Duane Barry (S02E05) (epizoda)

Duane Barry

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1994, 45 min

Čistě ufounský díl, bez náznaků a mnohoznačností. Uvidíme únos se vším všudy. Příběh je na pokračování, takže kdo ví...možná se se nějaký alternativní výklad nakonec najde. Přiznám se, že si tento díl nepamatuju a trochu mi nezapadá do mé utkvělé představy, že se spoustu epizod nedalo s určitostí říct, jestli v tom všem mají pracky ufouni, nebo to bylo šméčko hlavounů.(6.3.2018)

Epizóda má navrch oproti ostatným zapojením intenzívnej, napínavej a v reálnom čase odohrávajúcej sa udalosti. Svojím hororovým ladením a venovaním sa Mulderovej posadnutosti ide o jeden z vrcholov seriálu.(23.4.2018)

"The guy escaped a mental institution. He's got four people at gunpoint in an office building. Claims he's being controlled by aliens."(20.2.2018)

Drtivá většina epizody je jen další samostatný díl o mimozemšťanech, jaký byl nejeden i v první řadě (př. Informační kanál). Koneckonců původně mělo jít jen o další samostatně stojící díl o jedné údajné oběti mimozemšťanů, kde se nakonec zase nic nevyřeší. Tento díl aspoň zachraňoval dobrý scénář a akce. Ovšem pak přijde ten závěr, který celou zápletku teprve rozjede.(22.3.2018)

"Muldere, je to, jako by si ho někdo chtěl katalogizovat.." (3.2.2017)