Reklama

Reklama

Akta X - Série 1 (1993) (série)


Roland (S01E23)

(epizoda)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, 1994, 45 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Pár vědců v laboratořích záhadně zemřelo a podezření padá na retardovaného muže. (Nikolas__)

Recenze (8)

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slabší díl, kterému podráží nohy především patetický vztah dvou mentálně postižených lidí. Tentokrát agenti ScuMal řeší případ, kde umírají vědci, kteří vyvíjí nový typ leteckého motoru. Podezření padá na postiženého muže, který pro tyto vraždy nemá motiv, ani mentální schopnosti. Nezáživné zpracování a vlastně i celé téma, motající se kolem propojení myslí. Zajímavá je tak jen účast Željko Ivanka, který vymetl veliké množství seriálů a přesto běžnému divákovi, jeho netradiční jméno nic neříká. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dějové stránce je to naprosto ulítlý díl. Dalo by se říct až blbý. Tady měli tvůrci víc štěstí než rozumu, že to neskončilo úplným průserem. Scénář je kravina, ale tři věci epizodu zachraňují. Jednak je to vynikající hudba Marka Snowa - Rolandův motiv nebo dramatická hudba z napínavých pasáží se prostě povedly (na díl tohoto ražení je ta hudba až moc dobrá). Dále je to schopná režie Davida Nuttera. Je obdivuhodné, že z takového hnoje dokázal vyhrabat koukatelný díl. No ale nosným pilířem epizody je Željko Ivanek v roli Rolanda. Ono je hrozně těžké ztvárnit člověka s mentálním postižením, často můžou herci sklouznout až ke trapnosti. To ovšem není Željkův případ, popasoval se s tím dobře. Kdybych ho neznal (jako legendárního televizního záporáka), možná bych si i myslel, že do té role opravdu obsadili postiženého člověka. Oscarový výkon to není, ale věrohodný celkem je. Slabší tři hvězdičky. Není to žádná sláva, jednou za čas se ten díl však dá přežít. Aspoň to není prázdná nuda jako "Born Again". ()

Reklama

Nikolas__ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Standartní pečeť - 70 - 79%_ Hele, jo, bylo to fajn. Zápletka, pokud si dobře vzpomínám, tentokrát není příliš nadpřirozená. Bavilo mě to, líbilo se mi to. Místo této epizody se možná mohla objevit nějaká zajímavější, ale mě tahle neva. Jen to šlo udělat o trošičku lépe. A bez nějakých divných scén. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Roland není zrovna raketový vědec." Že by retardovaná uklízečka Roland nebyl raketovým vědcem? To je tedy záhada a na záhady jsou tady Mulder a Scullyová. Jenže parťácká vražda tu už byla a sdílené vědomí až taková pecka není. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Scullyová, ty máš bratra, že jo ?!" - "Mám dva !! Mladšího a staršího.." - "A stalo se ti už někdy, že jsi jednomu z nich chtěla zavolat a v tom ti zazvonil telefon ??" - "Muldere, chceš mi poradit, jak ušetřit na účtech s meziměstskými hovory ??" ;) ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • V originálu řekne doktor Nolette (James Sloyan): „If I've seen further than other men, it's because I have stood on the shoulders of giants.“ Jedná se doslovný citát sira Isaaca Newtona. (Kubaaa97)
  • Garry Davey, který si v této epizodě zahrál doktora Keatse, se již objevil v epizodě Eva (1993) jako lovec. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama