Čaroděj (S01E18) (epizoda)

USA / Kanada, 1994, 46 min

Michael Lange

John S. Bartley

Mark Snow

"Well, I remember Hartley when he was a soapbox preacher collecting dollar bills in coffee cans. Since the boy joined the act, he's got himself a Cadillac for every day of the week ... bought for with money that should be used to improve our roads and schools."(18.2.2018)

Nie veľmi mysteriózna, ani veľmi príbehovo zaujímavá epizóda. Viac invencie do nápadu aj rozvíjania zápletky tvorcovia nevedeli dať, obmedzili sa skôr na predvídateľnosť. The Green Mile alebo There Will Be Blood na podobnú tematiku vedú.(8.4.2018)

"Devadesát procent lidí našeho světa jsou hlupáci a zbytek je v nebezpečí, že se tím nakazí.." ;)(12.1.2017)

"Tenhle kluk dělá posledních deset let zázraky každej tejden. V neděli dvakrát." Jenže právě teď zkalil řeku své víry a lidé místo vyléčení umírají. Super. Mě to tedy celkem bavilo, protože má víra je pevná v tom, že každému reverendovi při jeho náboženské show přidám do klobouku na drobné cosi hnědého, lepkavého a prvotřídně zapáchajícího. A Mulder se Scully to klidně můžou vyšetřit.(24.5.2018)

Věř a víra tvá tě uzdraví...původně myšleno spíše v rovině duchovní, ale najde se spousta lidí, kteří praktikují tzv. léčitelství pomocí sugesce. Někdo věří, jiný ne, ale faktem je, že i v dnešním moderním světě, se schází ohromující množství lidí při náboženských akcích, kde prý dochází k "zázračnému" vyléčení různých vážných nemocí. Čaroděj pojednává o mladíkovi, který takový dar má. Přesto jím "léčení" lidé umírají. Jak se nakonec věci mají, je vcelku snadno odhadnutelné a toto téma mi navíc ani nepřipadá moc zajímavé. Takže nuda. Ale chápu tvůrce...pokud máte v plánu natáčet desítky dílů seriálu...musíte vzít za vděk vším, co se dá v X-Files použít.(1.2.2018)