Duch stroje (S01E07) (epizoda)

Ghost in the Machine

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1993, 45 min

John S. Bartley

Mark Snow

James Coblentz

Kostýmy:

Larry S. Wells

Komentáře uživatelů k epizodě (6)

Na svátek Halloweeen luští agenti Mulder a Scullyová smrt muže, kterého nejspíš zabil myslící počítač.Jerry Lamana, Mulderův dřívější partner, ho požádá o pomoc v případě úmrtí ředitele společnosti, který byl zabit elektrickým proudem poté, co se rozhodl zastavit projekt na vytvoření umělé počítačové inteligence. Scullyová i Mulder navštíví Brada Wilczeka, který tento počítačový systém navrhl a dostal se do konfliktu se zesnulým ředitelem. Když se Lamana vydá zatknout Wilczeka, je zabit porouchaným výtahem, čemuž Wilczek bezmocně přihlíží. Mulder se od Muže z Pentagonu dozví, že o Wilczeka a jeho projekt umělé počítačové inteligence se zajímá ministerstvo obrany. Wilczek Mulderovi prozradí, jak je možné systém zničit a agent do systému zavede zničující počítačový virus navzdory snaze počítače i ministerstva obrany tomu zabránit. Poslední slova počítače jsou: "Brade, proč?" (Oficiální text) Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/products/serialy/(5.5.2017)

"Možná mu někdo volal předtím, než se stal součástí elektrický sítě." Chytrých domů ovládaných COS se trošku děsím. To není žádný hodný český CML z Návštěvníků, ale potvora, se kterou Mulder se Scullyovou svedli velmi solidní souboj. Mne to tedy napnulo a musím smutně konstatovat, že ten slušně vychovaný výtah se nakonec zachoval jako pěkný prevít.(26.4.2018)

"Já tomu přijdu na kloub, i kdyby mě to mělo zabít.." ;)(5.1.2017)

"Scruffy minds like me like puzzles. We enjoy walking down unpredictable avenues of thought... turning new corners but as a general rule, scruffy minds don't commit murder. "(16.2.2018)

Ak uvidíte japonský Ghost in the Shell, budete mať na umelecké zobrazenie umelej inteligencie vyššie nároky. Jedna z epizód do počtu, kde viete predvídať jej príbeh, kde vytvára trocha napätia aspoň postava bývalého Mulderovho kolegu. Dynamická kamera dáva dialógom väčší adrenalín, svetlo a tieň, rozmazanie a rozjasnenie obrazu sú tiež využívané rozumne a prínosne. A to je tak všetko, čo sa dá povedať o pozitívach tejto epizódy.(3.5.2018)

Téma umělé inteligence se Aktům X moc nepovedlo. I když některé scény (smrtící výtah, Scullyová ve větrací šachtě) stály za to.(20.3.2018)