Reklama

Reklama

Akta X - Série 2 (1994) (série)


Červené muzeum (S02E10)

(epizoda)
  • Česko Rudé muzeum (neoficiální název) (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Veganský náboženský kult je podezírán z únosu několika teenagerů z důvodu rituálu. Vše se ale zkomplikuje, když Scullyová ve městě uvidí muže, co zavraždil Deep Throata. (kkomtu)

Recenze (8)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Ještě nevíme, kdo vlastně ty děti značkuje." Značkovaná mládež, vegetariánská sekta, preventivní injekce, mimozemšťani, "neškodné" růstové hormony, čistič a mě mix toho všeho docela dost bavil. ()

helraiser 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl by se dal zařadit do těch dílů ve kterých se z normálního dílu kde se vyšetřují únosy dětí a následné jejich krvavé označení stane díl mytologický. Takže tu máme vlastně jakési pokračování a vlastně uzavření posledního dílu první řady. Máme tu pokusy na dětech s mimozemskou DNA a konečné zúčtování s vrahem Muže z Pentagonu a jako bonus prapodivná sekta. Pro mě parádní díl. ()

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavá epizoda, která je podařenou kombinací epizody samostatné a mytologické. Zprvu tajemné mizení dětí, které se následně objeví označkované, podivná sekta a agresivní obyvatelé městečka působí tajemně a pak, někdy kolem úmrtí doktora, se začne vynořovat konspirace a uvidíme zde i návrat vraha Muže z Pentagonu (tu kulku by si opravdu zasloužil od Muldera, ale dává to smysl, Mulder by ho logicky chtěl vyslýchat a zjistit víc o konspiraci). ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pozor spoilery! Tenhle díl je hezká bouda na diváka. Pokud dopředu nevíte, že jde o mytologickou epizodu, tak by vás to v první polovině ani nenapadlo. Tváří se to totiž jako samostatně stojící epizoda a nic neevokuje, že by to mělo být jinak. Až ve 28. minutě se objeví jedna postava, s níž jsme se už setkali ve finále 1. série. Potom se to celé převrátí o 180 stupňů a o mytologii už nemůže být ani pochyb. "Red Museum" má hodně zamotaný příběh a je až s podivem, že se to všechno vešlo do obyčejných 45 minut. Jen si vezměte, co všechno se tu objeví - únosy teenagerů a jejich následné zdrogování a označkování, sekta rudých turbanů s kraví doktrínou, vtělení duše, problémová mládež, pedofil, experimenty s mimozemskou DNA na dětech a dobytku, havárie letadla, vrah Muže z Pentagonu...určitě jsem na něco zapomněl, je toho fakt moc. A překvapivě to všechno spolu hraje dohromady, není to splácaná bramboračka. Děj epizody je komplikovaný, ale přeci jednoduchý na pochopení. Občas nadávám na scenáristické kvality Chrise Cartera (obzvláště s přibývajícími sériemi), tady mu však musím složit poklonu, je to skvěle napsaný díl. Jak ta mysteriózně-hororová první půlka, tak i ta konspirační sci-fi druhá část jsou povedené. Je to napínavé a má to atmosféru, co víc si můžeme přát? No, jednu výtku přeci jen mám - závěr dílu mi vždycky přišel dost uspěchaný. Ten build-up k mytologickému zvratu zabral možná až moc času, tudíž už nezbyl prostor na nějaké pořádné zakončení. S vrahem Muže z Pentagonu určitě mohlo být zúčtováno lépe (navíc smrt toho parchanta vlastně ani nevidíme, dojde k ní přes dveře mimo záběr). Mimochodem, je docela úsměvné, že ten vrah přijel sám zahladit stopy po rozsáhlém vládním projektu (vždyť už v první sérii jsme viděli organizované týmy likvidátorů). To je jedno z těch typických Carterovských ulehčování si, ale v tomto případě mu to prominu. Pět hvězdiček si díl zaslouží, i když nejsou úplně čisté. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama