Akta X - Série 6 (série)

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA / Kanada, 1998–1999, 16 h 27 min (Minutáž: 44–45 min)

Bill Roe

Mark Snow

Gillian Anderson, Mickey Knox, David Duchovny, William B. Davis, Chris Owens, Mitch Pileggi, Mimi Rogers, James Pickens Jr., Christopher Neiman, Wendie Malick, George Murdock, Benito Martinez, Bryan Cranston, Michael O'Neill, Linda Porter, Mindy Seeger, Scott Alan Smith, Ken Collins, Tegan West, Madison Mason, Trevor Goddard, Nick Meaney, Tom Braidwood, Dean Haglund, Bruce Harwood, Wolfgang Gerhardt, Guido Föhrweißer, Isaac C. Singleton Jr., Robert Beck, Michael McKean, John Mahoney, Julia Vera, Nora Dunn, Eddie Jackson, Christopher Stapleton, Greg Smith, Nick Lashaway, Bonnie McNeil, Lily Tomlin, Edward Asner, Bruce Campbell, Lisa Jane Persky, Karen Stone, Victoria Jackson, Clayton Rohner, Sharon Madden, Raymond J. Barry, Kenneth Tigar, Jenny Gago, Nicholas Lea, Keith Coulouris, Nasser Faris, Geoffrey Lewis, Richard Ruccolo, Mo Gallini, Coby Ryan McLaughlin, Veronica Cartwright, Al Ruscio, Valarie Pettiford, Rob Bowman, Laurie Holden, Robert Lipton, Peter Donat, Diana Maria Riva, Valente Rodriguez, Silas Weir Mitchell, Nichole Pelerine, Max Kasch, Darren McGavin, Allen Cutler, Carrie Hamilton, Darren E. Burrows, Mik Scriba, Peter White, Abraham Benrubi, Debra Christofferson, Tom Gallop, Roger W. Morrissey, Tim Bagley, Tom Virtue, Melinda Culea, Michael Mantell, Andrew Robinson, Dana Lee, John Diehl, Tuesday Knight, David Bowe, Catherine Dent, Lamont Johnson, John Hawkes, Nestor Serrano, Michael Bailey Smith, Jillian Bach, Jesse L. Martin, Fredric Lehne, Brian Thompson, Jesse James, Lou Beatty Jr., M. Emmet Walsh, Paul Willson, Walter Phelan, Daniel Ducovny, Charles Rocket, John Billingsley, Jim Fyfe, Robyn Lively, David Denman, Jim Beaver, Floyd 'Red Crow' Westerman, Michael Ensign, Sheila Tousey, Bill Dow, Chris Kohn, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller, Jeff Gulka, Nick Tate, Michael Chinyamurindi, Marty Zagon, Javier Grajeda, Mandy Levin, Kerric Macdonald, James M. Connor, Mark Bramhall, Robert Peters, Benjamin A. Onyango, Frank Novak, Fuad C'Amanero, Frankie Ingrassia, Scott Williamson, Phil Abrams, Arthur Taxier, Thomas F. Duffy, Michael B. Silver, Ken Medlock, Suanne Spoke

Kvalitou pořád na úrovní čtvrté a páté série. Počáteční díly byly hodně průměrné, ale od půlky jsou zde díly, které patří k těm nejlepším......8/10(21.1.2017)

Šestá řada je o poznání lepší než příšerná pátá. Jsou zde některý skvělý díly jako The Beginning, Dreamland, Terms of Endearment nebo skvělá komediální Arcadia. Pocitově zatím nejlepší série a doufám, že sedmička půjde minimálně v podobných vodách.(22.2.2017)

Šestou sérií jsem se prokousával docela dlouho. Na můj vkus zde bylo až příliš mnoho "experimentálních", "humorných" nebo "lehkovážných" dílů, což (jak už jsem zmiňoval dříve) mi k Aktům úplně nesedí - vrcholem pro mě byl díl Triangle, který z potenciálně zajímavého tématu Bermudského trojúhelníku udělal totální divnost, kterou jsem sledoval s pozdviženým obočím. A takových divnodílů tu bohužel bylo víc (Terms of Endearment, Rain King, Dreamland). Nebyly vyloženě špatné, ale už to prostě nebyly ty Akta co mě vždycky bavily. Naopak zhruba od poloviny série se opakuje vzorec z 5.sezóny - tedy, že úroveň dílů razantně roste, objevují se zajímavá témata a moje přestávky mezi jednotlivými díly se povážlivě snižují. Vyzdvihl bych mořské potvory přinesené hurikánem v Agua Mala, hrátky s časem (trochu ve stylu Na hraně zítřka) v Monday, povedený příběh uprchlého vězně v epizodě Trevor a psychohalucinační Field Trip. Co se mytologie týče - bohužel je to většinou dost slabé. Úvodní The Beiginning slušně navázal a rozjel příběh, nicméně SR819 působila naprosto odtrženě od celé konspirační linky a hlavní problém přišel ve dvojdílu Two Fathers / One Son. Tady se podle mě ukázalo, že největší sílu má (měla) hlavní linka Akt X v časech, kdy se celá ta konspirace spíše naťukává, zamotává a Mulderovi pořád uniká pravda mezi prsty - prostě série 1-4. V momentě, kdy se na scéně skutečně objeví ti, o kterých se X sérií jen šeptalo, ukazují se omezení doby a financí - prostě to nedokáže vyvolat ten kýžený silný dojem a celé završení příběhu Syndikátu tak působí dost rozpačitě. Celou mytologii v téhle sérii pak zachraňuje jen finální Biogenesis, která rozjela hodně zajímavý příběh, u kterého budu doufat, že ho pokračování v sérii sedmé zase nějak nezmrší. /75% a 4*/ Oblíbené epizody: Agua Mala, Monday, Trevor, Field Trip, Biogenesis(6.5.2017)