Ohnivák (S02E09) (epizoda)

David Nutter

John S. Bartley

Mark Snow

Paul Brown

"Vždyť už je mrtvej. Kolikrát ho ještě chcete zabít?" Mulder a Scullyová v souboji s neznámou houbou mě moc nebavili. Doufám, že po návratu z karantény přijdou s něčím zajímavějším.(10.7.2018)

Podruhé hrozba z nitra země. Po červíkovi z ledu, tady máme dáreček ze sopky. Na můj vkus obsahově velmi podobný námět v krátkém rozmezí. Nicméně je hezké vidět, že je Dana opět v kondici a že únosem nepřišla o svůj zatraceně skeptický pohled na všechny Mulderovi hypotézy. Oproti předchozím dílům je něco malinko jinak...působí to kompaktněji a kvalitněji.(23.3.2018)

Po trilogii s únosem Scullyové to nejspíš chvilku trvalo, než scénáristy napadlo něco pořádného, tak prostě zkopírovali zápletku dílu "Led", a bylo vymalováno. Výsledek podle toho vypadá. Nejsilnějším místem je tedy přirozeně úvod, ve kterém M. a S. diskutují, jestli by si Dana po předchozím výletu "na druhý břeh" neměla dát na chvilku pohov.(22.3.2018)

Tyhle epizody, kdy byli Mulder a Scullyová odříznuti od civilizace, se mi zdály nejlepší z celého seriálu. Na Ice to asi nemá, ale i tak je to výborná epizoda, kde se najdou velmi působivé momenty. Jen tam nějak zapomněli vysvětlit ten tajemný stín na začátku, že by jim přítomnost parazita v těle umožnila se pohybovat v takových teplotách? ("Co děláte, Trepkosi? Je už mrtvej, tak kolikrát ho ještě chcete zabít?" - "Není to on, koho se tu snažím zabít.")(23.3.2018)

"Některé šokující pravdy by raději měly zůstat pohřbeny.."(4.2.2017)