Čert z Jersey (S01E05) (epizoda)

• Česko

Jerseyský čert

(neoficiální název)

The Jersey Devil

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1993, 44 min

"Někdo nebo něco tam venku má hlad." New Jersey Devils? Nikoli, tentokrát to nejsou šílenci s hokejkami na ledě, ale spíše hambatí hromotluci v lese a práce pro etnobiologa. A při tomto boji o zachování pozice člověka na vrcholu potravinového řetězce mě bavil zejména "přehnaně zdvořilý" detektiv Thompson. Pro tyto nerudné týpky mám zkrátka slabost.(28.2.2018)

Agenti Mulder a Scullyová na stopě stvoření, které požírá bezdomovce.Mulder a Scullyová vyšetřují v New Jersey smrt bezdomovce, který byl částečně sežrán. Otisky zubů jsou téměř lidské. Podle Muldera bezdomovce zabila bestie, které se říká jerseyský čert. Scullyová, která ho považuje pouze za pohádku, odejde na oslavu narozenin svého kmotřence. Mulder hovoří s bezdomovci a zjistí, že spatřili nějakou bytost a že policie je před ní varovala. Scullyová pracuje na svých společenských kontaktech a Mulder na svém případu - v lese pronásleduje zvířecí ženu. Ta ho napadne, ale Scullyová, která se vrátí, ho zachrání. Zvířecí žena unikne a v lese ji zabije policie. V jejím zažívacím traktu je nalezena lidská kost. (Oficiálcí text) Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/products/serialy/(5.5.2017)

"Maybe we're just beasts with big brains."(16.2.2018)

"Asi jste často stával ve frontách v supermarketech, Muldere.. Tahle historka je tak stará !!" ;) Ale tahle epizodka vůbec nepojednává o místním hokejovém týmu..;)(1.1.2017)

V rámci Aktov X hororová klasika. Čert resp. diabol z New Jersey je reálna legenda (Ok, máte pravdu, troška si to navzájom odporuje) a agenti Mulder a Scully sa jej na krvavé zuby pozreli už v jednej z vôbec prvých častí celého seriálu. Mystická legenda, pôsobivá lesná výprava, čo chcieť viac?(24.3.2018)