Reklama

Reklama

Akta X - Série 1 (1993) (série)


Čert z Jersey (S01E05)

(epizoda)
  • Česko Jerseyský čert (neoficiální název) (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Máme tu stvoření, které požírá bezdomovce. Agent Mulder tvrdí, že muže zabila příšera, která si říká "Jerseyský čert", a naopak Scullyová je toho názoru, že je to pouze pohádka pro malé děti, a proto odjíždí na oslavu narozenin svého kmotřence. Mulder, který se zapálením dále vyšetřuje případ, se dozvídá, že zvíře už bezdomovci několikrát spatřili... (Varan)

(více)

Recenze (13)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Někdo nebo něco tam venku má hlad." New Jersey Devils? Nikoli, tentokrát to nejsou šílenci s hokejkami na ledě, ale spíše hambatí hromotluci v lese a práce pro etnobiologa. A při tomto boji o zachování pozice člověka na vrcholu potravinového řetězce mě bavil zejména "přehnaně zdvořilý" detektiv Thompson. Pro tyto nerudné týpky mám zkrátka slabost. ()

Nikolas__ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Solidní pečeť - 80 - 89%_ Klasická Monster of the week epizoda, se zajímavým rozuzlením, průběhem, a atmosférou. Prostředí opět příjemné, i tak si ale myslím, že šel díl udělat i lépe. A toho názoru je pokud vím více fandů. On je totiž pro tento seriál vhodnější big foot, než domorodý bezdomovec. ()

Reklama

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Solidní epizoda, která však bývá fanoušky seriálu opomíjena. Jistě, nepatří do TOP 10, dokonce ani do TOP 50, ale špatná není. V první sérii jsou mnohem horší díly. Má to dobrou atmosféru a zajímavé lokace (les, čtvrť bezdomovců). Muldera mám nejradši, když jako osamělý vlk bojuje za pravdu, zatímco se mu někdo snaží házet klacky pod nohy (tady jde o ututlání nebezpečí kvůli potenciálnímu ohrožení turistického ruchu - skoro jako v Čelistech). Mladičká Gillian Anderson je v tomto dílu neskutečně roztomilá :-) Za mě hezké 4 hvězdičky. ()

GASTON73 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Agenti Mulder a Scullyová na stopě stvoření, které požírá bezdomovce.Mulder a Scullyová vyšetřují v New Jersey smrt bezdomovce, který byl částečně sežrán. Otisky zubů jsou téměř lidské. Podle Muldera bezdomovce zabila bestie, které se říká jerseyský čert. Scullyová, která ho považuje pouze za pohádku, odejde na oslavu narozenin svého kmotřence. Mulder hovoří s bezdomovci a zjistí, že spatřili nějakou bytost a že policie je před ní varovala. Scullyová pracuje na svých společenských kontaktech a Mulder na svém případu - v lese pronásleduje zvířecí ženu. Ta ho napadne, ale Scullyová, která se vrátí, ho zachrání. Zvířecí žena unikne a v lese ji zabije policie. V jejím zažívacím traktu je nalezena lidská kost. (Oficiálcí text) Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/products/serialy/ ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Vážne to bol muž?“ – „To ešte dokážem rozoznať.“ Z Aktov X som mal vždy najradšej hororové epizódy. A táto medzi ne bez debaty patrí, aj keď treba dodať, že je ladená troška odľahčenejšie. Možno aj vďaka sympatickým postavám, s ktorými má Fox slušnú interakciu, či už je to antropológ v podaní Gregoryho Sierrau (mutant z Do vnútra Planéty opíc a nepriateľský vojak z lodnej hliadky, ktorému Charlie Sheen hodí granát do úst v Horúcich strelách 2), policajt (Michael MacRaeom z Crichtonovej Kómy) a bezdomovec Hrothgar Mathews (Nekonečný príbeh 3, D-Tox). Na vrcholné pecky á la Hniezdo (resp. sequel Tooms) alebo Domov sa Čert z Jersey predsa len nechytá. Čo mi nevadí a napriek tomu dávam bez debaty 4*, lebo táto časť obsahuje presne TÚ esenciu strašidelnosti a istej uveriteľnosti, ktorá ma na seriáli zaujala od prvého dielu. Tvorcovia dokázali v divákovi vyvolať presvedčenie, že existuje síce malá, ale lepšia ako žiadna, šanca, že aj v civilizovaných 90. rokoch mohli existovať veci medzi nebom a zemou, tajomné bytosti ukryté pred očami verejnosti v hlbokých lesoch. Stratený medzičlánok, slepá ulička v evolúcii, niečo, čomu sa do dnešných dní darilo úspešne schovávať. Už v piatej časti prvej sezóny tvorcovia siahli po reálnej legendy „diabla z New Jersey“, ktorú môžeme poznať aj z hororov The Barrens (2012) alebo 13th Child (2002). Po tom, čo sa naplno ukáže ústredný „tvor“, atmosféra napätia predsa len dosť poľavuje (ale vylepšuje to smutný koniec typický pre agresívnu ľudskú bytosť). Napriek tomu môj obľúbený diel. Zábavnosť mu dodávajú aj Scullyovej pokusy o zaradenie sa do "vzťahového života". ()

Galerie (26)

Zajímavosti (5)

  • Postava doktora Diamonda (Gregory Sierra) je pojmenována po známém antropologovi Jaredu Diamondovi. (Kubaaa97)
  • V této epizodě hraje stejná melodie jako ve hře „Fallout 2“. (Winster)

Reklama

Reklama