Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Agent Mulder se domnívá, že za zmizením několika černochů v oblasti Filadelfie může být zodpovědný tvor z afrického lidového příběhu. Oběťmi byli afroameričané, kteří ztratili pigmentaci a po smrti vypadali jako albíni. (Epistemolog)

Recenze (9)

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento díl nemá nejlepší reputaci, dokonce jsem ho zahlédl někde na internetu v článku s názvem "10 nejtrapnějšich epizod Akt X", ale tak hrozné to není. Je to prostě béčková epizoda. Zápletka je hodně ujetá, ale Howard Gordon je natolik kvalitním scenáristou, že z ní dokázal vytřískat v rámci možností docela dobrý díl. Atmosféru to má. Akorát nechápu, proč to v některých ohledech tak okatě kopíruje legendární díl "Squeeze". Proti němu je "Teliko" takový chudý příbuzný... Slabší 4 hvězdičky. V seriálu najdeme horší díly, než je tento. ()

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„There‘s Michael Jackson joke in here, but I can’t quite find it.“ Afická mytológia poteší, aj hlavný záporný hrdina, ale všetko napätie je slabšie a menej výrazné oproti kvalitnejším epizódam. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Čudovali by ste sa, čomu všetkému som ochotný veriť.“ Veľmi zaujímavá časť s originálnou africkou mytológiou, presvedčivým a značne mrazivým predstaviteľom ústrednej zápornej úlohy a najmä solídne nepríjemným finále, ktoré sa odohráva v temnom prostredí, v ktorom s Mulderom a Scully je ešte niekto tretí. Napriek tomu je to trošku nuda a nie je to proste obecne nejaká extrémna pecka na to, aby som jej dal až 4*. Potešia Carl Lumby (Dick Hallorann z Doktora Spánka) a Laurie Holden (Majestic, Silent Hill). Zaujímavosť: Jim Charleston o dva roky neskôr režíroval béčko Marabunta s Mitchom „Skinnerom“ Pileggim. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Na začátku epizody při pitvě je vidět, jak se tělu na stole hýbe pravá tvář. (Winster)

Reklama

Reklama