Agenti vyšetřují zmizení několika lidí v odlehlé oblasti Floridy. (Disney+)

tron

Ukážková hororová časť. Jednak je prítomné skvelé prostredie (hlboké americké lesy) a jednak parádne nebezpečenstvo (nebudem spoilerovať). Posledných zopár sekúnd v hotelovej izbe je síce jedno obrovské klišé (navyše sa v štýle „možno pokračovanie nabudúce“ končí snáď polovica Aktov X), ale aj tak mrazivých a nechutne znepokojivých. Akurát mi troška nesedelo sexuálne Mulderovo harašenie. ()

Hrabka

Výjimečně hodnotím epizodu seriálu, protože jsem po XX letech konečně našel kousek, ze kterého jsem byl kolem 10 let věku nějaký čas celkem v háji. :-) Nostalgie veliká. ()

Trevor

Počas cesty na seminár v okrese Leon, štát Florida sa agenti Mulder a Scullyová pripoja k týmu okresnej polície pátrajúcej po trojici nezvestnych mužov stratených počas práce a poľovačky v lese. ()

Colonist

Jeden z nejlepších dílů seriálu. Hlášky jsou tu parádní, ale nechybí ani napětí a hororové momenty, takže nejde o čistě komediální epizodu (kterým já osobně moc nefandím). Je to prostě dokonalý mix. Humor i napětí tu skvěle fungují pospolu. Efekty na dobu vzniku nevypadají úplně blbě. Epizody z lesního prostředí nikdy nezklamou, to víme už od první série. ()

Loki_Six

"Pop quiz. What animal will attack the strongest leaving the weakest to escape? The answer is none. Not one of the over 4,000 species native to North America will attack the strongest when the weak is vulnerable." ()

LEATHERFAC

Vlastně nevím jestli to nebyl jeden z odlechčených dílů... Sice děj se tváří vážně, ale provedení dětí lesa mi přijde naopak poněkud parodické. Což je přesně důvod, proč si myslím, že odlehčené díly tímto seriálu spíš ubližují, člověk pak často přemýšlí, jestli kouká na regulérní díl, nebo na parodii. ()