Reklama

Reklama

Akta X - Série 2 (1994) (série)


Nespavost (S02E04)

(epizoda)
  • USA Sleepless

VOD (1)

Obsahy(1)

Agent Mulder a agent Krycek pátrají po vietnamském veteránovi, který uprchl z vězení, nespal neuvěřitelných 24 let a dokáže promítat své vědomí do myslí ostatních lidí, aby je zabil. (Epistemolog)

Recenze (10)

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tony Todd je jedním z těch herců, u něhož by bylo smrtelným hříchem, kdyby se v Aktech X neobjevil. Role mstícího se veterána z Vietnamu poznamenaného spánkovým experimentem mu neskutečně sedí. Jen je možná trochu škoda, že nemá zas tolik prostoru, jelikož se do dílu musel vejít i určitý mytologický přesah - souběžně s hlavním příběhem jsou totiž na scénu uváděny dvě klíčové postavy, a to Mr. X a Alex Krycek. Provázanost s mytologií je však vyvážená a nepůsobí to rušivě. Velmi dobrá epizoda. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Armáda je schopna všeho, tomu můžeš věřit Scullyová... . Tato epizoda je zajímavá jen díky výhružně laděnému konci, jenž je předzvěstí útoku na Scullyovou a prvním setkáním s agentem Krycekem. Samotný příběh je hodně přitažený za vlasy a s logickými děrami. Bohužel je to jen pozadí pro zákulisní hry Kuřáka. Od tohoto dílu uběhlo dlouhých 24 let a některá témata už prostě nejsou zajímavá. Na čem se ale zub času nepodepsal, je konspirační linka. A to je také jediný důvod, proč nedám jen dvě hvězdy. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Takže mu vyndali apendix krkem ??" ;) Jednomu by nejspíš lezlo krkem nemoci se vyspat pár dní, natož dvacet čtyři let.. A krkem jednomu brzy poleze i Leaův Saša Kryczek, který se poprvé objevuje právě v téhle skvostné, a to nejen formálně, jak je Bowmaovým dobrým zvykem, epizodě.. ()

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizóda má všetko, čo na The X Files baví. Charizmatického záporného hrdinu s priam až nadprirodzenými schopnosťami, narušenie obvyklého vyšetrovania a tajomnú postavu s nejasnými úmyslami, čo doňho zasahuje. Stačí už len pridať scény zločinu so silným emočným nábojom a o kvalitnú zábavu je postarané. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Chcete říct, že je možný změnit někomu sny?" V Aktech X? Tak tam je možné úplně všechno. I operovat apendix krkem. Mě ovšem potěšila existence vědomí ve světě nevědomí, přestože tomu úplně nerozumím, ale to se ode mne asi ani nedá očekávat. Ale už vím, že Scullyová je hrozba, Krycek je svině a tohle je skvělá epizoda. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (7)

  • V této epizodě se poprvé objeví postava Alexe Kryceka (Nicholas Lea), která se později objeví ještě ve více než 20 epizodách. (Kubaaa97)
  • Steven Williams si užil svou jedinou scénu jako Pan X, ke které přistoupil s představou, že chce Mulderovi (David Duchovny) odhalit pravdu tajemným způsobem, aby se sám chránil před odhalením. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama