Reklama

Reklama

Akta X - Série 6 (1998) (série)


Tři experti (S06E20)

(epizoda)
  • Česko Tři svého druhu (více)

Obsahy(1)

Během infiltrace na konferenci dodavatelů obrany v Las Vegas se Osamělí střelci znovu setkají se Susanne Modeski, záhadnou ženou, která zmizela před deseti lety poté, co se trio poprvé sešlo, aby jí pomohlo. (Epistemolog)

Recenze (6)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Počas konferencie v Las Vegas sa Osamelí strelci opäť stretávajú so Susan Modeskyovou, aby jej tentokrát za pomoci Scullyovej pomohli predstierať vlastnú smrť. Voľné pokračovanie jednej z predchádzajúcich častí opäť s trojicou Osamelých strelcov v hlavnej úlohe a bez Muldera. Síce je od tvorcou milé, že tejto svojráznej trojici dali občas viac priestoru, no ich epizódy mohli byť trochu napínavejšie a menej humorné. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Volné pokračování epizody "Unusual Suspects" ze začátku 5. série. Bohužel jde o pokračování, které o dvě třídy zaostává za kvalitami původního dílu (ten já mám velmi rád). Zvláště patrné je to v případě, kdy si oba díly pustíte krátce po sobě. V prvé řadě si musíme uvědomit, že "Neobvyklí podezřelí" žádné pokračování nepotřebovali. Otevřené konce jsou pro Akta X typické, nebyl žádný důvod, proč se k tomu vracet. Navíc v takovéto podobě, která původní epizodu nijak nerozvíjí, nepřináší nic nového (Střelci prostě jen zase narazí na Susanne Modeskiovou a na další tajnou vládní zbraň). Příběh "Three of a Kind" je nezajímavý, skoro bych řekl i slabý. Absence silného příběhu je tedy kompenzována větším důrazem na humor. První samostatné dobrodružství Střelců z 5. série se neslo v odlehčenějším duchu, ale pořád to byl vážný a poměrně napínavý díl. V tomto pokračování ovšem tvůrci na humoru nešetřili a z mého pohledu už moc tlačili na pilu. Scéna se zfetovanou Scullyovou je hodně vtipná a Gillian Anderson hází skvělé ksichty, ale na Akta X nekoukám kvůli takovým věcem a z principu mi částečně vadí. Naštěstí se tu ty komediální scény střídají s výbornými thrillerovými momenty (zejména ve druhé půlce), takže úplné fiasko to není. Ovšem "Unusual Suspects" si pamatuji od začátku do konce, z tohohle dílu mi však v hlavě vždycky utkví jen jednotlivé střípky. Ty jsou povedené (nebudu lhát - i ty komediální), leč jako celek to prostě není tak kvalitní epizoda. A nejen po dějové stránce. Menší problém mám i s postavami. Z Byerse tu udělali ufňukánka, jenž má 10 let bolavé srdíčko kvůli dívce, kterou znal cca dva dny. Místy je mi v tomhle díle protivný. Susanne se zase z femme fatale změnila v unylou spící pannu. Nikoho asi nepřekvapí, že z postavy Charlese Rocketa se vyklube záporák (předvídatelný casting), ale herec jeho formátu mi tady přišel zatraceně nevyužitý. Vlastně ani neměl prostor tu něco předvést. Jeho postavu mohl hrát jakýkoliv bezejmenný herec a dopadlo by to stejně. Naštěstí jsou Langley s Frohikem pořád hláškující borci, a tak celý díl táhnou. Líbilo se mi, že je epizoda opravdu z části natočena v Las Vegas, atraktivní lokace přidávají na atmosféře. Je chytré, že zatímco v předešlé epizodě dělal Střelcům sidekicka Mulder, tady je to Scullyová (taková hezká symetrie). Když to tedy shrnu - jak "Unusual Suspects", tak i "Three of a Kind" jsou vycpávkové díly, vata v rámci dané sezóny, kdy jeden z představitelů ústředních agentů nemohl natáčet. V 5. sérii se z nutného zla podařilo vytvořit plnohodnotný a památný díl, v tomto případě zůstala jen ta vata. V některých momentech docela zábavná, avšak v konečném součtu zbytečná. ()

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"My name is John Fitzgerald Byers. I was named after our 35th president, and I keep having this beautiful dream. In my dream, the events of November 22nd, 1963, never happened. In it, my namesake was never assassinated. Other things are different, too, in my dream. My country is hopeful and innocent - young again. Young in spirit. My fellow citizens trust their elect officials, never once having been betrayed by them. My government is truly "of the people, by the people, for the people". All my hopes for my country, for myself... all are fulfilled. I have everything a person could want - home and family... and love. Everything that counts for anything in life... I have it. But the dream ends the same way every time. I lose it all." ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama