Reklama

Reklama

Akta X - Série 1 (1993) (série)


Eva (S01E11)

(epizoda)
  • USA Eve

VOD (1)

Obsahy(1)

Dva muži byli zabiti tak, že jim byla vysáta krev. Za podivných okolností byla usnesena 18letá dívka Teena, a aby se předešlo i unesení druhé dívky, jedou ji agenti chránit. Vše se změní poté, co jsou dívky podrobeny experimentu. (Varan)

Recenze (11)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Ztratil téměř sedmdesát pět procent krve !! To jsou téměř čtyři litry, Muldere !!" - "Dá se říct, že měl prázdnou nádrž.." ;) Další skvostná xfileovská hororová lahůdka v podobě variace dvou velmi silných motivů.. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Klasická epizoda s creepy holčičkami. Bezesporu jeden z nejlepších dílů. Akta X umí být děsivá i bez bubáků a krve. Je až k neuvěření, že takto výborný díl není dílem obvyklých autorů seriálu. Tady dokázali hostující scenáristé a režisér vytvořit něco nezapomenutelného. Je veliká škoda, že tento tvůrčí tým už nikdy žádnou další epizodu nedělal. ()

Reklama

helraiser 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Atmosférická podívaná ve které vyleze na povrch jeden genetický vládní experiment, který se zrovna moc nepovedl. No prostě stvořit superčlověka není jen tak. Na scenu se opět vrací Muž z Pentagonu a tak o vládní tajemství není nouze. Hodně temná a děsivá podívaná se dvouma malýma holkama v hlavní roli. Tohle se tedy opravdu povedlo. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"My dvě jsme tvoje chyba." Nerad bych někdy narazil na nějakou tu Evu s několika chromozomy navíc a digitális připraveným k akci. Já mám totiž chromozomů tak akorát, možná mi i nějaký chybí, a Ev 9 a 10 se nadpřirozeně bojím, takže tato epizoda patrně splnila svůj účel. ()

GASTON73 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Agenti Mulder a Scullyová pátrají po dvou dívkách, které zmizely poté, co jejich otcové zemřeli za totožných okolností. Stopy je dovedou ke genetickému experimentu s děsivými následky. Mulder a Scullyová vyšetřují dvě podivná úmrtí mužů z opačných konců USA, jímž byla vysáta krev. Několik dnů nato je unesena osmiletá dcera jedné z obětí Teena a agenti odjíždějí do Kalifornie, aby chránili osmiletou dceru druhé oběti Cindy. Ke svému překvapení zjistí, že dívky jsou identická dvojčata, a také to, že obě rodiny se zůčastnily oplodňovacího programu vedeného Dr. Sally Kendrickovou a že tato lékařka byla propuštěna pro své nepovolené genetické pokusy. Muž z Pentagonu řekne Mulderovi o přísně tajných genetických pokusech, v jejichž rámci vznikli identičtí chlapci, kterým se říkalo Adam, a idetické dívky, zvané Eva. Agenti najdou v ústavu pro choromylsné identickou dvojnici Sally Kendrickové, říká se jí Eva 6. Ta jim sdělí, že Evy byly stvořeny s nějakými chromozomy navíc, čímž získaly nejen mimořádnou sílu a inteligenci, ale také sklon k psychózám. Cindy unese poslední Eva a Cindy se poprvé setkává se svým dvojčetem Teenou. Dívky zjistí, že už o sobě vlastně dávno vědí a že každá zabila svého otce. Otráví i Evu, která se jim pokouší pomoci. Potom se dostávají do péče Muldera a Scullyové a také se je pokusí otrávit, Mulder to však zjistí včas. Dívky jsou uvězněny spolu s Evou 6. Na závěr je navštíví Eva 8, která si je přišla vyzvednout. Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/news/akta-x-tv-serial/ ()

Galerie (24)

Zajímavosti (9)

  • Eva 7 je po většinu epizody líčena jako padouch jednající podle své vrozené násilné povahy. Ve skutečnosti se ale snaží zastavit a vyléčit jejich vražedné sklony. (Kubaaa97)
  • Rocková skupina Eve 6 pojmenovala svou kapelu podle této epizody. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama