Nespavost (S02E04) (epizoda)

John S. Bartley

Mark Snow

Paul Brown

Stephen Mark

"Takže mu vyndali apendix krkem ??" ;) Jednomu by nejspíš lezlo krkem nemoci se vyspat pár dní, natož dvacet čtyři let.. A krkem jednomu brzy poleze i Leaův Saša Kryczek, který se poprvé objevuje právě v téhle skvostné, a to nejen formálně, jak je Bowmaovým dobrým zvykem, epizodě..(2.2.2017)

Epizóda má všetko, čo na The X Files baví. Charizmatického záporného hrdinu s priam až nadprirodzenými schopnosťami, narušenie obvyklého vyšetrovania a tajomnú postavu s nejasnými úmyslami, čo doňho zasahuje. Stačí už len pridať scény zločinu so silným emočným nábojom a o kvalitnú zábavu je postarané.(22.4.2018)

Armáda je schopna všeho, tomu můžeš věřit Scullyová... . Tato epizoda je zajímavá jen díky výhružně laděnému konci, jenž je předzvěstí útoku na Scullyovou a prvním setkáním s agentem Krycekem. Samotný příběh je hodně přitažený za vlasy a s logickými děrami. Bohužel je to jen pozadí pro zákulisní hry Kuřáka. Od tohoto dílu uběhlo dlouhých 24 let a některá témata už prostě nejsou zajímavá. Na čem se ale zub času nepodepsal, je konspirační linka. A to je také jediný důvod, proč nedám jen dvě hvězdy.(4.3.2018)

"Sustained wakefulness dulls fear, heightens aggression. Science had just put a man on the moon. So they looked to science to win a losing war."(20.2.2018)

"Chcete říct, že je možný změnit někomu sny?" V Aktech X? Tak tam je možné úplně všechno. I operovat apendix krkem. Mě ovšem potěšila existence vědomí ve světě nevědomí, přestože tomu úplně nerozumím, ale to se ode mne asi ani nedá očekávat. Ale už vím, že Scullyová je hrozba, Krycek je svině a tohle je skvělá epizoda.(28.6.2018)