Tooms (S01E21) (epizoda)

Tooms

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1994, 45 min

"Muldere, zase to zavání nekonvenčním způsobem vyšetřování." Návrat Toomse k hodování na pátých játrech byl na můj vkus příliš ponořený do tmy a mnohem méně zábavný než při svém prvním opuštění kokonu.(14.6.2018)

"U nás se Ti bude líbit, Eugene !! Tvůj pokoj je sice malý, ale ty se tam určitě nějak vmáčkneš.." ;)(15.1.2017)

Ve všech ohledech vynikající díl. Vrací se v něm Tooms, strašidelný chlapík, který každých třicet let vyleze, aby si pošmáknul na něčích játrech a pak si v klidu zase hybernuje. Postava, která měla hlavně díky Doug Hutchisonovi, herci který ji skvěle ztvárnil, veliký potenciál. Opět se dočkala solidního příběhu, který byl tentokrát i skvěle zpracován, takže atmosféra zafungovala lépe, než při prvním setkání(S01E03 Hnízdo). Je vidět, že to měli tvůrci skvěle naplánované, protože samotné příběhy bez návaznosti, začínaly trošku nudit. Návrat Toomse, spolu s rozjíždějící se zákulisní hrou Kuřáka připomínají, že Akta X nejsou jen zfilmované příběhy z Hromu, ale kvalitní seriál. Doteď to byl průměr a já jsem rád, že konečně můžu dát plný počet hvězd. Už jsem se totiž bál, že jsem si Akta X ve vzpomínkách nostalgicky vylepšil.(6.2.2018)

Návrat legendárneho kanibala Toomsa. Čo viac dodať - fanúšikom Hniezda určite netreba nič.(24.3.2018)

Epizóda so starým známym, ktorý má stále čo ponúknuť. Nechutne kvalitný záporný hrdina doháňa dvojicu agentov FBI k obchádzaniu predpisov a prekonávaniu vlastných hraníc. Napätie sa často dá krájať, pričom sa prehlbuje aj vzťah Mulder-Scully. Skalní fanúšikovia hviezdu pridajú, mne to ešte nestačilo, posadnutosti či už prípadom alebo vraždením boli zobrazené aj lepšie.(13.4.2018)

• - Agent Mulder (David Duchovny) zaspí vo svojom byte pri filme Mucha (1958), ktorý takisto pojednáva o genetickej mutácii ako v prípade sériového vraha Eugena Victora Toomsa, ktorého tu Mulder prenasleduje. (Sociopath)