Oheň (S01E12) (epizoda)

Larry Shaw

Chris Carter

John S. Bartley

Mark Snow

Agenti Mulder a Scullyová spojují síly s inspektorkou Scotland Yardu, když muž s pyrokinetickými schopnostmi upaluje členy britské aristokracie.Phoebe Greenová, Mulderova dávná přítelkyně, požádá Foxe o pomoc při zajištění bezpečnosti britského diplomata, který má navštívit USA. Předtím totiž už byli zabiti někteří členové britského parlamentu. Všichni uhořeli.Mulder se domnívá, že to mohl udělat nějaký pyrokinetik, člověk, který dokáže ovládat oheň. Vrah, Cecil L'Ively, zatím zabije diplomatova domovníka, sám zaujme jeho místo a pokouší se dostat důvěru celé rodiny. Scullyová se dozví, že L'Ively již pracoval pro dvě předchozí oběti a že nyní se nachází v USA. Zatímco Mulder zachraňuje děti z plamenů, Scullyová bojuje s L'Ivelym. Ten sám začne hořet a přitom se maniakálně směje. Phoebe ho polije hořlavinou, aby ho tak zlikvidovala. Scullyová potom uzavírá případ s tím, že L'Ively se zotavuje z těžkých popálenin a že odborníci si nejsou jisti, jak by ho mohli bezpečně uvěznit. Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/news/akta-x-tv-serial/(14.8.2017)

"You can't fight fire with fire!" Crowley to zahral dobre.(17.2.2018)

"Nikdy jsem neviděl oheň obcházet fyzikální zákony." Samovznícení britských aristokratů mě nechává poměrně chladným, ale sexuálně obtěžovaný agent Mulder na stopě pyrokineze mě docela bavil.(9.5.2018)

"Můžu vám něco přinést, pane ?!" - "Strašně rád bych si zakouřil.." ;)(7.1.2017)