavě ujasnit ani tón této epizody - příběh se tváří strašně vážně, ale ulítlý Mulderův rauš je jak vystřižený z komediální epizody. Kapitolou samou o sobě jsou pak nově představené postavy agentů v podání Lauren Ambrose (pracovně jí budeme říkat píča) a Robbieho Amella (kus prkna, který umí mluvit). Nerozumím tomu, proč tyto extrémně nesympatické postavy Carter vymyslel (velký prostor mají i v následující mytologické epizodě). Měly se snad jednou stát nástupci Muldera a Scullyové? Nebo si věřil, že budou mít takový úspěch a dostanou vlastní spin-off? Naštěstí je diváci nenáviděli, takže se v 11. sérii po první epizodě potichoučku vytratili. Zkrátka a dobře, celý tento díl je naprosto tragický, nefunguje tu vůbec nic. Nikdy bych nevěřil, že nějaké epizodě Akt X dám odpad, ale tady nemůžu jinak. Tento díl nemá žádné kladné rysy. Není nic, co by ho nějak zachránilo. Jsem tu znechucený úplně ze všeho, dokonce i z Muldera a Scullyové. Vlastně si to ten odpad zaslouží, protože to zkrátka nejsou Akta X. Tento díl mě natolik zničil, že jsem nechtěl koukat na 11. sérii. Ta je naštěstí mnohem lepší než 10., ale to už je jiný příběh.... Lidé dobří, tomuto dílu se vyhněte! Toto opravdu nejsou Akta X! Bude Vám z toho na blití jako mně. () (méně) (více)

maverick10

Tak tohle bylo asi tak mimo, jako když auto PPLka zaparkuje v depu DPDčka. V tomhle díle stačilo už jenom, aby projel v pozadí jakékoliv scény zelený pidlooký uřvaný Alzáček na kolobrndě a prohlásil bych Chrise Cartera nesvéprávným! ()

filmmovier

Jako...ne. Možná v klasicky dlouhé sérii, ale rozhodně ne v první sérii po čtrnácti letech, která má dílů jenom šest. Chris Carter mě začíná pěkně srát, protože to je možná ještě horší než My Struggle a rozhodně větší zbytečnost než druhý film. Děj o ničem (do mytologie by se to možná zařadit dalo, a to i s hodně, hodně velkou fantazií). Ale takhle? Epizoda, která se bere vážně, takhle opravdu ne. Tohle nucené a otravné téma je v tomhle seriálu opravdu z ytečné. Co je na tom jako Akta X? Nic, tohle je jako z úplně jiného seriálu. Na Duchovnym je sice vidět, že si to fakt užívá (ne jako ty čtyři díly předtím), ale je tam prostě spousta zbytečnosti - furt klanění se Alláhovi, nekončící blábolení o tom, že chtěj (u)věřit (ale to už od začátku revivalu), nové postavy zbytečné (ano, koukám na vás, agenti!), staré postavy taky zbytečné (úplně všechny, včetně agentů), málo společných scén Muldera a Scullyové, až znepokojivě hodně společných scén Einsteinové a Millera, čím dál méně Scullyové, naprosto debilní zhulená scéna a dobrá hudba... ááá, vidíte, našel jsem pozitivum! A pokud Carter posere i konec (jakože asi jo), ukáže se tento návrat (kromě druhého a třetího dílu) opravdu naprosto zbytečným. Jedenáctou sérii jim přeju a i já jí chci hrozně moc vidět, ale pokud bude mít méně jak dvacet dílů, bude to všechno špatně. Tohle ti neodpustím, Cartere! 50%. PS: Ten člověk, který tenhle seriál vytvořil, je opravdu čím dál zvláštnější a celé to své geniální dílo zabíjí. Moffate, vítej zpátky mezi elitou scénáristů, které mám rád!rony ()

venison

S01E05 - Po dvou relativně obstojných "starých dobrých známých" dílech zase jeden propadák.. Chris Carter populisticky míří na současné dění zamícháním islámských teroristů do děje.. Muldera nechal sjet a nastrčil do seroše dvě nové postavy, kopie těch stávajících.. Občas jsem se nějaké situaci či hlášce (zejména Mulderově) zasmála, ale jinak díl o ničem.. Možná mají producenti seriálu Gillian Anderson a Davida Duchovnyho ostřihnout a nahradit mladším ročníkem.. ()

Autogram

U mě dobrý. Celá séria je niečo iné, ako staré veci, treba si zvyknúť. Téma terorizmu navýsosť aktuálna a vážna je zľahčená Mulderovým tripom. Aj nastupujúca generácia mladých agentov, takmer Einsteinov s otvorenou mysľou mi sadla a vedel by som si ich predstaviť aj častejšie. A nemusí to byť ani v päťdesiatich odtieňoch nejakej farby. –––– Ako je to možné? – Ty si skrátka samý zázrak. ()

jefff

Zvláštní díl, kde chtěli tvůrce zabrnkat na současné problémy, ale podařilo se to jen zčásti. Nadruhou stranu odlehčenější nota fungovala lépe než ve vynuceně vtipné třetí epizodě. ()

Loki_Six

"You know, I've never seen a patient receive so much attention... especially one who's so unworthy of it. Just like all those immigrant groups coming over here, taking all our jobs, clogging up the health care system and our schools, and they don't even speak English. A church group brought 200 Arab refugees to our town, and now they're saying that they want to bring some more. It's all part of a government program paid for by my tax dollars, which means that I come to work every day, and I pay for these people... So I did some research, and I found out that this is all part of a plot by the United Nations to get these people into the US, so that they can form terrorist cells. Yeah. You turn your back on these people, you're taking your chance." Slabá časť, ale potešilo, že si trochu urobili srandu aj z takto zabednených ľudí. ()