Reklama

Reklama

Akta X - Série 1 (1993) (série)


Padlý anděl (S01E10)

(epizoda)
  • USA Fallen Angel

VOD (1)

Obsahy(1)

V lese havaruje UFO. Na místo ihned přijíždí armáda, která místo vyklízí, aby zahladila stopy. Muž z Pentagonu promluví k Mulderovi a posílá ho do lesa, ale kvůli neopatrnosti je agent Mulder zatčen, protože jeden z fotografů Muldera vyfotil na místě pádu. Jediné, co všechny zajímá, je to, kde je pilot UFO... (Varan)

Recenze (8)

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na poměry první série nezvykle akční díl. V kontextu s touto epizodou dávají smysl mizerné efekty u předcházejícího dílu, tvůrci si zřejmě šetřili rozpočet na tohle. A dobře udělali, "Fallen Angel" je jedním z nejlepších mytologických dílů začátku seriálu. Efekty jsou opravdu kvalitní (možná jen to závěrečné odhození Muldera ve skladišti nevypadá úplně dobře). Motiv závodu s časem dodává příběhu ty správné grády. Je to hodně akční a napínavé. Nejslabší je na této epizodě paradoxně postava Maxe Feniga. Ten mi nikdy nepřišel zajímavý nebo nějak důležitý z hlediska celkové mytologie. Scény s ním poněkud zpomalují tento jinak našlapaný díl. Charakterem to vlastně dost připomíná mytologické díly od poloviny 2. série dál, ty jsou většinou pojaté akčněji a bombastičtěji. Z příběhového hlediska je vliv této epizody na další směřování hlavní příběhové linie sice prakticky nulový, ale i tak mě tyhle mytologické jednohubky první série dost baví. Čistých 5 hvězdiček to není, jenže 4 by byly zase málo. Je to hodně zábavný díl. ()

GASTON73 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Budoucnost projektu Akta X je v ohrožení, když se Mulder tajně infiltruje do vládního programu, který má kamuflovat nehodu UFO. V lese havaruje mimozemská kosmická loď. Na místo havárie se bleskově dostaví armáda, evakuuje celou oblast a snaží se tuto událost utajit. Muž z Pentagonu o tom poví Mulderovi a řekne mu, že Mulder má dvacet čtyři hodin, než bude celá oblast "asanována". Mulder pronikne až k místu havárie, ale když ho fotografuje, je zadržen. Po zadržení se setkává s Maxem Feningem, UFO maniakem a Mulderovým obdivovatelem. Armáda zatím hledá pilota havarovaného UFO. Scullyová Muldera osvobodí a informuje ho o tom, jaké problémy ho čekají u FBI s jeho nadřízenými. Mezi tím se pilot UFO střetne s jednotkami, které po něm pátrají, a zlikviduje je. Mulder zadrží Feniga a všimne si, že Fenig má za uchem jizvu podobnou jizvám, jaké mívají ti, které unesli mimozemšťané. Scullyová Maxe považuje za mentálně labilního. Mulder ho však pronásleduje do skladiště, kde se setkávají s mimozemšťanem. Max je unesen. Po návratu do Washingtonu Muldera vyslíchá vyšetřovací výbor. Když Mulder opustí místnost, Muž z Pentagonu výboru sdělí, že by bylo daleko nebezpečnější propustit Muldera z FBI a nechat ho uveřejnit všechno, co ví, než ho nechat u FBI dělat jeho práci. (oficiálcí text) Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/products/serialy/ ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Jak můžu vyvrátit lži opatřený úředním razítkem?" Pohádka o Libyjské stíhačce s jaderným arzenálem sestřelené nad územím USA je ještě vtipnější než ta o Saddámových chemických zbraních. A potvrzuje ji i meteorit vznášející se nad Wisconsinem. Tohle mě prostě bavilo, ale Mulderovo pochybení s nevyplněním formuláře 302 bylo prostě neomluvitelné. Jak takový bordelář vůbec může dělat u FBI? Prostě může, protože nepřátelé si ho chtějí držet blízko u těla a tomu rozumím. ()

Nikolas__ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100%_ Tuto epizodu jsem často vyhlašoval jako nejspíše nejlepší z první sezóny. Max je vážně báječná postava, monstrum je zajímavé, jeho schopnosti taktéž, a atmosféra by se dala krájet. K tomu tu má excelentní scény Mulder, a je příjemné jak se seriál opět vrací k mimozemské tématice, jasně dalo by se brát že to dělal i Space, ale mytologie to nebyla. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (9)

  • Ke konci pronese postava Deep Throat (Jerry Hardin) slavnou hlášku z filmu Kmotr II (1974): "Drž si své přátele blízko, ale nepřátele ještě blíž." (killberrybil)
  • Max Fenig (Scott Bellis) odkazuje na několik skutečných vyšetřovacích skupin UFO: NICAP (National Investigations Committee on Aerial Phenomena), MUFON (Mutual UFO Network), CUFOS (Center for UFO Studies) a CSICOP (Committe for the Scientific Investigation of Claims of the Paranormal). (Kubaaa97)
  • Maxovo (Scott Bellis) tvrzení, že je členem NICAP, nedává smysl, protože skupina se rozpadla v roce 1980. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama