Mladý srdcem (S01E16) (epizoda)

• Česko

Mark Snow

James Coblentz

Kostýmy:

Larry S. Wells

Srdcem mladý (Young At Heart) - Zločinec, který měl již před lety zemřít ve vězení, chystá Mulderovi odvetu.S Mulderem se spojí jeho bývalý partner Reggie Purdue. Jde o poznámku nalezenou v nedávno vyloupeném klenotnictví. Zanechal ji tam John Barnett, zločinec, jehož trestná činnost před lety tvořila většinu náplně Mulderovy práce. Barnett podle dostupných záznamů před čtyřmi lety zemřel ve vězení, a tak někdo musel perfektně napodobit jeho rukopis. Mulder při pátrání zjistí, jaké pokusy dělal doktor Ridley, lékař, který prohlásil Barnetta za mrtvého. Ridleymu byla také za jeho nekalou činnost odebrána lékařská licence. Ridley dělal pokusy i s Barnettem. Jeho amputovanou ruku nahradil novou končetinou, která měla vyrůst z buněk mloka. Ridley řekne Scullyové, že jeho činnost financovala vláda. Od Muže z Pentagonu se Mulder dozví, že vláda se stále zajímá o Ridleyho práci a snaží se získat žívý výsledek jeho pokusů v osobě Barnetta. Ten zatím pokračuje v zabíjení Mulderových přátel a jeho otisky prstů se objeví i na telefonním záznamníku Scullyové. Barnett sleduje Scullyvou až na cellový recitál, kde ho vysledují agenti FBI. Barnett vystřelí na Scullyovou, ale ta má na sobě neprůstřelnou vestu. Barnett se pak pokouší uniknout halou. Tam ho zastřelí Mulder. Mudler se obává, že "neviděli skon Johna Barnetta". Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/news/akta-x-tv-serial/(14.8.2017)

"Nějakej mrtvej chlap vykrádá zlatnictví a píše mi básničky." Někteří lidé zkrátka neumí umřít, po smrti spiklenecky pomrkávají a ještě mládnou. Tak to se musí vyšetřit. A já Mulderovi věřím. Vyřešil to jednou, vyřeší to podruhé a když to bude nutné, tak to jistě zvládne ještě mnohokrát.(21.5.2018)

"Tobě možná stačí pět minut, Muldere, ale my ženy to máme rády delší.." ;) Další oživlý kostlivec v Mulderově skříni..(11.1.2017)

Scully - Mulder, I know what you did wasn't by the book. Mulder - Tells you a lot about the book, doesn't it?(17.2.2018)

Trochu zavádějící název, ale proč ne. Mulderovi kostlivci se po šesti letech hrabou ze skříně a to skoro doslova, takže tentokrát je potřeba po sobě pořádně poklidit. Díl, který se zabývá genetickou manipulací, opět reflektuje devadesátá léta, kdy se vedly diskuze nad tím, co je a co není etické. Svým způsobem se Carter opět snaží naznačit, jak by mohlo zneužití takových výzkumů vypadat. Měly by se dávat druhé šance na život, nebo omlazující preparáty, třeba vrahům a psychopatům? Otázek naskočí hodně, ale i přes zručnou režii, postrádá tento díl nějaký zvrat a napětí.(21.1.2018)