Reklama

Reklama

Akta X - Série 1 (1993) (série)


Opačné pohlaví (S01E14)

(epizoda)
  • USA Gender Bender
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, 1994, 45 min

Obsahy(1)

Podivná vražda žen a mužů, kteří zemřeli na srdeční slabost, je svalena na místní náboženskou sektu. Při výslechu se agenti od bratra Andrewa dozví, že sektu již jeden bratr opustil. Když vrah provede nadpřirozený kousek, změní se pohled agentů na celou záležitost. (Varan)

Recenze (12)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Třeba šli do kina.." ;) Tak to tihle sexuální voodoo provozující amišové asi nejspíš nešli !! ;) Ale já bych si dal říct, pokud by šlo o podobnou pecku, za jakou tahle epizoda bezvýhradně platí.. Formálně sérii zásadně ozvláštňující a naprosto skvostný díl, za mě jeden z nejlepších vůbec, jímž Rob Bowman jen ukazuje, proč mu byl svěřen první xfileovský biják.. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po příběhové stránce je toto jeden z nejblbějších dílů. Zápletka je na můj vkus až moc šílená. Je to pořádná slátanina - zběhlý pseudoamiš se schopností změny pohlaví zabijí sexem...a aby toho nebylo málo, tak tu ještě máme jeskyni s magickou keramickou hlínou. Samotný konec pak tomu všemu dává totálně na prdel. Nechce se mi věřit, že toto mohli myslet vážně. Ale příšerný díl to není. Bowmanova režie je kvalitní (už tady při své seriálové prvotině dokazuje, jak skvěle umí pracovat se světlem a tmou), hudba Marka Snowa je výrazná (hlavní motiv se v seriálu ještě několikrát objeví) a napětí spolu s atmosférou epizodě nechybí (nejlepší je noční návštěva Muldera a Scullyové na farmě). Koukatelná blbost. ()

Reklama

GASTON73 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Člen náboženské sekty, který je schopný měnit pohlaví, se stává hlavním podezřelým v případu série vražd.Mulder a Scullyová vyšetřují úmrtí tří žen a dvou mužů, kteří zemřeli na srdeční slabost při sexuálním aktu. Agenti se dostávají až k podivné sektě, která si říká Kindred. Jeden z jejích členů, Andrew, řekne Scullyové o jiném členu sekty, bratru Martinovi, který sektu opustil, aby "se stal jedním z vás". Andrew začne svádět Scullyovou, ale Mulder zasáhne. Vrah se chystá zabít další oběť, policie však včas zakročí. Ženy se mění v muže, napadne policistu a uprchne. Agenti ho (ji) pronásledují do motelu, kde ho (ji) zadrží. Sekta pomůže vrahovi utéct. Dům sekty je nalezen opuštěný a nedaleko něj se objeví kruh v obilí. Mulder předpokládá, že členové této sekty byli ve skutečnosti mimozemšťané. Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/news/akta-x-tv-serial/ ()

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mytologické epizody mi s postupujícím časem připadají čím dál lepší (kdysi jsem dával přednost těm samostatným, teď se to vyrovnává), ale tahle pořád zůstává výjimkou. Atmosféra je místy velmi hutná, i ta zápletka je zajímavá, ale místy mi to přijde poněkud utahané a v celkové kontextu mytologie se nakonec ukázala jako slepá odbočka. Zajímavostí je, že se tu v odlišné roli objevil budoucí důležitý protagonista mytologie - Alex Krycek. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Všechny nás rmoutí, co se stalo s vaším světem, ale není to naše věc." Určitě není? A co bratr Martin? Nebo spíš sestra Martina? Já mám tedy celkem pochopení pro sekty žijící mimo systém, v souladu s přírodou a netolerující zlost nebo násilí. Tady však běhá dvoupohlavní feromonový svůdník a je třeba ho lapit dokud nevysouloží z dalších lidí životy. I když i to je diskutabilní. Kdybych si totiž měl vybrat, jestli zemřu stářím v bolestech nebo o něco dřív při nejlepším sexu svého života, tak bych se nad tím minimálně zamyslel. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (9)

  • Když detektiv Horton (Mitchell Kosterman) zmiňuje čas, kdy oběť vstoupila do místnosti s „ženou“, bylo 10:13 PM. Jedná se o odkaz na měsíc a den, kdy se narodil Chris Carter. (Kubaaa97)
  • Tony Morelli si v této epizodě zahrál policistu. Už jsme jej ovšem mohli vidět v epizodě Muž z Pentagonu (1993), kde hrál muže v černém. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama