Čerstvé kosti (S02E15) (epizoda)

Fresh Bones

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1995, 45 min

"Ve voodoo jde o nahánění strachu těm, co v ně věří." Voodoo, zombie, armáda, mrtvoly - tak to bylo zajímavé. Mě tedy nejvíc zaujali migrující Haiťani, kteří se chtěli vrátit domů, ale nebylo jim to umožněno. Já jsem tedy lidumil, takže bych poslal domů všechny migranty, kteří o to projeví zájem. A pak ty s nataženou rukou k sociálním dávkám, se sklonem k obtěžování žen a s létajícím kobercem.(21.8.2018)

"Mulder, voodoo only works by instilling fear among its believers. You saw the way Bauvais tried to intimidate me. The power of suggestion is considerable, I'll admit.. But this is no more magic than a pair of fuzzy dice."(24.2.2018)

"Jestli jste si nevšiml, agente Muldere, tak Socha Svobody má teď zrovna dovolenou.." Další famózní hororová epizoda ukazuje zajímavou skutečnost, totiž střídání režisérů navzdory velmi důsledně podobné kompozice i samotné snímání nočních scén v přírodě..(20.2.2017)

Zaujímavé, ako Mulder a Scully nikdy nepredpokladajú, že ohrození budú aj oni sami. Priam do očí bijúca bola v tomto prípade 28. minúta, kde sa táto dvojica neunúvala hľadať voodoo symbol. Mystika temných čarov epizódu spoľahlivo vedie do červených čísel hodnotení.(13.5.2018)