E.B.E. (S01E17) (epizoda)

 • USA

  E.B.E

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1994, 45 min

Scénář:

Glen Morgan, James Wong

Kamera:

John S. Bartley

Hudba:

Mark Snow

Střih:

Stephen Mark

Kostýmy:

Larry S. Wells
(další profese)
 • Martrix
  ***

  Čistě ufařský díl, kde jsou za nos tahání nejen Mulder a Scully, ale i diváci. V době vzniku seriálu, toto téma táhlo, ale teď je to trochu omšelé. Což bude nejspíš i tím, že jsme všichni mnohem otrlejší. Ufony dnes jako hrozbu vnímá málokdo a pokud někdo řeší, jestli jsou mezi nami...myslí tím spíš teroristy.(28.1.2018)

 • GASTON73

  Agenti Mulder a Scullyová se stávájí terčem dezinformační kampaně, když se pokoušejí sledovat tajný vládní transport s důkazy existence mimozemského života.Irácký pilot nedaleko vojenské základny USA sestřelí UFO. S létajícím talířem se vzápětí setkává i řidič náklaďáku a Mulder je přesvědčen o tom, že právě v tomto náklaďáku byla přepravována E.B.E. (mimozemská biologická entita). Mulder pátrá po dalších informacích a spolu se Scullyovou navštíví skupinku "hlídacích psů", známou jako Osamělí střelci, kteří se zabývají problematikou "vládního spiknutí". Muž z Pentagonu dá Mulderovi falešný tip, když mu to Mulder vytýká, Muž z Pentagonu řekne, že "stále existují tajemství, která by měla tajemstvími zůstat". Mulder a Scullyová zjistí, že náklaďák se nachází ve státě Washington. Tam také spatří oslepující světlo, které se obvykle vyskytuje i při setkání s UFO. Ukáže se ale, že šlo o podvrh. Když Mulder a Scullyová sledují řidiče náklaďáku, dostanou se až do nějakého vládního zařízení, brzy je však zadrží vládní ochranka. Je tam i Muž z Pentagonu a řekne Mulderovi o tajné mnohostranné mezistátní smlouvě, podle které jsou všechny E.B.E. likvidovány. On sám, když byl u CIA, se na této likvidaci také podílel. Mulderovi rovněž prozradí, že s ním spolupracuje jenom proto, aby odčinil svoji vinu, kterou v důsledku svého podílu na této likvidaci pociťuje. Mulder se nahlas ptá, kterým lžím má věřit. Více zde: http://gastonrolinc.webnode.cz/news/akta-x-tv-serial/(14.8.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Neskončí to, dokud lidé jako Vy, určujou, co je pravda." Tak nám Mulder konečně pochopil, že jeho tajemný "přítel" bezpečně schovává lži mezi dvě pravdy. Mě hrozně bavilo, jak se tentokrát snažil neskákat na špek a nešlo mu to. Tady jsou zkrátka ve hře vyšší zájmy, odposlouchávaná FBI a konspirační teorie, což jsou ingredience, které mám na Aktech X nejraději.(24.5.2018)

 • Arkanoid
  ****

  Vášeň, či prekliatie? Mulder verí, Scullyová pochybuje. Vyšetruje sa prípad z kategórie Mulderových obľúbených. Napätie sa nedá krájať, no prítomné je a snaha fiktívnej ústrednej dvojice odhaliť vládou utajené skutočnosti je sympatická. Vrcholy paranoja sú napr. v českom Ucho alebo v Coppolovom The Conversation, no toto sa dalo, aj keď sa im to nepribližovalo.(8.4.2018)

 • Tommassi3
  *****

  "Jedna lež se, pane Muldere, nejlépe schová mezi dvě pravdy.."(12.1.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace