Padá soumrak (S01E20) (epizoda)

 • USA

  Darkness Falls

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1994, 44 min

Režie:

Joe Napolitano

Scénář:

Chris Carter

Kamera:

John S. Bartley

Hudba:

Mark Snow

Střih:

Stephen Mark

Kostýmy:

Larry S. Wells
(další profese)

Komentáře uživatelů k epizodě (6)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "V roce 1934, když se ještě nevědělo, co to ekoterorismus je, zmizela ve stejný oblasti jiná parta dřevorubců." Takže máme případ, procházku do lesa, proradné těžaře, zákeřné ekoteroristy a Mulderovým prvním podezřelým je ... pavouček nezbeda. Nakonec nebyl až tak daleko od pravdy a kdybych nevěděl, že se Scullyovou vyřeší ještě mnoho Akt X, tak bych se o ně tentokrát snad i bál.(13.6.2018)

 • Tommassi3
  *****

  "Tak tomu se říká střelit se do vlastní nohy !!" ;) Další geniální hororová lahůdka a jedna z mých úplně nejoblíbenějších epizod, navíc plná ironie až po kokon..(11.1.2017)

 • Martrix
  ***

  U Akt X je fajn, že ať už mají jednotlivé díly jakkoliv proměnlivou úrověň zpracování, týkají se témat, která si většina zvídavých lidí může zpracovat po svém a vytříbit si tak názor na svět a život vůbec. Tento díl je ekologicky šmrncnutý, ale ten carterovský varovně vztyčený prst, se tentokrát týká toho, že jakkoliv se nám zdá být pozice člověka v ekosystému silná, můžeme být vymazáni stejně rychle, jako třeba dinosauři. To, čemu tak rádi říkáme rovnováha, třeba znamená pouze dočasné příměří, které skončí v okamžiku, kdy se díky naší všetečnosti objeví třeba nějaký dříve neobjevený a pro nás ne tak zcela přátelský mikroorganismus, nebo hmyz.... . Sympatické na tomto dílu je, že tentokrát to zjištění bude Muldera i Scullyovou, málem stát krk. Vše začíná výpravou do lesů, kde se ztratí třicet dřevorubců. Mají v tom prsty ekoteroristé bránící les, nebo snad něco jiného?(4.2.2018)

 • Loki_Six
  *****

  "I think I'm going to suggest that we sleep with the lights on."(18.2.2018)

 • Arkanoid
  ****

  Veru jedna z najlepších epizód minimálne série. Vzhľadom na žáner survival mi však chýbali vyhrotenejšie vzťahy medzi postavami.(12.4.2018)

 • Honza__St.
  *****

  Jeden z nejlepších dílů vůbec.(20.3.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace