Roland (S01E23) (epizoda)

Stephen Mark

Kostýmy:

Larry S. Wells
  • Martrix

Slabší díl, kterému podráží nohy především patetický vztah dvou mentálně postižených lidí. Tentokrát agenti ScuMal řeší případ, kde umírají vědci, kteří vyvíjí nový typ leteckého motoru. Podezření padá na postiženého muže, který pro tyto vraždy nemá motiv, ani mentální schopnosti. Nezáživné zpracování a vlastně i celé téma, motající se kolem propojení myslí. Zajímavá je tak jen účast Željko Ivanka, který vymetl veliké množství seriálů a přesto běžnému divákovi, jeho netradiční jméno nic neříká.(18.2.2018)

"I've read studies which suggest that in some cases the identical twin arises very early in the embryonic stage when a mutation in one cell is rejected by the other cells as foreign."(18.2.2018)

"Roland není zrovna raketový vědec." Že by retardovaná uklízečka Roland nebyl raketovým vědcem? To je tedy záhada a na záhady jsou tady Mulder a Scullyová. Jenže parťácká vražda tu už byla a sdílené vědomí až taková pecka není.(15.6.2018)

"Scullyová, ty máš bratra, že jo ?!" - "Mám dva !! Mladšího a staršího.." - "A stalo se ti už někdy, že jsi jednomu z nich chtěla zavolat a v tom ti zazvonil telefon ??" - "Muldere, chceš mi poradit, jak ušetřit na účtech s meziměstskými hovory ??" ;)(20.1.2017)

Škoda, že téma istého zdieľania vedomia už použitá v seriáli bola v predchádzajúcih epizódach. A lepšie. Prostredie príbehu je navyše trochu nudné. Željko Ivanek poteší.(16.4.2018)