Meteorolog ovládá počasí svými emocemi. (Disney+)

Colonist

Tento díl jsem nikdy nemusel, ale při posledním zhlédnutí jsem došel k zásadnímu závěru: Pro mě je to dost možná ta úplně nejhorší epizoda z původních devíti řad seriálu. Proč? Nejde ani tak o kvalitu jako spíš o princip - tohle totiž žádná Akta X nejsou. Je to nevtipná romantická komedie s paranormálním nádechem, v níž náhodou vystupují Mulder a Scullyová. Když si pustím Akta X, tak rozhodně nechci vidět naše agenty, jak dělají dohazovače dvěma emočně labilním lidem, kteří zastydli v pubertě. Musím se ptát: Kde je napětí? Kde je děsivost? Kde je nějaká atmosféra? Tenhle díl nic z toho, co dělá Akta X Akty X, nemá. I ty díly, které jsou obecně považovány za největší dno seriálu (např. "First Person Shooter" nebo "Fight Club"), nepostrádají klasické atributy Akt X. A záblesk něčeho dobrého se v nich přeci jen objeví. V "Dešťovém králi" ovšem není nic (jen hudba Marka Snowa je klasicky povedená). Nejsem velikým fanouškem komediálních epizod, mám raději vážné díly, ale i ty humorné příběhy snesu. A i když mám třeba určitý problém s epizodou "Jose Chung's 'From Outer Space'" (pro mě asi nejpřeceňovanější díl seriálu), uvědomuji si její kvality a nemůžu říct, že bych se u ní nebavil (dobrá parodie je pořád dobrá parodie). Takže problémem epizody "The Rain King" není to, že není vážná nebo temná. Problémem je, že vlastně není ani vtipná. Tento díl totiž nespadá do stejné škatulky jako ostatní komediální epizody seriálu. Sice se tu pitvoří zábavné figurky z amerického vidlákova a sem tam se objeví nějaká hláška či absurdní situace, ale těch důvodů k zasmání tu zas tolik není (frekvence vtipů je tu oproti většině komediálně pojatých epizod velmi nízká). U tohoto dílu se tedy ani nedá říct, že by byl komediální. Nese se v odlehčeném duchu, to bezpochyby, ale toho humoru je tu zatraceně málo. A ty povedené vtipy se dají spočítat na jedné ruce. Jako celek je to neuvěřitelně nudná a zbytečná epizoda. Možná jsem necita se srdcem z kamene, ale romantická linie epizodních postav je mi úplně ukradená. Já chtěl vidět Akta X, ne mýdlovou operu říznutou blbým a nevtipným sitcomem. Scullyová po celý díl hází neuvěřitelně otrávené ksichty, které mě zpočátku iritovaly, než jsem si uvědomil, že to asi Gillian Anderson nehraje a jen reaguje na kvality dané epizody. Je to veliká škoda, zápletka s ovládáním počasí mohla být skvělá, kdyby byla jinak uchopena. Za mě prostě 1 hvězdička. Víc v rámci seriálu dát nemůžu. ///////////////////// Rant naštvaného fanboye máme za sebou a teď můžu přidat ještě druhé hodnocení - hodnocení bez ohledu na seriálový kontext. Pokud bych k této epizodě přistupoval jako k samostatnému příběhu, který nemá nic společného s Akty X, tak musím konstatovat, že úplný propadák to není. Jasně, pořád je to málo vtipné a nudné a romantická linie mě nezajímá, ale ty postavy jsou vlastně celkem fajn a celý tento bídný příběh táhnou. Obzvláště jednonohý Král mě bavil. Herecké výkony jsou solidní (Victorii Jackson mám docela rád ze SNL). Ale i když přivřu obě oči a budu dělat, že to nejsou Akta X, tak samo o sobě to vydá na maximálně dvouhvězdičkovej nevtipnej romanťák na jedno zhlédnutí. A do Akt X takový díl opravdu nepatří, to mi nikdo nevymluví... Edit: Tak nakonec jde z mého pohledu o druhou nejhorší epizodu, zapomněl jsem na "all things" ze 7. série, to je teprve soap opera, která nemá nic společného s Akty X! () (méně) (více)

Trevor

Agenti tentokrát prihádzajú vyšetrovať možnosť ovplyvňovania počasia mužom v meste Kroner v Kansase. Epizóda nesúca sa v romantickom duchu bez napätia, jedna z tých na odľahčenie hlavnej dejovej línie. ()

Nikolas__

Standartní pečeť - 70 - 79% Mě Rain King přijde, konec konců jako asi většině fanoušků, jako jedna z těch slabších epizod šesté série. Ale i tak jí mám rád. Je to krapet odlišné od klasických Akt X, romantická linka je celkem podivná, postavy jsou celkem výstřední. Zápletka je sice relativně zajímavá, ale přijde mi to jako poměrně vaření z vody, a lepší, originálnější a zajímavější díl bych dokázal vymyslet do minuty. Navíc je to po jednom bizarnějším temnějším díle již pátý komediální díl série, a to je to teprve osmá epizoda. Vím že někomu to nemusí vůbec sednout, ale u mě to celkem šlo, každopádně i tak si myslím že tu máme MNOHEM lepší a zajímavější epizody. Nicméně jsou tu vtipné scény jako pád krávy do hotelového pokoje, což je dost ujeté, ale i zábavné. Ale je pravda že tu romantiku tam asi tahat úplně nemuseli. ()