Vesmír (S01E09) (epizoda)

USA / Kanada, 1993, 47 min

Chris Carter

John S. Bartley

Mark Snow

Když dojde k sabotáži vesmírné mise, Mulder se obává, že to je práce mimozemského ducha, který vstoupil do těla bývalého astronauta.Agenti dostanou za úkol vyšetřit podezření ze sabotáže programu raketoplánů. Vedoucí tohoto programu podplukovník Belt je bývalý astronaut, kterému se v roce 1977 podařilo získat fotografie tváře na Marsu. Ten agenty ujistí, že je všechno v pořádku. Raketoplán odstartuje, ale brzy se objeví problémy, které se podobají těm, se kterými se v roce 1977 na své cestě k Marsu potkal i podplukovník Belt. Záhadná síla, která vypadá jako mlha, způsobí automobilovou nehodu a vyděsí řidiče. Belt sám podstoupí regresi a jeho astrální tělo ho opustí. Při prohlídce příslušných záznamů agenti zjistí, že program sabotuje právě Belt. Ten tvrdí, že ho ovládá nějaká síla, která ho k sabotáži nutí. Dráha letu raketoplánu je změněna tak, aby nehavaroval. Belt se pokusí síle vzdorovat, vyskočí z okna a zabije se. (Oficiální text) Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/products/serialy/(5.5.2017)

"Na raketoplánu je asi 1.700 věcí, které se můžou pokazit. Ale je tu taky 1.700 lidí, kteří tomu mají zabránit." Tak to je evidentně málo lidí. Nevadí. Alespoň je co řešit. ONI jsou zkrátka tady, s tím už se nic nenadělá, a hypnotizér Mulder má co hledat. To mě většinou baví, ale "neschopný" mimozemský duch mě nechal poněkud chladným.(30.4.2018)

"Nechtěl sis říct o autogram, Muldere ??" ;)(6.1.2017)

"Look. There are about 17,000 things that can wrong with the shuttle, and about 17,000 people to make sure they don't."(16.2.2018)

7/8(5.9.2017)